PREMIERA

2010.08.12

CANAL+ PREMIUM

ROCKEFELLER PLAZA 30 IV

USA, 2009-2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial komediowy

czas trwania: 20 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Czwarty sezon bijącego rekordy popularności serialu o perypetiach zawodowych Liz Lemon.

Rockefeller Plaza 30 IV jest najczęściej nagradzanym serialem komediowym ostatnich lat. Produkcja otrzymała dotychczas 67 nominacji do Emmy, w tym aż 14 statuetek oraz 10 nominacji do Złotych Globów, z czego 6 wygranych. Serial jest szczególnie doceniany za błyskotliwy scenariusz i doskonałe aktorstwo.

Tina Fey, pomysłodawczyni, producentka, scenarzystka i odtwórczyni jednej z głównych ról, za swoją pracę przy "Rockefeller Plaza 30" została dotychczas wyróżniona m.in. 2 Złotymi Globami, 5 nagrodami Emmy i licznymi nominacjami. Partnerujący jej na planie Alec Baldwin za kreację Jacka Donaghy'ego otrzymał m.in. 3 Złote Globy i 3 nagrody Emmy. Serial słynie także ze świetnych występów gościnnych amerykańskich celebrytów. Wielu z nich, jak Alan Alda, Jennifer Aniston, Elaine Stritch, Carrie Fisher, Steve Buscemi, Will Arnett, Edie Falco czy Steve Martin otrzymali za swoje epizody nominacje do Emmy. Poza nimi w "Rockeffeler Plaza 30" gościnnie wystąpiły także takie gwiazdy, jak Isabella Rossellini, David Schwimmer, Al Gore, John McEnroe czy Jerry Seinfeld.

W czwartym sezonie serii do tego grona dołączy m.in. Julianne Moore, Elizabeth Banks, Matt Damon, Whoopi Goldberg, Michael Sheen, Jason Sudeikis i wiele innych sław.

ODCINEK 1. - CZWARTY SEZON

Poszukiwania nowej gwiazdy do TGS.
Liz Lemon, scenarzystka telewizyjnego programu The Girlie Show oraz gwiazdy programu Jenna i Tracy omawiają ze swoim przełożonym Jackiem sytuację finansową firmy. Jack dochodzi do wniosku, że TGS musi przyciągnąć do ekranów więcej tzw. przeciętnych Amerykanów. Jenna proponuje zmianę swojej orientacji seksualnej lub wprowadzenie do TGS wiejskich elementów. Tymczasem Jack zleca Liz w tajemnicy przed ekipą znalezienie nowej gwiazdy do programu. Widząc dziwną aktywność Liz, wszyscy podejrzewają ją o romans z pomagającym jej w rekrutacji producentem Pete'em. W firmie wybucha strajk pracujących ponad normę stażystów, na czele którego staje Kenneth.
PREMIERA: czwartek, 12 sierpnia, 21:50

ODCINEK 2. - W DÓŁ SZCZELINY

Jack spotyka odwiecznego wroga.
Jack wybiera się na spotkanie biznesowe do Waszyngtonu. Spotkanie dotyczy działań General Electric w dobie kryzysu oraz ewentualnego wsparcia finansowego ze strony rządu. Na naradzie Jack spotyka odwiecznego rywala Devona Banksa, który po zwolnieniu z GE zaczął współpracę z amerykańskim rządem. Devon chce za wszelką cenę zaszkodzić Jackowi. Tymczasem książka Liz na temat relacji damsko-męskich trafia do sprzedaży. Po jej przeczytaniu żona Tracy'ego wyrzuca go z domu. W ramach zemsty Tracy wprowadza się do Liz i kiedy uzmysławia sobie, że cała książka jest właściwie o nim, postanawia odgryźć się na autorce jeszcze bardziej.
PREMIERA: czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:50

ODCINEK 3. - STONE MOUNTAIN

Jack, Liz i brzuchomówca.
W poszukiwaniu nowej gwiazdy Jack i Liz jadą do Stone Mountain, rodzinnej miejscowości Kennetha. Na miejscu Liz zatruwa się jedzeniem i Jack jest zmuszony prowadzić poszukiwania w pojedynkę. Odkrywa brzuchomówcę Ricka i jego kukiełkę. Podczas pokazowego występu Rick wybiera sobie za główny obiekt żartów Liz. Tymczasem po śmierci dwóch celebrytów wśród pracowników TGS krąży plotka, że sławni ludzie umierają trójkami. Pogłoski te niepokoją Tracy'ego, który obawia się, że może zginąć jako trzeci. Aby temu zapobiec, postanawia uśmiercić Jimmy'ego Fallona, znanego amerykańskiego showmana.
PREMIERA: czwartek, 26 sierpnia, 21:50

