PREMIERA

2009.10.15

CANAL+ PREMIUM

ROCKEFELLER PLAZA 30 III

30 Rock III

USA, 2008-2009

, ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial komediowy

czas trwania: 30 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Na antenę powraca "Rockefeller Plaza 30" (30 Rock) w trzecim już sezonie. Serial dwa lata z rzędu był wielkim triumfatorem wręczenia nagród Emmy w kategoriach związanych z serialem komediowym.

Obok zdobytych po pierwszym sezonie 2 statuetek i 8 nominacji, w 2008 roku pulę tę powiększył o 7 kolejnych nagród, w tym dla Aleca Baldwina i dwóch dla Tiny Fey, oraz 10 nominacji, w tym za występy gościnne m.in. dla Willa Arnetta, Steve'a Buscemiego, Ripa Torna i Carrie Fisher. Alec Baldwin i Tina Fey, która jest również jedną z producentek show, za swoje kreacje aktorskie zostali także wyróżnieni dwukrotnie Złotymi Globami, których sam serial ma na koncie w sumie aż pięć, w tym ostatnie trzy w 2009 roku.

"Rockefeller Plaza 30" opowiada o codziennych perypetiach ludzi związanych z produkcją telewizyjnego programu pod tytułem "The Girlie Show". Jego scenarzystka Liz Lemon (Tina Fey) zostaje zmuszona przez szefostwo stacji do współpracy z Jackiem Donaghy (Alec Baldwin), który wywraca jej show do góry nogami. Zatrudnia między innymi jako gwiazdę programu czarnoskórego, rapującego i znanego z hulaszczego trybu życia aktora Tracy'ego Jordana (Tracy Morgan).

W sezonie trzecim, który liczy 22 odcinki, a w USA wystartował 30 października 2008, pojawiają się m.in. Oprah Winfrey, Salma Hayek, Steve Buscemi i Alan Alda.


ODCINEK 1. POWTÓRKA
Elegancko ubrana Liz idzie do pracy. Na parkingu spotyka Jacka, który nie może powiedzieć, jak zakończyła się jego współpraca z rządem, ale wraca do GE, by odzyskać posadę. W tym celu spotyka się z Devonem i informuje go o swoich planach. Banks nie ma zamiaru oddać stanowiska, śmieje mu się w twarz i proponuje pracę w biurze pocztowym, którą Jack przyjmuje. Tymczasem Liz jest sprawdzana przez ośrodek adopcyjny. Tamtejsza pracownica Bev przesłuchuje Liz i stwierdza, że skoro praca odgrywa w tak dużą rolę w jej życiu, musi odwiedzić ją w biurze. Podczas kiedy Liz przygotowuje się na wizytę Bev, Jack zwierza się jej, że Cathy chce się z nim umówić i jeśli Jack się zgodzi, to odzyska stanowisko. Bev przepytuje współpracowników Liz na jej temat i odnotowuje same negatywne opinie. Tymczasem Jack dowiaduje się, że Devon postradał zmysły i zamierza zamknąć GE. Żeby ratować firmę, Jack musi iść do biura Cathy i zrobić "to" z nią, by przejąć kontrolę. Devon przerywa jednak ich intymne spotkanie. Liz tymczasem błaga Jacka, żeby oczarował Bev i zdobył dla niej kilka punktów. Cathy zauważa Jacka flirtującego z Bev i z zazdrości atakuje kobietę. W skutek bójki Bev traci przytomność, a kiedy przytomnieje okazuje się, że nic nie pamięta. Dzięki temu Liz może oprowadzić Bev drugi raz. Tym razem wszyscy są mili i wywiad środowiskowy przebiega gładko. Cathy zatrudnia Jacka na stanowisku swojego osobistego doradcy biznesowego, pozbawiając tym samym Devona kontroli nad firmą.
PREMIERA: czwartek, 4 czerwca 2009, godz. 21:50

