PREMIERA

2008.08.07

CANAL+ PREMIUM

ROCKEFELLER PLAZA 30 II

30 ROCK II

USA, 2007-2008

, , , ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial komediowy

czas trwania: 30 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Serial "Rockefeller Plaza 30" jest wielkim triumfatorem ostatniej edycji wręczenia nagród Emmy w kategoriach związanych z serialem komediowym.

Zdobył 2 statuetki (najlepsza seria roku oraz najlepszy gościnny występ dla Elaine Stritch) oraz 8 nominacji, w tym za scenariusz dla Tiny Fey i Roberta Carlocka oraz za aktorstwo dla Aleca Baldwina i Tiny Fey, która jest również jedną z producentek serialu. Para ta za swoje kreacje została także wyróżniona Złotymi Globami. Serial był w sumie nominowany 38 razy, a zdobył 11 nagród.

Liz Lemon (Tina Fey) jest scenarzystką programu telewizyjnego pod tytułem "The Girlie Show". Szefowie stacji postanawiają obsadzić na stanowisku szefa produkcji Jacka Donaghy'ego (Alec Baldwin), który wywraca show Liz do góry nogami, zmuszając ją między innymi do zatrudnienia w roli gwiazdy czarnoskórego, rapującego i znanego z hulaszczego trybu życia aktora Tracy'ego Jordana (Tracy Morgan).

Drugi sezon zaczyna się w momencie, kiedy cała ekipa i obsada show powraca z wakacji. Jack ma kolejny rewolucyjny pomysł. Chce wkleić nieemitowane fragmenty z serialu "Seinfeld" do wszystkich programów NBC. Donaghy znany jako zagorzały konserwatysta prywatnie umawia się z Celeste Cunningham (Edie Falco), członkinią Kongresu z ramienia Demokratów. Przy okazji ich romansu pojawia się wiele odniesień do nadchodzących wyborów prezydenckich w USA. Tymczasem zastąpiona w roli gwiazdy przez Tracy'ego Jenna Maroney (Jane Krakowski) boryka się z nabytą podczas wakacji otyłością. Liz natomiast dochodzi do siebie po nieudanym związku z Floydem, podobnie jak Tracy, w którego małżeństwie z Angie nie dzieje się najlepiej.

W "Rockeffeler Plaza 30"gościnnie wystąpiły takie gwiazdy, jak Steve Buscemi, Isabella Rossellini czy znany z "Przyjaciół" David Schwimmer. Pojawili się także grając siebie m.in. Whoopi Goldberg, Al Gore, Gladys Knight, John McEnroe, Conan O'Brien czy Jerry Seinfeld.


ODCINEK 1. SEINFELDYZACJA
Liz i ekipa programu "The Girlie Show" powraca z wakacji. Jack po przebytym zawale serca i odpoczynku czuje się doskonale i jest pełen zapału do pracy. Natychmiast dzieli się z Liz swoją nowa wizją na sukces. Postanowił bowiem wkleić nieemitowane fragmenty z serialu "Seinfeld" do wszystkich programów NBC. Jerry Seinfeld nie wydaje się być tym zachwycony. Jenna powraca z wakacji o kilkanaście kilogramów grubsza. Zmiana w jej wyglądzie nie uchodzi uwadze współpracowników. Tracy przeżywa natomiast poważny kryzys małżeński. Angie, która przyłapuje go na kolejnej zdradzie, wyrzuca go z domu.
PREMIERA: czwartek, 1 maja 2008, godz. 21:50

ODCINEK 2. JACK WCHODZI DO GRY
Jack dowiaduje się, ze jego szef zamierza iść na emeryturę. Postanawia stanąć do walki o zwalniające się stanowisko. Jenna zaczyna zdobywać nieoczekiwaną popularność jako kobieta o pełnych kształtach. Jack zachęca ją, żeby zrezygnowała z odchudzania i lansowała modę na puszystość. Tymczasem Kennethowi udaje się pogodzić Tracy'ego z żoną.
PREMIERA: czwartek, 8 maja 2008, godz. 21:50