ODCINEK 4. - CASTING

Jack i jego problem z robakami.
Poszukiwania nowej gwiazdy do TGS wkraczają w końcową fazę. Tracy i Jenna przejawiają pierwsze oznaki zazdrości i obaw przed nowym członkiem ekipy. Jenna denerwuje się tym bardziej, kiedy dowiaduje się, że jednym z potencjalnych kandydatów jest Jayden, mężczyzna, który upokorzył ją kilka lat wcześniej podczas jednego z występów. Dodatkowo na przesłuchania zgłaszają się także amerykański prezenter Brian Williams, Dot Com oraz scenarzyści TGS. Jack zmaga się tymczasem z problemem robactwa i tym samym higieny. Z tego powodu przestaje być wpuszczany na spotkania biznesowe i zostaje mu zabrany samochód służbowy.
PREMIERA: czwartek, 2 września 2010, 21:50

ODCINEK 5. - SPECE OD ZMARTWIEŃ

Nowa gwiazda w TGS.
Do ekipy TGS dołącza nowa gwiazda Jack Baker, który na wniosek Jacka jest nazywany Dannym. Tracy i Jenna starają się pokazać nowemu aktorowi, jak pracować na planie. Sprowadza się to do jednej czynności - wyręczania się Kennethem. Kiedy Danny oznajmia, że ma zamiar być uprzejmy w stosunku do Kennetha, Tracy i Jenna dociera, że to może być dobra taktyka, bo nigdy nie wiadomo, czy Kenneth nie zostanie kiedyś ich szefem. Jack składa Liz propozycję poprowadzenia show opartego na jej książce. Liz pod wpływem Tracy'ego i Jenny postanawia przed podjęciem decyzji poszukać innych ofert.
PREMIERA: czwartek, 9 września 2010, 21:50

ODCINEK 6. - SŁONECZNA HERBATKA

Liz walczy o mieszkanie.
Liz zostaje zmuszona do wykupienia apartamentu, w którym mieszka. Jednocześnie postanawia poszerzyć swoją przestrzeń życiową o sąsiedni lokal, zamieszkany przez niejakiego Briana. Idąc za radą Jacka, zjednuje sobie sąsiada, by potem łatwiej się go pozbyć i wykupić jego mieszkanie. Nie jest to jednak łatwe, biorąc pod uwagę, że Brian jest homoseksualnym policjantem, a histeryczne zachowania Liz nie robią na nim wrażenia. Tymczasem Jack zleca Kennethowi nowe zadanie, które polega na wprowadzeniu planu zredukowania emisji gazów cieplarnianych wydzielanych przez załogę TGS.
PREMIERA: czwartek, 16 września 2010, 21:50

ODCINEK 7. - TALKSHOW PO PTAKACH

Nowy talk show wkracza na antenę.
Zbliża się debiut Liz na antenie w roli prowadzącej talk show oparty na jej własnej książce. Do Jacka dzwoni jego największy wróg Devon z informacją, że jeśli nowy program okaże się klapą, wszyscy w Waszyngtonie dowiedzą się, że rządowe pieniądze przeznaczone na wsparcie dla upadających firm zostały zmarnotrawione na program, prowadzony przez kobietę bez talentu. Jack sugeruje Liz zmianę image'u. Tymczasem Tracy'emu marzy się córeczka i próbuje przekonać do tego żonę, która stawia warunek. Będą mogli porozmawiać o kolejnym dziecku, kiedy Tracy zdobędzie wszystkie najważniejsze amerykańskie nagrody branży filmowej. Tracy prosi o radę Whoopi Goldberg.
PREMIERA: czwartek, 23 września 2010, 21:50

