PREMIERA

2007.10.18

CANAL+ PREMIUM

ROCKEFELLER PLAZA 30

30 Rock

USA, 2006-2007

, , , ,

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial komediowy

czas trwania: 26 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Liz Lemon (Tina Fey) wiedzie życie godne pozazdroszczenia. Jest główną scenarzystką telewizyjnego programu "The Girlie Show", który ma swój specyficzny styl i widownię oraz neurotyczną gwiazdę (Jane Krakowski).

Sprawy komplikują się, kiedy dyrekcja stacji postanawia obsadzić na stanowisku szefa produkcji Jacka Donaghy'ego (Alec Bladwin) - aroganckiego menadżera wyższego szczebla, który ostatni błyskotliwy sukces zawodowy odnotował na rynku kuchenek mikrofalowych. Jego absurdalne pomysły na unowocześnienie programu spędzają odtąd sen z powiek Liz. Zgodnie z jego decyzją do zespołu dołącza w roli gwiazdy czarnoskóry, rapujący i znany z hulaszczego trybu życia aktor Tracy Jordan (Tracy Morgan). Liz mimo wszystko nie rezygnuje z pracy i postanawia bronić swojego show.

"Rockefeller Plaza 30" - serial komediowy NBC - zaliczany jest do gatunku "workplace comedy", czyli komedii rozgrywających się w miejscach pracy. Powstał według pomysłu Tiny Fey, znanej amerykańskiej publiczności jako scenarzystka kultowego "Saturday Night Show", za który otrzymała nagrodę Emmy i dwie statuetki Writers Guild of America. "Rockefeller Plaza 30" ma zresztą wiele wspólnego z cieszącym się od wielu lat ogromną popularnością programem "Saturday Night Show". Jednym z producentów serialu jest bowiem Lorne Michaels, wielokrotnie nagradzany Emmy właśnie za ten show. Wśród reżyserów serialu znalazł się ADAM BERNSTEIN, pamiętany jako twórca komedii "Six Ways to Sunday" z Adrienem Brodym i Deborah Harry, charyzmatyczną wokalistką grupy Blondie i muzą samego Andy'ego Warhola. W reżyserię "Rockefeller Plaza 30" zaangażowany jest także DON SCARDINO, nominowany do nagrody Emmy za serial "Tracy Takes On...".

W rolę Jenny Maroney wcieliła się Jane Krakowski, zamieszkała w Stanach Zjednoczonych aktorka o polskich korzeniach. Krakowski jest znana szerokiej publiczności dzięki roli Elaine Vassal w serialu "Ally McBeal", za którą otrzymała nominację do Złotego Globu i nagrodę Screen Actors Guild. Na planie "Rockefeller Plaza 30" towarzyszy jej m.in. Alec Baldwin, który wystąpił w "Dobrym agencie" Roberta De Niro i nagrodzonej 4 Oscarami "Infiltracji" Martina Scorsese. Baldwin, nominowany do Oscara za rolę w "Coolerze" (2003), za swoją kreację w "Rockefeller Plaza 30" zdobył Złoty Glob i Screen Actors Guild Award. Serial był również nominowany do Directors Guild of America i Writers Guild of America.


ODCINEK 1. PILOT
Liz Lemon (Tina Fey) jest główną scenarzystką telewizyjnego programu "The Girlie Show", który produkowany jest w studiach telewizji NBC, przy Rockefeller Plaza w Nowym Jorku. Program ma swój specyficzny styl, neurotyczną gwiazdę (Jane Krakowski) i widownię, niestety mocno wykruszającą się. Sprawy komplikują się kiedy szefowie stacji postanawiają obsadzić na stanowisku szefa produkcji Jacka Donaghy'ego (Alec Bladwin) - typowego "garniturowca", menadżera wyższego szczebla (ostatni błyskotliwy sukces w CV: rynek kuchenek mikrofalowych), a ten wywraca show Liz do góry nogami, zmuszając ją między innymi do zatrudnienia w roli gwiazdy czarnoskórego, rapującego i znanego z hulaszczego trybu życia aktora (Tracy Morgan).