ODCINEK 2. UWIERZ W GWIAZDY
Liz zostaje wezwana do Chicago. Przed odlotem Jack daje jej pigułki na sen, które mają jej pomóc przetrwać lot. W drodze powrotnej obok Liz siada Oprah Winfrey. Kiedy specyfik od Jacka zaczyna działać, Liz zasypuje celebrity swoimi najgłębszymi i najciemniejszymi sekretami. Oprah daje jej kilka cennych rad i kobiety zaprzyjaźniają się. Tymczasem na Rockefeller Plaza Jenna domaga się wynagrodzenia za wykorzystanie jej głosu w grze komputerowej zrobionej przez Tracy'ego. Ich dyskusja sprowadza się do kłótni o to, kto ma gorzej: biała kobieta czy czarny mężczyzna. Postanawiają zrobić eksperyment i zamienić się rolami. Kiedy Liz wraca do pracy, jest zszokowana widokiem przebranych pracowników. Jack również ich zauważa i stwierdza, że najgorzej żyje się białemu mężczyźnie. Tracy i Jenna ogłaszają rozejm na wieść o wizycie Oprah Winfrey. Jednak zamiast niej do biura wchodzi nastoletnia dziewczyna. Liz zdaje sobie sprawę, że pigułki nasenne wywołały u niej halucynacje i zamiast rozmawiać z Oprah, rozmawiała z nastoletnią Pam.
PREMIERA: czwartek, 11 czerwca 2009, godz. 21:50

ODCINEK 3. NOCNY SĄD
Liz i Jenna przygotowują się na wizytę ich współlokatorki z Chicago, Claire. Liz przyznaje, że Claire jest bardzo energiczna i jej pomysły są dla niej zawsze wyczerpujące. Ostrzega przed nią Jacka, ale jest już za późno - Claire już się z nim przespała, a sam Jack uważa, że Liz jest po prostu zazdrosna, ponieważ Claire odbiła jej kiedyś chłopaka. Romans się rozwija, a pierwsze niepokojące sygnały pojawiają się na pewnym przyjęciu, na którym Claire zupełnie niespodziewanie zaczyna śpiewać Jackowi "100 lat". Jack zabiera ją na bok, upomina i prosi, by wyszła. Wtedy Claire zaczyna grozić na głos, że popełni samobójstwo. Jack prosi Liz, by przemówiła przyjaciółce do rozsądku i spróbowała ją jakoś od niego odciągnąć. Jednak kiedy Claire zjawia się u niego w domu, nie potrafi się jej oprzeć. Liz postanawia nie wtrącać się więcej w sprawy prywatne Jacka, co powoduje natychmiastowe znudzenie Claire związkiem. Postanawia więc podłożyć Jackowi broń i napuszcza na niego policję. W ten sposób Jack ostatecznie przekonuje się, że Claire nie jest do końca normalna.
PREMIERA: czwartek, 18 czerwca 2009, godz. 21:50

ODCINEK 4. GAVIN VOLURE
Jack zabiera Liz na kolację do jednego ze swoich biznesowych autorytetów, bogatego i ekscentrycznego Gavina Volure'a. Cierpiący na agorafobię gospodarz zadłuża się w Liz od pierwszego wejrzenia. Po kolacji zdradza zaś Jackowi, że zamierza otworzyć nową firmę i chce, by Jack był jej częścią. Po jakimś czasie Gavin dzwoni do Liz i zaprasza ją do swojego domu na weekend. Liz zastanawia się, jak miałyby wyglądać ich przyszłe randki skoro Gavin ma agorafobię. Okazuje się, jednak fobia ta jest jedynie przykrywką. W rzeczywistości chodzi o areszt domowy za oszustwo i podpalenie. Gavin łamie zakaz i i odwiedza Liz w pracy. Prosi ją, żeby uciekła z nim do Kanady. Przerywa im Jack, oskarżając go o wykorzystywanie samotności i związanej z tym frustracji Liz. Ale Gavin jest zdeterminowany. Nie zamierza powracać do aresztu domowego. Grozi popełnieniem samobójstwa.
PREMIERA: czwartek, 25 czerwca 2009, 21:50

