PREMIERA

2003.11.06

CANAL+ PREMIUM

RODZINA ADDAMSÓW

The Addams Family

USA, 1991

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Brawurowa ekranizacja jednego z najpopularniejszych amerykańskich komiksów.

Fenomen niesłabnącego powodzenia, jakim od dziesięcioleci cieszy się makabryczna rodzina Addamsów spędza sen z powiek niejednemu socjologowi. Sprawcą całego zamieszania jest znany amerykański rysownik Charles Addams. Pierwsze odcinki jego komiksu zostały opublikowane w magazynie "The New Yorker" w 1932 roku i od tej pory ukazywały się regularnie.

W domu na odludziu, w scenografii rodem z sennego koszmaru, mieszka pewna ekscentryczna rodzinka. Gomez Addams (Raul Julia) - zawsze z uwodzicielskim wąsikiem i w stroju a'la Rudolf Valentino - do szaleństwa kocha swoją ciemnowłosą żonę Morticię (Anjelica Huston), która nie rozstaje się z czarną suknią. Jego brat Fester (Christopher Lloyd) wygląda jak demoniczny Nosferatu, ale ma umysłowość poczciwego 5-latka. Wednesday (Christina Ricci), kilkunastoletnia córka Addamsów, ubiera się zgodnie z obowiązującą w domu modą - na czarno i rzadko się uśmiecha. W tym domu bowiem ceni się wszystko, co ma posmak grozy: makabryczne historie, szokujące gadżety. Addamsowie nie są więc zbyt popularni w sąsiedztwie, ale wcale się tym nie przejmują.

Komiks Addamsa doczekał się kilku ekranizacji kinowych i telewizyjnych. Oprócz dwóch filmów BARRY'EGO SONNENFELDA powstały jeszcze: kręcony w latach 1964-66 serial telewizyjny oraz między rokiem 1973 i 75 - wersja animowana. Scenariusz "Rodziny Addamsów" Sonnenfelda jest oparty na oryginalnym komiksie Charlesa Addamsa. O sukcesie filmu przesądziła jego znakomita obsada ze zdobywczynią Oscara Anjelicą Huston ("Honor Prizzich") na czele.

WASZE OPINIE

qbypjkpgohn

7tornQ <a href="http://seggxnfutmnw.com/">seggxnfutmnw</a>, [url=http://pabdxwccbrec.com/]pabdxwccbrec[/url], [link=http://pirohsckdksc.com/]pirohsckdksc[/link], http://gfgdamknzzms.com/

you_want_to_know

Finał eliminacji GP w Vojens

Mateusz

Z całą pewnością klasyk czarnej komedii,którego wstyd nie znać.Znakomite aktorstwo,wciągająca fabuła i znany oraz lubiany przez kinomaniaków reżyser.Czy trzeba czegoś więcej?GORĄCO POLECAM.
RODZINA ADDAMSÓW
reżyseria:
USA, 1991
Brawurowa ekranizacja jednego z najpopularniejszych amerykańskich komiksów.
komedia
RODZINA ADDAMSÓW
4,9 5 1 14