ODCINEK 2. CO BYŁO POTEM
Liz (Tina Fey) jest wściekła, bo Jack (Alec Baldwin) zadecydował, że Tracy (Tracy Morgan) będzie od teraz główną postacią programu. Z kolei Jenna (Jane Krakowski) jest załamana, gdyż do tej pory to ona była tu gwiazdą. Natomiast Tracy jest bardzo zadowolony z nowej pracy. Jack, bez porozumienia z zespołem, zmienia nazwę programu, co jeszcze bardziej irytuje Liz i Jennę. Zamknięte w studiu nagraniowym krytykują z całą kobiecą mocą Tracy'ego i Jacka, jeden z mikrofonów jest cały czas włączony i wszyscy słyszą tę rozmowę. Liz, chcąc udobruchać Tracy'ego, rozmawia z nim w czasie próby, tym razem wyrażając się lekceważąco o Jennie i innych pracownikach. Niestety zbyt późno orientuje się, że rozmowa jest emitowana na wszystkich monitorach studia, co powoduje dezaprobatę i wściekłość zespołu. Tracy i Liz organizują imprezę na pokładzie jachtu aktora, żeby załagodzić niemiłą sytuację.

ODCINEK 3. RANDKA W CIEMNO
Liz Lemon (Tina Fey) jest zmęczona po kolejnym ciężkim i stresującym dniu. Jack (Alec Baldwin) ma dla niej propozycję: namawia ją na randkę z niejakim Thomasem. Liz początkowo odmawia, jednak po pewnym czasie umawia się na tę kolację i to w dniu, w którym zespół spotyka się na cotygodniowej partii pokera. Jack gra zamiast nieobecnej Liz, zmieniając dotychczasowe zwyczaje i znacznie podnosząc stawkę. Liz tymczasem udaje się do restauracji i odkrywa, że Jack umówił ją na randkę z kobietą, Gretchen Thomas (Stephanie March). Następnego dnia wstrząśnięta Liz pyta Jacka, dlaczego uważa ją za lesbijkę. Jednocześnie przyznaje, że spędziła z Gretchen bardzo przyjemny wieczór i chce się z nią zaprzyjaźnić.

ODCINEK 4. JACK - SCENARZYSTA
Liz (Tina Fey) ma kłopot z Cerie (Katrina Bowden), asystentką która ubiera się zbyt wyzywająco, powodując rozkojarzenie całej męskiej części zespołu. W końcu decyduje się zwrócić jej uwagę prosząc, aby zmieniła styl na nieco bardziej konserwatywny. W odpowiedzi dziewczyna sugeruje, że Liz wyglądałaby lepiej, gdyby sama nosiła bardziej seksowne stroje. Tymczasem Jack (Alec Baldwin) postanawia, że będzie uczestniczył w pracach zespołu piszącego skecze do programu. Ma być jedynie obserwatorem, ale coraz bardziej miesza się do wszystkiego, podsuwając własne pomysły. Ludzie są sfrustrowani i źli, ale nikt nie ma odwagi powiedzieć szefowi, żeby przestał się wtrącać. W końcu proszą Liz, żeby z nim porozmawiała i przekazała, by nie przeszkadzał im w przygotowaniu programu.

ODCINEK 5. JACK - TOR
Tracy (Tracy Morgan) nie może przyzwyczaić się do częstych prób i ciągle je opuszcza. Jenna (Jane Krakowski ) i Liz (Tina Fey) zauważają, że aktor nie podąża za scenariuszem i zaczynają podejrzewać, że Tracy nie umie czytać. Gdy Liz zadaje mu pytanie, czy jest analfabetą, ten przyznaje się i akceptuje oferowaną przez nią pomoc. Jednak później Liz przyłapuje go na czytaniu gazety. Okazuje się, że Tracy wymyślił wszystko, żeby się wymigać od pracy. Jack (Alec Baldwin) wymusza na Liz, by napisała skecz reklamujący GE, macierzystej spółki ich stacji telewizyjnej. Liz nie podoba się ten pomysł, ale ostatecznie zgadza się, pod warunkiem, że Jack osobiście wystąpi w reklamie. Jenna dowiaduje się od Franka (Judah Friedlander) i Toofera (Keith Powell), że szykują się zwolnienia w zespole.