ODCINEK 5. SZKOLNE SPOTKANIE
Liz dostaje zaproszenie na szkolny zjazd absolwentów. Nie jest jednak przekonana do wyjazdu. Tracy próbuje ją namówić, argumentując, że będzie mogła pochwalić się, tym co osiągnęła. Nagle do biura wpada Jack i oznajmia, że Geiss obudził się z śpiączki i wzywa go do siebie. Jack i Liz wnioskują, że prezes mianuje go nowym szefem firmy. Geiss jednak nie rezygnuje, zapewniając jedynie Jacka, że nadal jest na pierwszym miejscu, by zająć to stanowisko po jego ewentualnej śmierci. Liz postanawia pojechać na zjazd absolwentów do Miami w towarzystwie Jacka. Słuchając opowieści znajomych Liz ze szkoły, Jack dochodzi do wniosku, że popełnił w życiu wiele błędów, a przecież mógł być tak szczęśliwy, jak inni przeciętni uczestnicy zjazdu. Tymczasem zostaje wzięty za pewnego Larry'ego i tym samym spotyka się z Jessicą, która ma zamiar wyjaśnić z nim stare sprawy. W tym czasie Liz załatwia swoje. Stara się przeprosić znajomych za swoje zachowanie z czasów młodości, jednak tylko pogarsza sytuację, bo przy okazji obraża jedną z koleżanek. Dla Jacka, Liz i grupy przyjaciół Larry'ego spotkanie kończy się grą w butelkę. Jack kręci butelką, która wskazuje na Liz.
PREMIERA: czwartek, 2 lipca 2009, godz. 21:50

ODCINEK 6. GWIAZDKOWY PROGRAM
Jack jedzie na Florydę, by odwiedzić przed świętami matkę. W trakcie wizyty potrąca ją samochodem i zamiast planowanych wakacji w Rio musi wrócić z nią do domu i opiekować się po operacji wszczepienia sztucznego biodra. Tymczasem Liz udaje się namówić wszystkich pracowników do uczestnictwa w akcji, mającej na celu świąteczną pomoc biedniejszym. Wybiera się z Jenną na zakupy świąteczne, by sprawić "adoptowanej" przez siebie rodzinie Gloverów najlepsze prezenty świąteczne, jakie kiedykolwiek dostali. Postanawia też odwiedzić Colleen Donaghy, która zapewnia, że wbrew obiegowej opinii, syn nie potrącił jej specjalnie. Jack jednak przyznaje, że odczekał jakiś czas zanim wezwał karetkę. Liz przynosi prezenty do biura, żeby móc jej opakować i osobiście doręczyć bezpośrednio po pracy. Kiedy wszyscy zbierają się już do wyjścia, pojawia się Jack i ogłasza, że NBC chce przeprowadzić relację na żywo z wydarzeń świątecznych.
PREMIERA: czwartek, 9 lipca 2009, godz. 21:50

ODCINEK 7. SENOR MACHO SOLO
Tracy wydaje ogromne sumy, bowiem Angie zagroziła mu rozwodem, jak tylko ich majątek będzie na tyle duży, że jego połowa pozwoli jej samodzielnie się utrzymać. Jack chce namówić Angie na podpisanie intercyzy, by w ten sposób uwolnić Tracy'ego od lęku przed utratą żony. Pomaga też Jennie w zdobyciu wymarzonej głównej roli w filmie biograficznym o Janis Joplin. Liz, myśląc permanentnie o dzieciach, dotyka włosów niskiego mężczyzny, którego bierze za chłopca. Stewart uznaje to za podryw i proponuje randkę. O dziwo, Liz spędza z nim miłe chwile i ma nadzieję, że Stewart nigdy nie dowie się, dlaczego dotknęła jego włosów. Tymczasem Jack nawiązuje bliższy kontakt z pielęgniarką matki, Elisą. Wkrótce zwierza się Liz, że jest w niej zakochany. Kiedy więc widzi dziewczynę pakującą walizkę, chwyta ją w ramiona i całuje.
PREMIERA: czwartek, 16 lipca 2009, godz. 21:50

ODCINEK 8. SZCZEPIENIE NA GRYPĘ
Liz nie może doczekać się urlopu. Zarezerwowała sobie nawet miejsce w jednym z kurortów na Wyspach Karaibskich. Przynajmniej tak myślała, do momentu kiedy Carie poinformowała ją o braku wolnych miejsc. W firmie przewidziane są szczepienia na grypę, ale ich liczba jest limitowana. Jackowi udaje się zapewnić szczepionkę dla Liz, która jednak na wieść, że świadczenie przysługuje tylko niektórym, odmawia. Wszyscy zaczynają ją lepiej traktować i kiedy ostatecznie przyjmuje szczepionkę, czuje się jak hipokrytka. Jack jest szaleńczo zakochany i dokłada wszelkich starań, żeby jego związek z Elisą udał się. Nie tylko akceptuje jej pracę weekendy, kiedy to dziewczyna opiekuje się starszym mężczyzną z demencją, ale też postanawia odwiedzić ukochaną u pana Templetona. Namawia Elisę na wspólny wieczór, nawet jeśli trzeba będzie zabrać ze sobą staruszka. Jack przyjeżdża po Elisę, gdy nagle pojawia się syn Templetona spytać o stan ojca.
PREMIERA: czwartek, 23 lipca 2009, godz. 21:50