ODCINEK 8. - SEKRETNY ŚW. MIKOŁAJ

Bombowy prezent dla Jacka
Liz tworzy listę prezentów, które wręczy współpracownikom z okazji zbliżających się świąt. Problem stanowi Jack, który nie chce podać wymarzonego podarunku. W międzyczasie otrzymuje nakaz założenia konta na portalu społecznościowym. Dzięki temu odnawia znajomość z Nancy, swoją sympatią z czasów szkolnych. Kobieta odwiedza go. Jack zwierza się Liz, że żałuje, iż Nancy wyjeżdża i boi się, że już się nie spotkają. Ku zdziwieniu Jacka, Nancy odwiedza go w biurze, ponieważ odwołano jej pociąg do Bostonu. Na drugi dzień Liz ujawnia prezent dla Jacka - anonimowy telefon o bombie na stacji kolejowej.
PREMIERA: czwartek, 30 września 2010, 21:50

ODCINEK 9. - KLAUS I GRETA

Jack wkrada się do domu Nancy
Jack oficjalnie oznajmia, że zapomniał już o Nancy. Odkrywa jednak, że w sylwestrową noc nagrał się jej na pocztę głosową, czego w ogóle nie pamięta. Poprzez portal społecznościowy dowiaduje się, że Nancy wyjechała na wakacje. Postanawia wraz z Kennethem wkraść się do jej domu i skasować nagranie zanim Nancy je odsłucha. Jenna wdaje się w udawany romans z aktorem Jamesem Franco, który chce w ten sposób przykryć swój prawdziwy związek z poduszką z nadrukiem japońskiej dziewczynki. Liz odwiedza kochający nocne życie kuzyn, z którym postanawia ruszyć w miasto. Po szalonej nocy budzi się w łóżku z Jamesem Franco i jego poduszką.
PREMIERA: czwartek, 7 października 2010, 21:50

ODCINEK 10 - ATAK CZARNEGO ŚWIATŁA

Zazdrość Jacka
Jack uznaje Danny'ego za jedynego członka ekipy, z którym można porozmawiać na prawdziwie męskie tematy. Kiedy jednak dowiaduje się, że Danny umawia się z Liz, w przypływie zazdrości zabrania jej tego. Jego zakaz nie przynosi skutku, Jack postanawia więc wyznać Danny'emu, że jest w Liz zakochany. W imię przyjaźni Danny obiecuje Jackowi zerwać z Liz. Jenna dostaje rolę w jednym z popularnych seriali amerykańskich. Problem pojawia się, kiedy dowiaduje się, że bohaterka, którą ma zagrać ma ponad 40 lat.
PREMIERA: czwartek, 14 października 2010, 21:50

ODCINEK 11. - ZIMOWY OBŁĘD

Wyjazd plenerowy do Bostonu
Jack kontynuuje znajomość z Nancy przez Internet. Liz proponuje, żeby wysłać ekipę TGS na wyjazd w plener do innego miasta, najlepiej Miami. Jackowi pomysł się podoba, jednak zamiast Miami w ramach oszczędności sugeruje Boston, w którym mieszka Nancy. Na miejscu zdenerwowana ekipa strajkuje z powodu słabych warunków lokalowych. Będąca pod ostrzałem Liz zrzuca winę na wymyślonego przez nią niejakiego Dale'a Snittermana. Jak się okazuje, mężczyzna naprawdę istnieje i na dodatek ma biuro w budynku NBC w Bostonie.
PREMIERA: czwartek, 21 października 2010, 21:50

ODCINEK 12. - VERNA

Dziwne nawyki Franka i Liz
Do miasta przyjeżdża matka Jenny. Ku zaskoczeniu córki, Verna nie prosi o kolejną pożyczkę, tylko deklaruje, że odda jej cały dotychczasowy dług. Jack słusznie podejrzewa, że w zachowaniu Verny jest jakiś podstęp. W międzyczasie Frank wprowadza się tymczasowo do Liz. Wychodzą na jaw dziwactwa obojga, włączając romans Franka ze sprzątaczką i dziwne nawyki żywieniowe Liz.
PREMIERA: czwartek, 28 października 2010, 21:50

