PREMIERA

2003.03.18

CANAL+ PREMIUM

RÓG BRZESKIEJ I CAPRI

Polska, 1979

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: film obyczajowy

czas trwania: 71 min

Ocena filmu

0.00

Opis

"Róg Brzeskiej i Capri" to wzruszająca opowieść o odchodzącym w niebyt folklorze i mieszkańcach warszawskiej Pragi z końca lat 70.

Są wśród nich przedstawiciele marginesu społecznego, ale jest także prawdziwy hrabia - kolekcjoner dzieł sztuki, była dziedziczka hodująca pawie, staruszka zbierająca laleczki (Janina Kondracka). To niezwykle barwne towarzystwo mieszka w przeznaczonych do wyburzenia kamienicach. Niejaki pan Edek (Edward Narkiewicz) - dobry "znajomy" dzielnicowego - wietrzy w tym niezły interes. Zakłada nielegalne biuro zamiany mieszkań i za opłatą przydziela prażanom mieszkania w nowym osiedlu po drugiej stronie Wisły. Jego dewiza "jak się da, to się załatwi" przynosi efekty - interes kwitnie, amatorzy mieszkań płacą duże pieniądze. Natomiast koledzy pana Edka krążą po nowym osiedlu w poszukiwaniu pracy z zakresu - jak to nazywają - usług wnętrzarskich. Jeden z akwizytorów, Zbyszek (Zbigniew Bartosiewicz), jest w nieciekawej sytuacji. Po rozwodzie z żoną nie ma gdzie mieszkać. Jednak, jak się wydaje, specjalnie się tym nie przejmuje. W dniu przeprowadzki do nowego osiedla wyruszają: pani dziedziczka (, hrabia (Januariusz Gościmski), pan Ziutek (Józek Słomka), "Fikoł" (Bogusław Poboża) i inni. Jak przystało starym warszawiakom jadą Traktem Królewskim. Jedynie Zbyszek nie ma przydziału na mieszkanie. Błądzi po klatkach identycznych bloków szukając starych przyjaciół. Nikogo nie znajduje, a na Pragę nie ma już po co wracać. Został mu tylko Dworzec Centralny.
RÓG BRZESKIEJ I CAPRI
Polska, 1979
"Róg Brzeskiej i Capri" to wzruszająca opowieść o odchodzącym w niebyt folklorze i mieszkańcach warszawskiej Pragi z końca lat 70.
film obyczajowy
RÓG BRZESKIEJ I CAPRI
3,0 5 1 2