ODCINEK 9. OŚRODEK SZÓSTKA SIGM
Tracy dowiaduje się od dr. Spacemana, że grozi mu cukrzyca. Kiedy słyszy, że na skutek choroby może nawet stracić nogę, stwierdza, że zastąpi ją kółkiem i na próbę przyczepia sobie jedno. Jenna chce wczuć się w Janis Joplin. Ogłasza, że zamierza ją naśladować nawet w życiu prywatnym. Frank doradza jej, aby zajrzała do Wikipedii i poczytała o Janis, po czym szybko dokonuje edycji strony i wpisuje nowe wymyślone informacje na temat gwiazdy. Żart Franka ma nieoczekiwane konsekwencje: Jenna zabiera się do konsumpcji kota. Co dziwniejsze jednak, umawia się z Frankiem na randkę. Po wspólnie spędzonej nocy ustalają, że lepiej będzie, jeśli nikt się o tym nie dowie. Wkrótce wychodzi na jaw, że Frankowi bardzo na tym zależy, bowiem ma romanse z kilkoma innymi kobietami w firmie. Jack prosi Liz, by towarzyszyła mu podczas wyjazdu integracyjnego. Liz zachowuje się tam dość dziwacznie i jeden z kolegów zwraca Jackowi uwagę, że może to odbić się na jego pozycji w firmie. Jack zwraca Liz uwagę, co prowadzi do kłótni i końca ich przyjaźni. Tymczasem Jack przygotowuje się do wielkiego przemówienia. Zostaje poproszony o przypięcie sobie bezprzewodowego mikrofonu. Myśląc, że mikrofon jest wyłączony, wygłasza w toalecie kompromitującą go mowę próbą, którą słyszą wszyscy. Liz, próbując ratować jego reputację, wybiega na scenę, zdejmuje bluzkę i zaczyna tańczyć. Wpadka Jacka idzie w zapomnienie.
PREMIERA: czwartek, 30 lipca 2009, godz. 21:50

ODCINEK 10. GENERALISSIMO
Jack jest skupiony na tym, aby przekonać do siebie portorykańską babcię Elisy, która go nie lubi. Dowiaduje się też dlaczego. Okazuje się bowiem, że wykazuje niezwykłe podobieństwo do złego generała, czarnego charakteru jednej z ulubionych przez babcię telenowel. Jack jest na tyle zdeterminowany, by zdobyć przychylność starszej pani, że wykupuje od wytwórni prawa do serialu, tylko po to, żeby móc uśmiercić w nim złego generała. Elisa uznaje ten gest za romantyczny. Kiedy czarny charakter wcale nie ginie, Jack składa wizytę Hectorowi, odtwórcy roli generała, i mówi mu o sytuacji. Hector obiecuje zamienić swojego bohatera w pozytywną postać. Tymczasem listonosz przynosi Liz przez pomyłkę pocztę sąsiadów. Kobieta zamierza ją odnieść, przedtem jednak dokładnie studiuje korespondencję jednego z nich. Drew Baird jest rozwiedzionym lekarzem, grającym w golfa, udzielającym się charytatywnie i na dodatek lubiącym gotować. Do tego jest bardzo przystojny. Liz postanawia go poderwać. Wiedząc, że lubi psy, prosi go o pomoc w poszukiwaniu jej zaginionego Bustera. Zaprasza go również na drinka, jednak lekarz odmawia, tłumacząc, że jest jeszcze dla niego za wcześnie na randki. Zdesperowana Liz organizuje imprezę, na którą zaprasza tylko Drew. Podczas wieczoru mężczyzna zauważa u Liz swoje otwarte listy. Zdenerwowany wychodzi. Następnego dnia wraca z otwartymi listami Liz, dzięki którym zrozumiał, że chciałby ją bliżej poznać. Postanawiają zacząć od początku.
PREMIERA: czwartek, 6 sierpnia 2009, 21:50