ODCINEK 6. JACK POZNAJE DENNISA
Liz (Tina Fey) ponownie spotyka się ze swoim byłym chłopakiem, Dennisem (Dean Winters), zwanym "królem pagerów". Jack (Alec Baldwin) z pogardą komentuje życie Liz, twierdząc że Dennis nie jest dla niej odpowiednim mężczyzną. Na dodatek Dennis próbuje sprzedawać swoje bezużyteczne pagery jej zespołowi, przychodząc do biura w godzinach pracy. Tracy (Tracy Morgan) jest załamany po tym, jak w jednej z gazet ukazało się jego zdjęcie na spacerze z psem z podpisem sugerującym, że jest normalnym facetem. By zmienić ten wizerunek robi sobie na twarzy sztuczny tatuaż. Jenna (Jane Krakowski) po zastrzykach z botoksu i kolagenu wygląda okropnie.

ODCINEK 7. TRACY U CONANA
Jenna (Jane Krakowski) jest zła, bo Jack (Alec Baldwin) zadecydował, że Tracy (Tracy Morgan) wystąpi zamiast niej w programie rozrywkowym Conana O'Briena. Sam Conan jest również sceptycznie nastawiony do Tracya, gdyż kiedyś gościł go już w swoim programie i skończyło się to kompletną porażką. W końcu jednak Tracy pojawia się w show. Niestety zasypia dokładnie w momencie, w którym Conan O'Brien zaczyna przeprowadzać z nim wywiad. Liz (Tina Fey) poważnie zastanawia się nad zerwaniem z Dennisem (Dean Winters). Jest jednak zbyt zmęczona wydarzeniami mijającego dnia i po powrocie do domu, zamiast z nim porozmawiać, zasypia.

ODCINEK 8. ZERWANIE
Liz (Tina Fey) ma już naprawdę dość Dennisa (Dean Winters), a szczególnie jego panoszenia się w mieszkaniu. Po tym, jak rujnuje jej ścianę, próbując zawiesić nowy telewizor, a następnie zajmuje się psem, na którego Liz jest uczulona, wybucha awantura i Liz wyrzuca Dennisa z domu. Jenna (Jane Krakowski), chcąc pocieszyć koleżankę, zabiera ją do baru karaoke, ale wyprawa ta kończy się niepowodzeniem. Następnego dnia Dennis wpada do biura, by pożegnać się z Liz, czytając przygotowany wcześniej tekst z kartki. Wszystkim, a szczególnie Jennie i Jackowi (Alec Baldwin), robi się żal Dennisa. Radzą Liz, żeby jeszcze raz zastanowiła się nad swoją decyzją.

ODCINEK 9. DZIECI, DZIECI...
Podczas gdy Cerie (Katrina Bowden) ogłasza swoje zaręczyny na przyjęciu urodzinowym Jenny (Jane Krakowski), Liz (Tina Fey) czuje nagły przypływ uczuć macierzyńskich. Nagła chęć zostania mamą pogłębia się, gdy jedna z charakteryzatorek przyprowadza do pracy swoje dziecko. Liz, poproszona o chwilowe zajęcie się nim, niemal nieświadomie zabiera maleństwo do domu. Jack (Alec Baldwin) kłóci się tymczasem ze swoją matką, która chce się do niego wprowadzić i ciągle w tej sprawie wydzwania. Jack, chcąc wyładować stres, opycha się jedzeniem. Josh (Lonny Ross) doprowadza do obłędu Tracy'ego (Tracy Morgan), naśladując go i przedrzeźniając.

ODCINEK 10. JUROR RURA
Jenna (Jane Krakowski) prosi Liz (Tina Fey) o opinię na temat swojego nowego filmu, zatytułowanego "Rural Juror". Liz po zobaczeniu go jest pełna sprzecznych uczuć, ale nie potrafi tego powiedzieć koleżance. Jenna jednak po zachowaniu Liz domyśla się, że film jej się nie podobał. W końcu dochodzi pomiędzy nimi do wielkiej kłótni. Jenna oskarża Liz, że zachowuje się tak, bo jest zazdrosna. Awantura kończy się w gabinecie Jacka (Alec Baldwin), któremu udaje się koleżanki pogodzić. Tymczasem Tracy (Tracy Morgan) ma kłopoty finansowe i zwraca się do Jacka o dużą pożyczkę. Jack uważa, że Tracy powinien wziąć udział w filmie promującym nowy produkt.

