PREMIERA

2017.10.29

CANAL+ FAMILY

Rodzinny dom wariatów

The Family Stone

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 99 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Na Boże Narodzenie do domu liberalnych państwa Stone'ów zjeżdżają się ich dorosłe dzieci. Czy święta upłyną w miłej, rodzinnej atmosferze?

W domu pojawiają się synowie: gej Thad (Tyrone Giordano) ze swoim czarnoskórym partnerem i popalający trawkę filmowiec Ben (Luke Wilson). Przyjeżdża także zawsze mówiąca prawdę córka Stone'ów, Amy (Rachel McAdams). Największe poruszenie wywołuje jednak przyjazd trzeciego z braci, biznesmena Everetta (Dermot Mulroney), który przywozi ze sobą narzeczoną Meredith (Sarah Jessica Parker). Meredith jest typem nieznośnej karierowiczki, dla której liczy się przede wszystkim dobry krój spódnicy, nienaganny makijaż i nazwisko fryzjera, który ją strzyże. Nic więc dziwnego, że rodzina Stone'ów, żyjąca wbrew konwencjom i modom, przyjmuje ją z zażenowaniem, wrogością i źle skrywaną pogardą. Tryskająca rodzinnym ciepłem świąteczna atmosfera zamienia się w poligon krytycznych uwag, złośliwych docinek i rubasznych żartów. Zdesperowana Meredith prosi o ratunek swoją siostrę, Julie (Claire Danes). Wesoła i inteligentna dziewczyna natychmiast przypada Stone'om do gustu, w tym Everettowi.

Utrzymana w hałaśliwej atmosferze komedia "Rodzinny dom wariatów" to drugi film THOMASA BEZUCHY. Bezucha, absolwent Otis Parsons School of Design w Nowym Jorku, debiutował obrazem "Big Eden" (2000), melodramatem o dwóch kolegach z dzieciństwa, którzy po latach odkrywają między sobą namiętność. "Rodzinny dom wariatów" przyniósł Sarah Jessice Parker nominację do Złotego Globu. W filmie Bezuchy partneruje jej m.in. Diane Keaton oraz Claire Danes. Najmłodszą pociechę Stone'ów, prawdomówną Amy, zagrała natomiast Kanadyjka, Rachel McAdams, gwiazda komedii romantycznych ("Polowanie na druhny", "Wredne dziewczyny").

WASZE OPINIE

tomek6996

Nie no przesada, takie flaki z olejem dawac na niedzielna premiere. Nuuuudy!!!!

ITI

Ciekawy film, ale na Święta Bożego Narodzenia. :]
Emisja jak dla mnie nie w porze, gdzie mamy wakacje za pasem.
Rodzinny dom wariatów
reżyseria:
USA, 2005
Na Boże Narodzenie do domu liberalnych państwa Stone'ów zjeżdżają się ich dorosłe dzieci. Czy święta upłyną w miłej, rodzinnej atmosferze?
komediodramat
Rodzinny dom wariatów
4,2 5 1 43