ODCINEK 11. WALENTYNKI
Kenneth zakochuje się w niewidomej stażystce i umawia się z nią na spotkanie. Kiedy dziewczyna przysuwa się do niego, żeby go pocałować orientuje się, że Kenneth nie jest zbyt atrakcyjny i zostawia go ze złamanym sercem. Liz tymczasem jest stremowana z powodu pierwszej prawdziwej randki z Drew, która wypada w Walentynki. Jack proponuje jej, żeby zorganizowała kolację w domu z domowym jedzeniem, sam mając w perspektywie spędzenie tego dnia w kościele z Elisą. Obie randki okazują się totalną katastrofą. Spotkanie Liz i Drew jest serią niezręcznych sytuacji. W końcu on dowiaduje się, że jego córka miała wypadek oraz, że pogorszył się stan zdrowia jego matki. W szpitalu Liz zostaje z nią sam na sam. Kobieta tuż przed śmiercią wyznaje, że prawdziwą matką Drew jest jego siostra. Tymczasem Jack po mszy ma zamiar zabrać Elisę na niebagatelnie drogi deser, o którym od dawna marzył. Przed wyjściem z kościoła Elisa sugeruje, żeby oboje wyspowiadali się. Jack opisuje księdzu ze szczegółami swoje życie seksualne, po czym uświadamia sobie, że ma wokół siebie wielu słuchaczy, w tym Elisę.
PREMIERA: czwartek, 13 sierpnia 2009, godz. 21:50

ODCINEK 12. LARRY KING
Tracy jest gościem Larry'ego Kinga. Kiedy Larry podaje szokującą wiadomość, że rynki azjatyckie upadają, Tracy przewiduje, że następne będzie Wall Street i Nowy Jork pogrąży się w chaosie. Liz zostawia w taksówce komórkę. Kierowca szantażuje ją, że jeśli nie zapłaci 2000 dolarów, upubliczni jej nagie zdjęcia, które znalazł w telefonie. Kenneth oferuje pomoc Liz w odzyskaniu zguby. Jack wyznaje miłość Elisie, jednak kiedy dowiaduje się o tragicznej sytuacji na giełdach Azji i uświadamia, ile może stracić, wszystko inne przestaje być ważne. Elisa postanawia pojechać na zaplanowane wakacje w Portoryko. Jack uświadamia sobie swój błąd po słowach Don Geissa, który mówi, że w chwilach kryzysu ludzie powinni poświęcić się najbliższym. Jednak jest za późno. Jack zastaje w biurze kasetę z nagraniem Elisy, w którym ukochana stwierdza, że musi wszystko przemyśleć z dala od Jacka.
PREMIERA: czwartek, 20 sierpnia 2009, godz. 21:50

ODCINEK 13. DO WIDZENIA, PRZYJACIELU
Jenna i Kenneth organizują Tracy'emu urodziny. Tymczasem Liz spotyka w sklepie ciężarną kasjerkę i znowu dostaje bzika na punkcie dzieci. Postanawia zaprzyjaźnić się z Beccą, obsługującą ją kobietą w ciąży. Wkrótce zatrudnia ją jako doradcę do spraw młodzieży w TGS, a na wieść o jej piosenkarskich zdolnościach, postanawia ją wypromować. Jack, aby uniknąć pokusy zdrady zgadza się na męski wieczór z Frankiem i innymi scenarzystami. Dowiaduje się, że Frank przerwał studia prawnicze, ponieważ musiał opiekować się matką. Jack zapisuje go do Columbia Law School i załatwia mu pełne stypendium. Wdzięczna matka Franka zaprasza Jacka na włoską kolację, podczas której wyznaje, że boi się, żeby syn nie poszedł w ślady ojca - prawnika na usługach mafii. Jack wycofuje stypendium.
PREMIERA: czwartek, 27 sierpnia 2009, godz. 21:50