ODCINEK 11. GŁOWA I WŁOSY
Liz (Tina Fey) umawia się z pewnym przystojniakiem na randkę, ale ogarnia ją przerażenie, kiedy po wspólnie spędzonej nocy odkrywa, że mężczyzna jest jej dalszym kuzynem. Jack (Alec Baldwin) zamienia się rolami z Kennethem (Jack McBrayer) i tego dnia ma pracować jako chłopiec na posyłki, podczas gdy Kenneth przez moment może poczuć się jak wielki dyrektor. Wpada zresztą na pomysł teleturnieju, którym dzieli się z Jackiem. Nowy program zostaje dobrze przyjęty przez zarząd i w jego pierwszym wydaniu gości sam John McEnroe (John McEnroe). Tracy (Tracy Morgan) ma następnego dnia oddać do wydawnictwa swoją autobiografię, więc prosi Franka (Judah Friedlander) i Toofera (Keith Powell), żeby ją dla niego napisali.

ODCINEK 12. JUTRO PODAM
Jack (Alec Baldwin) zaprasza Liz (Tina Fey) na bal urządzany przez europejskiego księcia Gerhardta Habsburga (Paul Reubens). Jack zaznacza wyraźnie, że nie będzie to randka. Jenna (Jane Krakowski) dowiaduje się o balu i prosi Liz, aby ją wzięła ze sobą, ale ta odmawia. Jack spotyka tam byłą żonę, Biankę (Isabella Rossellini), której przedstawia Liz jako swoją dziewczynę. Bianca nie potrafi ukryć, jak bardzo jest jej przykro. Liz, chcąc w niej wzbudzić jeszcze większą zazdrość, mówi, że ona i Jack są zaręczeni. Jenna podstępem dostaje się na bal, gdzie próbuje poderwać samego gospodarza. Tymczasem Tracy (Tracy Morgan) usiłuje namówić Pete'a (Scott Adsit) na mały skok w bok.

ODCINEK 13. BEZSENNA NOC
Liz (Tina Fey) dostaje kwiaty na walentynki i myśli, że przysłał je tajemniczy wielbiciel. Okazuje się, że adresatką bukietu jest dziewczyna z innego działu o tym samym imieniu. Świeżo rozwiedziony Jack (Alec Baldwin) świętuje z okazji odzyskanej wolności. Proponuje Tracy'emu (Tracy Morgan) wspólny wypad, ale ten odmawia, ponieważ już zaplanował wyjazd z żoną. Pete (Scott Adsit) zapomina o walentynkach i urodzinach żony. Próbując naprawić błąd, szuka sklepu, który byłby otwarty mimo późnej pory. Frank (Judah Friedlander) kłóci się z Jenną (Jane Krakowski), zarzucając jej, że jest sztuczna. Cerie (Karina Bowden) skarży się na swojego greckiego narzeczonego. Koledzy zachęcają Kennetha (Jack McBrayer), aby skorzystał z okazji i zaczął ją podrywać.

ODCINEK 14. BRZYDKIE SŁOWO
Liz (Tina Fey) jest ostatnio bardzo wymagająca w stosunku do swoich pracowników. W pewnym momencie słyszy, że ktoś z zespołu nazywa ją wyjątkowo wulgarnie, a inni komentują i przyznają rację. Postanawia być bardziej pobłażliwa i łagodna. Zauważa jednak, że gdy jest mniej surowa, wszyscy to wykorzystują i opuszczają się w pracy. Dochodzi do wniosku, że jako szefowa musi pilnować dyscypliny w zespole bez względu na konsekwencje. Jack (Alec Baldwin) zaprasza Tracy'ego (Tracy Morgan) na golfa, by mógł poznać szefa GE, ale szybko przekonuje się, że nie był to dobry pomysł.