ODCINEK 3. KOLEKCJA
Jack wynajmuje prywatnego detektywa, by uprzedzając konkurencję znalazł wszelkie możliwe fakty, które mogłyby go skompromitować. Kiedy detektyw radzi mu, żeby pozbył się swojej kolekcji pojemników na ciasteczka, Jack czuje, że kariera nie jest warta takich wyrzeczeń. Angie tymczasem oznajmia, że zamierza nie odstępować Tracy'ego na krok, również w pracy. Jenna jest przerażona faktem, że zaczyna chudnąć, a tym samym tracić popularność.
PREMIERA: czwartek, 15 maja 2008, godz. 21:00

ODCINEK 4. DZIECKO ROSEMARY
Liz spotyka swoją idolkę z czasów młodości Rosemary Howard i zaprasza ją, by napisała gościnnie odcinek "The Girlie Show". Jednak pomysły Rosemary nie podobają się Jackowi, który naciska na Liz, by ją zwolniła. Tracy jest nieznośny w swojej zwyczaju robienia dokładnie tego, czego mu się zabrania. Jack zabiera go do terapeutki, z którą pomaga mu uporać się ze złością do ojca. W brawurowej scenie, w której odgrywa na przemian jego rodziców, a nawet sąsiadów doprowadza Tracy'ego do katharsis. W odcinku gościnnie występuje Carrie Fisher.
PREMIERA: czwartek, 22 maja 2008, godz. 21:50

ODCINEK 5. PAN ZIELONKA
Zbliża się czas dorocznej imprezy w domu Kennetha. Ponieważ w poprzednich latach pojawiała się na niej tylko Liz, Tracy postanawia pomóc koledze zwiększyć frekwencję. Puszcza w obieg plotkę o rzekomej obecności u Kennetha znanych osób. Jack tymczasem boryka się z przyjaznym środowisku Panem Zielonką, najnowszą maskotką NBC. W odcinku gościnnie występuje David Schwimmer i Al Gore.
PREMIERA: czwartek, 29 maja 2008, godz. 21:00

ODCINEK 6. KTOŚ DO KOCHANIA
Jack zakochuje się w kobiecie, którą spotyka na przyjęciu. Po upojnie spędzonej nocy okazuje się, że C.C. to Celeste Cunningham, kongresmanka która jest walczy z korporacją Jacka o gigantyczne odszkodowania. Pomimo tego para postanawia mieć sekretny romans. Tymczasem Liz, będąc przekonana, że jej nowy sąsiad jest terrorystą, denuncjuje go, powodując tym samym spore zamieszanie.
PREMIERA: czwartek, 5 czerwca 2008, godz. 21:00

ODCINEK 7. PUMY
Tracy na mocy wyroku sądowego ma trenować lokalną drużynę bejsbalową juniorów. Wszystko idzie dobrze do czasu, kiedy Jack angażuje się w przedsięwzięcie. Liz tymczasem umawia się na randki z młodszym od niej o 17 lat chłopakiem, który myśli, że ma do czynienia z 29-latką. Zazdrosna Jenna znajduje sobie jeszcze młodszego kochanka. PREMIERA: czwartek, 12 czerwca 2008, godz. 21:00

ODCINEK 8. SEKRETY I KŁAMSTWA
Związek C.C. i Jacka przeżywa kryzys, po tym jak ona proponuje upublicznić ich romans. Jack nie chce, żeby żadne z nich poświęcało karierę dla tej miłości. Liz tymczasem próbuje dowartościować i uszczęśliwić Tracy'ego, a potem także Jenny, która zazdrosna o to, że Liz poświęca więcej uwagi Tracy'emu, zaczyna coraz bardziej grymasić.
PREMIERA: czwartek, 19 czerwca 2008, godz. 21:00

DCINEK 9. ODCINEK 209
Nadchodzi czas dorocznego przyjęcia bożonarodzeniowego dla pracowników TGS. Tracy jest niepocieszony, bo nie może w pełni cieszyć się przyjęciem w związku z miernikiem alkoholu, który nakazał mu nosić sąd. Tymczasem Liz odwiedza rodzina, a Jacka mama.
PREMIERA: czwartek, 26 czerwca 2008, godz. 21:00

ODCINEK 10. ODCINEK 210
Jack i C.C. pracują nad tym, aby ich związek funkcjonował w nowych okolicznościach. Za namową i radami Jacka Liz postanawia zainwestować w nieruchomości. Tracy kupuje do TGS ekspres do kawy i lokuje go na biurku Kennetha, przez co ten uzależnia się od kofeiny.
PREMIERA: czwartek, 3 lipca 2008, godz. 21:00

