PREMIERA

2007.12.12

CANAL+ PREMIUM

ROZDROŻA - OPOWIEŚĆ O PRZEBACZENIU

Crossroads: A Story of Forgiveness

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: dramat

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Biznesman Bruce Murakami (Dean Cain) traci żonę Cindy (Chelah Horsdal) i córkę Chelsea (Katie Pezarro) w wypadku samochodowym. Mężczyzna nie potrafi otrząsnąć się z tragedii.

Wspierany przez synów, Brody'ego (Landon Liboiron) i Josha (Ryan Kennedy), postanawia ustalić przyczynę wypadku. Razem ze znaną z przenikliwości adwokatką Erin Teller (Peri Gilpin) odkrywa, że sprawcą jest siedemnastoletni Justin Suarez (Shiloh Fernandez). Bruce zaczyna żyć żądzą zemsty, jednak na sali sądowej jego postawa gwałtownie się zmienia. Wbrew woli synów nie chce za wszelką cenę skazać Justina na jak najsroższą karę. Ważniejsze dla niego staje się to, aby uświadomić chłopakowi, jaką spiralę nieszczęść wywołała jego nieodpowiedzialność. Postanawia nawet szczerze i głęboko wybaczyć Justinowi. Niechętni początkowo postawie ojca synowie, z czasem zaczynają rozumieć, że przebaczenie jest jedyną drogą prawdziwego otrząśnięcia się z rodzinnego dramatu.

Dramat "Rozdroża - opowieść o przebaczeniu" wyreżyserowany przez JOHNA KENTA HARRISONA, w Polsce znanego głównie jako autor filmu "Jan Paweł II" z Johnem Voightem w roli głównej, oparty jest na wydarzeniach autentycznych. "Kiedy przekonałem się, że jeden z samochodów spowitych czarnym dymem to van należący do mojej rodziny, miałem jeszcze nadzieję, że Cindy i Chelsea udało się uciec. Ale wtedy zdałem sobie sprawę, że nie miały żadnej szansy, aby przeżyć ten wypadek i pożar" - opowiadał prawdziwy Bruce Murakami o wydarzeniach z 15 listopada 1998 roku. Harrison był wcześniej wyróżniony Nagrodą Krzysztofa przyznawaną za przekazywanie wartości humanistycznych w filmie za obraz "Stary" według prozy Williama Faulknera. Tym razem w głównej roli zdecydował się obsadzić Deana Caina, znanego głównie dzięki tytułowej roli w telewizyjnym serialu "Nowe przygody Supermana". Cain stał się jednym z ulubionych aktorów Aarona Spellinga, występując w wielu filmach i serialach jego produkcji, zagrał m.in. znaczący epizod w "Beverly Hills 90210". Zanim wcielił się w postać Bruce'a miał okazję osobiście porozmawiać z Murakamim, który na pytanie, jak można wybaczyć coś takiego, miał odpowiedzieć: "Gdybym mu nie wybaczył, sam byłbym trzecią ofiarą tej tragedii".
ROZDROŻA - OPOWIEŚĆ O PRZEBACZENIU
reżyseria:
USA, 2007
Biznesman Bruce Murakami (Dean Cain) traci żonę Cindy (Chelah Horsdal) i córkę Chelsea (Katie Pezarro) w wypadku samochodowym. Mężczyzna nie potrafi otrząsnąć się z tragedii.
dramat
ROZDROŻA - OPOWIEŚĆ O PRZEBACZENIU
4,4 5 1 18