ODCINEK 15. KRÓTKA PIŁKA
Kiedy kontrakt Josha (Lony Ross) dobiega końca, Jack (Alec Baldwin) proponuje mu nową umowę i niższą pensję. Liz (Tina Fey) jest oburzona, ale kiedy odkrywa, że Josh szuka pracy w konkurencyjnym programie, przyznaje rację Jackowi. Jenna (Jane Krakowski) ma kłopoty po tym, jak magazyn "Maxim", w którym uczestniczyła w sesji zdjęciowej, błędnie wydrukował jej wypowiedź dotyczącą spraw politycznych. Liz i Jack załatwiają jej wywiad w programie telewizyjnym, gdzie ma sprostować niefortunne słowa. Niestety Jenna podczas programu myli amerykańskiego senatora z arabskim terrorystą. Przed budynkiem, w którym mieszczą się studia, odbywa się demonstracja przeciwko jej wypowiedziom.

ODCINEK 16. NAGRODY SOURCE
Jack (Alec Baldwin) chce sprzedać swoje słabej jakości wino, korzystając z pomocy znanego rapera Ridikolusa (LL Cool J). Degustuje je z Liz (Tina Fey), po czym oboje źle się czują. Tracy (Tracy Morgan) prowadzi galę rozdania nagród hip-hopowego miesięcznika "The Source", mimo że obawia się wielu raperów, których wcześniej wyśmiewał i obrażał. Liz spotyka się z czarnoskórym znajomym Tracy'ego, Stevenem (Wayne Brady). Kiedy stwierdza, że nie ma ochoty na kontynuację tej znajomości, Steven zarzuca jej rasizm.

ODCINEK 17. CI IRLANDCZYCY
Brat Jacka (Alec Baldwin), Eddie (Nathan Lane), pojawia się z informacją o śmierci ich ojca. Zwaśnieni bracia godzą się i Jack postanawia pomóc Eddiemu w znalezieniu pracy, który tymczasem zbiera dotacje na szpital All Saints w Chicago. Liz (Tina Fey) jest wobec niego podejrzliwa. I słusznie, bo niespodziewanie pojawia się ojciec Jacka i Eddiego (Brian Murray), cały i zdrowy. Liz ma jednak większy problem: jest zmuszona przeprowadzić zwolnienia wśród personelu i nie wie, kogo ma wyrzucić. Tracy (Tracy Morgan) natomiast w poszukiwaniu duchowego spełnienia zastanawia się nad wyborem religii. Jack doradza mu kościół katolicki, tłumacząc, że spowiedź jest świetnym rozwiązaniem dla grzeszników.

ODCINEK 18. FIREWORKS
Liz (Tina Fey) jest zainteresowana prawnikiem z NBC, Floydem (Jason Sudeikis), który w każdy wtorek chodzi do kościoła. Postanawia pójść za nim. Okazuje się jednak, że prawnik uczestniczy w spotkaniach anonimowych alkoholików. Liz wyznaje mu, że w ten sposób chciała się do niego zbliżyć i wkrótce zaczynają się umawiać. Jack przeczuwa, że jego pozycja w firmie jest zagrożona, gdyż z Los Angeles przybywa jego rywal, Devon Banks (Will Arnett). Wymyśla program z użyciem sztucznych ogni, jednak podczas transmisji odpalane w środku miasta fajerwerki sprawiają wrażenie ataku terrorystycznego i powodują przerażenie ludzi. Sprawa kończy się interwencją burmistrza Nowego Jorku.

WASZE OPINIE

magda..

Witam wszystkich fanów.
Przy okazji chciałabym zaprosić was na forum serialu: www.30rock.eev.pl !

Devix

Potwierdzam wszystkie słowa poprzedników :)
Co prawda wciągnął mnie dopiero gdzies po 6 odcinkach, ale za to teraz żałuje ze sie skonczył, buu :((( Kiedy sezon 2-gi w CANAL+ ??

ITI

Szkoda, że pierwsza seria się kończy. Ale w Stanach kręcą już drugą. Ciekawe kiedy zawita na antenę Canal+. :)
ROCKEFELLER PLAZA 30
USA, 2006-2007
Liz Lemon (Tina Fey) wiedzie życie godne pozazdroszczenia. Jest główną scenarzystką telewizyjnego programu "The Girlie Show", który ma swój specyficzny styl i widownię oraz neurotyczną gwiazdę (Jane Krakowski).
serial komediowy
ROCKEFELLER PLAZA 30
4,4 5 1 27