PREMIERA

2006.04.27

CANAL+ PREMIUM

ROLLERCOASTER

USA, 1977

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 114 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Mieszkańcy stanu Kalifornia są terroryzowani przez tajemniczego zamachowca, który podkłada bomby w najbardziej atrakcyjnych parkach rozrywki.

Terrorystę, młodego mężczyznę (Timothy Bottoms), szczególnie interesują kolejki górskie zwane rollercoaster. Mężczyzna sądzi, że w ten sposób wywrze presję na właścicielach obiektów, którzy słono mu zapłacą za zaprzestanie zamachów. Sprawa robi się poważna, gdy zaczynają ginąć ludzie. Opinia publiczna domaga się ujęcia zamachowca. Śledztwo przejmuje FBI z agentem Hoytem (Richard Widmark) na czele. Osobowość psychopaty próbuje też rozgryźć Harry Calder (George Segal). W końcu zamachowiec otrzymuje żądane pieniądze, ale gdy stwierdza, że są oznakowane, postanawia się zemścić. Na cel wybiera najnowszą kolejkę, która ma zostać wkrótce otwarta. Agenci mają niewiele czasu, by zapobiec tragedii.

"Rollercoaster" to ekranizacja sensacyjnej powieści Tommy'ego Cooka. Reżyserem filmu jest JAMES GOLDSTONE, znany głównie z licznych produkcji telewizyjnych. Na przełomie lat 50. i 60. pracował przy popularnych serialach, takich jak "Doktor Kildar", "Ścigany", "Prawo Burke'a" i "Star Trek". Wyreżyserował również m.in. "Załogę kapitana Lyncha", "Gdy czas ucieka", "Calamity Jane" i "Słońce też wschodzi". W obsadzie "Rollercoastera" znaleźli się legendarni hollywoodzcy aktorzy: Henry Fonda i Richard Widmark, którzy już parokrotnie stawali wspólnie przed kamerą ("Dwa złote colty", "Jak zdobywano Dziki Zachód", "Rój"). Fonda - laureat Oscara za "Nad złotym stawem" - jest ponadto gwiazdą tak głośnych filmów, jak "Grona gniewu", "Dwunastu gniewnych ludzi", "Zdarzenie w Ox-Bow", "Miasto bezprawia", "Fort Apache", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", "Wojna i pokój" czy "Bitwa o Midway". Nominowany do Oscara za "Pocałunek śmierci" Widmark wystąpił m.in. w "Jesieni Czejenów", "Wyroku w Norymberdze", "Morderstwie w Orient Ekspresie" i "Comie". Partnerują im znakomici aktorzy, a wśród nich: George Segal ("Miłość w godzinach nadliczbowych", "I kto to mówi", serial "Ja się zastrzelę"), Timothy Bottoms ("Ostatni seans filmowy", "Słoń", serial "Na Wschód od Edenu") oraz stawiająca pierwsze kroki przed kamerą, 14-letnia wówczas, Helen Hunt ("Twister", "Klątwa skorpiona"), która dziś może pochwalić się Oscarem za komedię "Lepiej być nie może".

WASZE OPINIE

borek

Bardzo mi sie podoba ten film. Polecam wszytkim
ROLLERCOASTER
reżyseria:
USA, 1977
Mieszkańcy stanu Kalifornia są terroryzowani przez tajemniczego zamachowca, który podkłada bomby w najbardziej atrakcyjnych parkach rozrywki.
thriller
ROLLERCOASTER
4,3 5 1 13