ODCINEK 13. - DZIEŃ ANNY HOWARD SHAW

Nowa miłość Jacka
W walentynki Liz planuje wybrać się do dentysty i poszukuje kogoś, kto mógłby ją potem przywieźć do domu, ponieważ samej po znieczuleniu będzie jej trudno. Jak się okazuje, każdy ma już plany na wieczór i nie może pomóc. Z kolei Jack tego samego dnia ma umówione trzy randki oraz występ w programie Hot Box, prowadzonym przez Avery Jessup. Oboje po programie udają się na drinka. Jack, starając się zaimponować Avery zaprasza ją na wspólne oglądanie nagrania jednego z odcinków TGS, w którym wystąpi Jon Bon Jovi. Jenna jest zdziwiona brakiem walentynkowej kartki od swojego wielbiciela Maynarda i postanawia się z nim spotkać.
PREMIERA: czwartek, 4 listopada 2010, 21:50

ODCINEK 14. - PRZYSZŁY MĄŻ

NBC wykupione przez Kabletown
Do Jacka docierają plotki, że NBC zostanie sprzedane firmie z Filadelfii. Każe Jonathanowi dowiedzieć się czegoś więcej, a sam jedzie do Connecticut na zebranie NBC. Na miejscu dowiaduje się, że NBC zostało wykupione przez firmę Kabletown, co prawdopodobnie oznacza koniec jego kariery. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy dziennikarka Avery Jessup podaje, że Jack prawdopodobnie przejmie stery w NBC. Tymczasem Liz znajduje w swoim telefonie tajemniczy numer opisany nazwą Przyszły Mąż. Okazuje się, że numer należy do Wesleya, mężczyzny, z którym czekała w kolejce do dentysty. Liz umawia się z nim na randkę.
PREMIERA: czwartek, 11 listopada 2010, 21:50

ODCINEK 15. - AMERYKA I NADZIEJA

Nowy pomysł Jacka
Jack oficjalnie ogłasza przejęcie NBC przez Kabletown. Niedługo po tym umawia się na spotkanie ze znajomym pracującym w Kabletown. Okazuje się, że nowa firma czerpie główne zyski z płatnych filmów pornograficznych. Jack uzmysławia sobie, że nie będzie tu miejsca dla innowacyjnych pomysłów i kreatywności, czyli tym samym dla niego. Wpada jednak na pomysł, który podoba się kierownictwu Kabletown - produkowanie płatnych filmów pornograficznych dla kobiet. Tymczasem Liz z powodu absolutnej niezgodności charakterów postanawia zerwać kontakt z Wesleyem, mężczyzną którego poznała w kolejce u dentysty. Mimo to w wyniku zbiegu okoliczności kilkakrotnie oboje na siebie wpadają.
PREMIERA: czwartek, 18 listopada 2010, 21:50

ODCINEK 16. - FLOYD

Liz spotyka byłego chłopaka
Danny pada ofiarą żartu scenarzystów. W odwecie wraz z Jackiem obmyśla zemstę. Do Liz dzwoni jej były chłopak Floyd z propozycją spotkania. Radość Liz nie trwa długo. Dowiaduje się, że Floyd jest zaręczony i przyjechał do Nowego Jorku, aby wziąć udział w programie "The Today Show", dotyczącym wymarzonego ślubu. Mimo to spotyka się z Floydem, by odkryć, że wrócił do nałogu alkoholowego.
PREMIERA: czwartek, 25 listopada 2010, 21:50

ODCINEK 17. - LEE MARVIN KONTRA DEREK JETER

Problemy Jacka z kobietami
Jack postanawia, że dopóki Nancy nie rozwiedzie się z mężem, on będzie spotykał się z Avery. Problem pojawia się, kiedy Nancy proponuje mu randkę tego samego dnia, kiedy jest umówiony z Avery. Po spotkaniu z Avery jedzie więc do hotelu Nancy, a kiedy dostaje telefon od Avery z prośbą o towarzyszenie jej na imprezie, pod błahym pretekstem opuszcza Nancy. Toofer dowiaduje się, że został zatrudniony tylko dlatego, żeby wyrównać zróżnicowanie społeczne wśród ekipy i tym samym wypełnić limity. W efekcie zwalnia się z pracy. Nie mniej zszokowana jest Liz, kiedy dowiaduje się, że jej program wszedł na antenę z podobnego powodu.
PREMIERA: czwartek, 2 grudnia 2010, 21:50