ODCINEK 14. KU-FEREK
Liz znów przeżywa trudne chwile. Zostaje potrącona przez rower, a na dodatek musi bronić Tracy'ego i Jenny z powodu ich niewłaściwego zachowania podczas relacji z Dnia św. Patryka. Jenna jest rozdarta pomiędzy pracą w TGS i przygotowaniami do roli Janis Joplin, a Tracy myśli, że może mówić, cokolwiek tak długo, jak długo stać go na opłacenie kar. Liz straszy go, że wszyscy sponsorzy chcą porzucić TGS, a Tracy stwierdza, że sam wykupi cały czas reklamowy. Jack ma problem z nazwaniem najnowszego wynalazku GE, kieszonkowej mikrofalówki. Kenneth wpada na pomysł, żeby nazwać nowe urządzenie GE "Funcooker". Dobry nastrój Jacka nie trwa długo. Widzi bowiem Tracy'ego w telewizji, ogłaszającego, że wykupił wszystkie reklamy w NBC i może teraz mówić to, co chce. Jakby tego było mało, Liz zostaje wezwana na ławnika w sądzie i aby tego uniknąć, przywdziewa strój księżniczki Lei i udaje przed sądem wariatkę. Plan zawodzi. Rozzłoszczona poczynaniami Tracy'ego przypadkowo podpala swoje biuro. Na widok wściekłej Liz ekipa obiecuje zachowywać się od tej pory dobrze. Jack widząc, że Liz ma gorszy dzień od niego daje jej jeden egzemplarz małej mikrofalówki, co czyni jej dzień zdecydowanie lepszym.
PREMIERA: czwartek, 3 września 2009, godz. 21:50

ODCINEK 15. KLOSZ
Kończy się kontrakt Tracy'ego i Jack nie zamierza go przedłużać. Kenneth zdradza Liz, że Tracy zwolnił się z pracy i Jack chce zachować to w tajemnicy. Liz ma o to do Jacka pretensje i zmusza go do obietnicy, że Tracy wróci do pracy jeszcze przed piątkowym programem. Tymczasem zaczyna dostrzegać rysy w miłosnym związku z Drew. Zdaje sobie sprawę, że jej ukochany opiera się przede wszystkim na swoim nieprzeciętnym wyglądzie. Ponieważ jest tak przystojny, nikt nie umie mu powiedzieć, że jest kiepskim kochankiem, artystą i kucharzem. I ona też nie potrafi tego zrobić, ale w końcu zdobywa się na odwagę. Drew prosi ją, żeby od tego momentu traktowała go normalnie, jednak po paru dniach dochodzi do wniosku, że nie może tak żyć. Liz zdaje sobie sprawę, że ich związek nie ma przyszłości.
PREMIERA: czwartek, 10 września 2009, godz. 21:50

ODCINEK 16. APOLLO, APOLLO
Liz i Jack mają dużo pracy w związku z nowym pomysłem Tracy'ego, który chce polecieć w kosmos. Kiedy dyskutują, jak wybić mu ten pomysł z głowy, w tle lecą filmy Jacka z dzieciństwa, który stara się przypomnieć sobie, jaki prezent spowodował u niego taką radość, że aż zwymiotował. Tymczasem w życie Liz wkracza ponownie Dennis. Wyraża skruchę z powodu uzależnienia od seksu, ale jak się okazuje, za to samo przeprasza również Jennę. Liz stara się, żeby ten fakt nie popsuł jej relacji z koleżanką z pracy. Jack zgadza się na lot Tracy'ego w kosmos, ale jednocześnie prosi Liz o pomoc w przygotowaniu kosmicznej scenografii, tak żeby oszukać Tracy'ego. Cały personel jest mocno zaangażowany w to zadanie. Jenna, na złość Liz, ujawnia jej wielki sekret. Ogłasza, że Liz pracowała kiedyś na sekstelefonie. Podczas gdy wszyscy się śmieją, do studia wchodzi Jack, który po raz drugi w życiu osiąga apogeum szczęścia, bowiem tajemniczym prezentem z dzieciństwa był model kapsuły kosmicznej.
PREMIERA: czwartek, 17 września 2009, godz. 21:50