ODCINEK 11. WYSPA MAMUSIEK
Ktoś z TGS obraża Jacka na łamach "The New York Post" w związku z reality show "Wyspa mamusiek", które wymyślił. Jack wyznacza Jonathana, który ma przepytać wszystkich i znaleźć mola.
PREMIERA: czwartek, 10 lipca 2008, godz. 21:50

ODCINEK 12. BOHATER Z METRA
Liz dowiaduje się, że bohaterem, który uratował człowieka w metrze jest jej były chłopak Dennis. Zaczyna się z nim ponownie umawiać. Szybko jednak zdaje sobie sprawę, że to lenistwo, a nie uczucie skłania ją do tego romansu. Tymczasem Jack poszukuje gwiazdy telewizyjnej, która mogłaby poprzeć kandydaturę Johna McCaina w wyborach prezydenckich. Nie znajduje odpowiedniej osoby, a do współpracy udaje mu się jedynie namówić Tracy'ego Jordana.
PREMIERA: czwartek, 17 lipca 2008, godz. 21:50

ODCINEK 13. NASTĘPCA
Don Geiss powiadamia Jacka, że zamierza wskazać go radzie nadzorczej jako swojego następcę na stanowisku prezesa General Electric. Jackowi pozostaje tylko znaleźć kogoś na swoje miejsce. Idealną kandydatką wydaje się Liz. Tracy'emu jest przykro, że syn nie zaprosił go na organizowany w szkole Dzień Ojca. Uznaje, że synowie się go wstydzą i postanawia zrobić coś, co sprawi, że dzieciaki będą z niego dumne. Tymczasem Don Geiss zapada w śpiączkę w związku z tym sprawa awansu Jacka staje się nieaktualna.
PREMIERA: czwartek, 24 lipca 2008, godz. 21:50

ODCINEK 14. DZIEŃ KANAPKI
Floyd, były chłopak Liz, przyjeżdża do Nowego Jorku. Liz proponuje mu nocleg u siebie. Ma nadzieję wyjaśnić okoliczności ich rozstania. Tymczasem w TGS obchodzony jest szczególnie ważny dla wszystkich doroczny Dzień Kanapki. Pod wpływem impulsu Jack uświadamia sobie, że przyszedł czas, żeby odejść z firmy. Niedługo potem Liz dowiaduje się, że Jack został mianowany przez prezydenta Busha na stanowisko krajowego konsultanta ds. zarządzania na wypadek klęski żywiołowej.
PREMIERA: czwartek, 31 lipca 2008, godz. 21:50

ODCINEK 15. COOTER
Jack przekonuje się, że nowa praca wcale nie jest lepsza od poprzedniej. Będący w stanie krytycznym Don Geiss wypowiada dwa słowa - "Jackie Boy". Jack uznaje to za znak i postanawia wrócić do pracy w GE. Liz uzyskuje pozytywny wynik z testu ciążowego. Okazuje się, że to powodu nadmiernego spożycia serowych chrupków. Tracy wciąż pracuje nad dziełem dla synów, którym jest pornograficzna gra video.
PREMIERA: czwartek, 7 sierpnia 2008, godz. 21:50

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Genialny serial.Aż żal, że u nas takie nie powstają, tylko jakieś 'Mamuśki' i inne badziewia.

rudus

a mi sie nie podoba pomysł by to w wakacje leciało..kocham r.plaza i monka i stasznie mnie boli 2miesiczna rozłąka

Renu

Mimo, że to produkcja NBC ( własność GE ) można tu odnaleźć drobne smaczki o zabarwieniu ironiczno-zgryźliwym w temacie korporacji, pseudoekologii jako strategii marketingu współczesnego i wiele wiele innych. Niezłe dialogi, przyzwoita gra aktorska.
Dla mnie ostatnio pozycja której nie omijam...
Polecam.
ROCKEFELLER PLAZA 30 II
USA, 2007-2008
Serial "Rockefeller Plaza 30" jest wielkim triumfatorem ostatniej edycji wręczenia nagród Emmy w kategoriach związanych z serialem komediowym.
serial komediowy
ROCKEFELLER PLAZA 30 II
4,7 5 1 15