ODCINEK 18. - KHONANI

Problem z dozorcami
Liz dowiaduje się, że ekipa scenarzystów wychodzi wieczorem na miasto bez niej. Postanawia zorganizować imprezę, po której nikt nie będzie mógł powiedzieć, że nie potrafi się bawić. Głównym punktem wieczoru ma być karaoke. Tymczasem dozorca Khonani przedstawia Jackowi podpisany kilka lat wcześniej kontrakt, na mocy którego Jack ma przesunąć zmianę Khonaniego na wcześniejszą. Zmiana taka wymaga zgody drugiego dozorcy Subbasa, na co ten nie chce przystać.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 9 grudnia 2010, 21:50

ODCINEK 19. - ARGUS

Nowy chłopak Jenny przebiera się za kobietę
Jack otrzymuje w spadku po zmarłym Donie Geissie pawia. Głęboko wierzy, że ptak jest reinkarnacją jego zmarłego szefa. Tymczasem Grizz oznajmia, że bierze ślub tego samego dnia, co Cerie. Prosi Dot Coma o zostanie drużbą, a Liz o wytłumaczenie tej decyzji Tracy'emu. Tracy nie dopuszcza możliwości, że mógłby nie być drużbą Grizza, tym bardziej, że wie, iż Dot Com jest zakochany w narzeczonej Grizza. Jenna poznaje nowego chłopaka Paula. Liz i Pete zaintrygowani mężczyzną Jenny postanawiają go śledzić. Okazuje się, Paul występuje w roli drag queen odtwarzając postać Jenny.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 16 grudnia 2010, 21:50

ODCINEK 20. - MAMY

Dzień Matki w TGS
Jest Dzień Matki i wszyscy pracownicy TGS zostali poproszeni o przyprowadzenie do pracy swoich matek. Mama Jacka, Coleen, stara się przekonać syna, że nie powinien spotykać się z dwiema kobietami naraz. W tajemnicy przed nim spotyka się z Avery i sugeruje, że nie jest jedyną kobietą w życiu Jacka. Matka Jenny, Verna, upomina się o pieniądze, które w tajemnicy przed Jenną ma otrzymywać od Jacka za przyjazd do córki. Tymczasem Liz spędza czas ze swoją mamą, która przekonuje ją, że idealny mężczyzna nie istnieje i w związku z tym nie ma sensu na niego czekać latami. Okazuje się, Paul występuje w roli drag queen odtwarzając postać Jenny.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 23 grudnia 2010, 21:50

ODCINEK 21. - EMANUELLE W KRAJU DINOZAURÓW

Jack wyjawia prawdę
Liz poszukuje partnera na ślub Floyda. W tym celu spotyka się z były chłopakami. Nie przynosi to jednak efektu. Na przedślubnym obiedzie Liz kolejny raz wpada na Wesleya, mężczyznę z którym oprócz kilku chwil spędzonych razem pod znieczuleniem w przychodzi dentystycznej, nic ją nie łączy. Mimo to zaprasza go na ślub Floyda. Pod nieobecność Avery do Jacka przyjeżdża Nancy. Po dniu spędzonym razem oboje lądują w łóżku. Na ślubie Floyda Jack wyznaje Nancy, że spotyka się także z Avery. W tym samym czasie Liz proponuje Wesleyowi małżeństwo.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 30 grudnia 2010, 21:50

ODCINEK 22. - TAK, TAK

Maraton ślubów
Jack po wyznaniu Nancy prawdy o swoim podwójnym życiu, stara się ją przekonać do pozostania. Goście weselni przenoszą się ze ślubu Floyda na ślub Cerie, gdzie na Jacka czeka Avery. Nancy i Avery wpadają na siebie w toalecie. Avery, chcąc odzyskać Jacka mówi Nancy, że jest z nim w ciąży. Nancy wraca do Jacka i wypytuje go Avery. Kiedy Jack wymienia listę jej zalet, Nancy informuje go o ciąży i odchodzi. Liz poznaje przystojnego pilota Carola. Mężczyzna robi na niej wrażenie do tego stopnia, że decyduje się zostawić dla niego swojego nowego narzeczonego Wesleya. Goście weselni przenoszą się na wesele Grizza. Na wesele wpada pijany Kenneth, którego zwolniono z pracy i obraża całą załogę TGS.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 6 stycznia 2011, 21:50


ROCKEFELLER PLAZA 30 IV
reżyseria:
USA, 2009-2010
Czwarty sezon bijącego rekordy popularności serialu o perypetiach zawodowych Liz Lemon.
serial komediowy
ROCKEFELLER PLAZA 30 IV
4,0 5 1 6