ODCINEK 17. OSZCZĘDNOŚCI
TGS właśnie skończyło kręcenie 50. odcinka. Liz wraz z ekipą są gotowi do uczczenia tego wydarzenia. Uroczystość przerywa Jack, informując Liz o redukcji etatów z powodu kryzysu. Pierwszą osobą, z którą musiał się rozstać był jego asystent Jonathan. Prosi Liz o przygotowanie prezentacji dla Brada, osoby odpowiedzialnej za cięcia. Wysiłek Liz nie przynosi efektów. Brad nakazuje zmniejszyć koszty o 25 procent. Od kiedy Jonathan został zwolniony, nowym asystentem Jacka jest Kenneth, który ma teraz podwójne obowiązki. Tracy oferuje, że w ramach koleżeńskiej pomocy może karmić jego ptaki. Kenneth się zgadza, ale prosi, żeby nie wchodzić do sypialni, co rodzi w głowie Tracy'ego podejrzenie, że Kenneth jest seryjnym mordercą. Natychmiast dzieli się tym spostrzeżeniem z Jenną. Razem udają się na przeszukanie sypialni Kennetha. Jednak zamiast martwych ciał znajdują puszkę ze środkiem owadobójczym. Uznają, że to pułapka, a Kenneth próbuje ich otruć. Uciekając z sypialni zapominają zamknąć drzwi i środek owadobójczy zabija ptaki. Liz nadal próbuje uniknąć zwolnień. Umawia się więc na randkę z Bradem, ale również ta metoda nie pomaga. Skutkuje natomiast oskarżeniem Liz o molestowanie seksualne. W ramach przeprosin Tracy i Jenna kupują Kennethowi nowe ptaki.
PREMIERA: czwartek, 24 września 2009, godz. 21:50

ODCINEK 18. JACKIE JORMP-JOMP
Liz nie może sobie poradzić z zawieszeniem w pełnieniu obowiązków, które jest skutkiem oskarżenia o molestowanie seksualne. Próbuje zakraść się do biura, ale zatrzymuje ją Kenneth. Kobieta odkrywa, że wokół niej mieszka dosyć specyficzna grupa kobiet, które nie pracują, spędzając czas na plotkach, masażach i koktajlach. Liz uświadamia sobie, że mogłaby polubić takie życie. Kiedy więc kończy terapię dla osób, które molestowały seksualnie współpracowników, zaczyna flirtować z instruktorem, by wstrzymano jej pozwolenie na powrót do pracy. Kenneth zakochuje się w jednej z tancerek Daphne. Wiąże z nią poważne nadzieje ze ślubem włącznie. Niestety okazuje się, że dziewczyna jest w związku z Dot Comem. Tracy nie może uwierzyć, że kobieta poróżniła kolegów i dochodzi do wniosku, że jedynym sposobem na rozwiązanie problemu jest zwolnienie Daphne. Tymczasem Jack angażuje się w promocję biograficznego filmu o Janis Joplin, w którym gra Jenna. Szybko jednak dochodzi do wniosku, że nie jest w stanie zajmować się jednocześnie karierą Jenny i TGS. Prosi Liz o powrót do pracy. Na szczęście dla niego Liz dostrzega prawdziwe oblicze nowych przyjaciółek, które potrzebują mocnych wrażeń, by czuć, że żyją.
PREMIERA: czwartek, 1 października 2009, godz. 21:50

ODCINEK 19. CI JEDYNI
Tracy robi listę prezentów, które mógłby wręczyć żonie z okazji 20-lecia ich związku. Liz sugeruje, żeby po prostu zapytał, czego ona chce. Na nieszczęście Tracy'ego, którego popisowym numerem jest zdejmowanie koszuli, Angie żąda, żeby ukochany zrobił sobie na brzuchu tatuaż z jej podobizną. W biurze pojawia się po długiej nieobecności narzeczona Jacka, Elisa. Twierdzi, że nie może wyjść ponownie za mąż. Jak się okazuje piękna dziewczyna jest wielokrotną wdową, sama zresztą przyznaje się do zamordowania męża, którego podejrzewała o zdradę. Jack jest przerażony, wyznaje Tracy'emu, że nie jest w stanie być wierny. Potem przychodzi do Liz o 4 w nocy, by powiedzieć jej, jak wiele się nauczył. Nagle pojawia się Elisa. Oskarża ukochanego o nocne schadzki z Liz. Jack nie wytrzymuje jej zazdrości i zrywa zaręczyny.
PREMIERA: czwartek, 8 października 2009, godz. 21:50

ODCINEK 20. NATURALNY PORZĄDEK
Matka Jacka, Colleen jest w mieście i, o dziwo, Jack nie jest w złym humorze. Zwierza się Liz, że właśnie mija 20 lat od momentu, kiedy ojciec porzucił rodzinę. Kiedy przyjeżdża po mamę, aby zabrać ją na kolację, okazuje się, że Colleen nie jest gotowa, a w dodatku jest u niej Paul. Jack wynajmuje prywatnego detektywa, który odkrywa, że Paul jest żonaty, co dla Colleen nie jest żadna tajemnicą. Tymczasem Liz prowadzi wojnę z Tracym. Udziela mu publicznie reprymendy, po czym zostaje uświadomiona, że nie powinna spodziewać się go następnego dnia w pracy. Tracy pojawia się jednak punktualnie i jest przygotowany. Twierdzi, że zrozumiał, iż nikomu nie przysługuje specjalne traktowanie. W związku z tym, kiedy Liz prosi o zmianę wody, sugeruje, żeby zrobiła to sama. Oboje ostatecznie ustalają, że wolą status quo ante bellum. Jack ogląda ostatni film, na który jego ojciec zabrał matkę. Nagle odkrywa, że film został wyprodukowany w 1959, jego rodzice rozeszli się w 1957, a on został poczęty w 1958. To oznacza tylko jedno: Jimmy Donaghy nie jest jego prawdziwym ojcem.
PREMIERA: czwartek, 15 października 2009, godz. 21:50

ODCINEK 21. MAMMA MIA
Jack rozpoczyna poszukiwania biologicznego ojca, choć obawia się poznawania "nowych" członków rodziny, ponieważ z pewnością zagrozi to jego portfelowi. Wynajęty przez niego detektyw ogranicza listę potencjalnych kandydatów do trzech. Jack i Liz wpadają na pomysł, żeby zwabić ich do Nowego Jorku pod pretekstem wygrania wizyty w studiu TGS. Pierwszym kandydatem na ojca Jacka okazuje się Koreańczyk, drugim zaś człowiek bez genitaliów. Zostaje więc Milton Green, liberalny agnostyk i profesor. Rozmowa na tematy polityczne pomiędzy Jackiem i Miltonem przekonuje wszystkich o ich niezaprzeczalnym pokrewieństwie. Kiedy fakt ten potwierdza matka Jacka, nie ma już żadnych wątpliwości. Na nieszczęście Jacka okazuje się jednak, że Milton potrzebuje nerki. Tymczasem również Tracy dowiaduje się o istnieniu nieznanego mu dotąd syna. Donald wydaje się jednak według Liz za stary na bycie potomkiem Morgana, w dodatku stale prosi Tracy'ego o pieniądze na otwarcie szkoły karate. Powoduje to coraz większą podejrzliwość Liz, która wraz z Petem próbuje odkryć prawdziwy wiek Donalda. Okazuje się, że zamiast 21, Morgan junior ma ich 40, co nie zniechęca jednak Tracy'ego. Gwiazdor przyznaje, że traktuje Donalda jako osobisty projekt charytatywny.
PREMIERA: czwartek, 22 października 2009, godz. 21:50

ODCINEK 22. NERKA, I TO JUŻ
Milton przeprasza Jacka za to, że poprosił go o nerkę i tym samym postawił w niezręcznej sytuacji. Deklaruje, że chce nadrobić stracony czas i utrzymywać z synem dobre relacje. Jack przechodzi testy, mające ustalić, czy jest odpowiednim dawcą. Na szczęście dla niego okazuje się, że nie. Jack postanawia jednak pomóc ojcu. Jenna sugeruje koncert charytatywny. Wykorzystując znajomości Jack namawia do wzięcia udziału w imprezie wielkie gwiazdy, takie jak Mary J. Blige, Elvis Costello, Sheryl Crow, Moby, Wyclef Jean czy Norah Jones.
PREMIERA: czwartek, 29 października 2009, godz. 21:50

WASZE OPINIE

Tita_taitai

Kiedy będą powtórki 2 i 3 sezonu?

kobieta niepowazna

ja tez jak tracer:)

tracer

A ja tam wole więcej filmów niż seriale.
ROCKEFELLER PLAZA 30 III
USA, 2008-2009
Na antenę powraca "Rockefeller Plaza 30" (30 Rock) w trzecim już sezonie. Serial dwa lata z rzędu był wielkim triumfatorem wręczenia nagród Emmy w kategoriach związanych z serialem komediowym.
serial komediowy
ROCKEFELLER PLAZA 30 III
4,7 5 1 7