PREMIERA

2007.01.19

CANAL+ PREMIUM

ROZMOWY Z INNYMI KOBIETAMI

Conversations with Other Woman

Wlk. Brytania/USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: obyczajowy

czas trwania: 81 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Mężczyzna (Aaron Eckhart) i kobieta (Helena Bonham Carter), oboje przed czterdziestką, spotykają się na ślubnym przyjęciu. Ona nie pasuje do stroju druhny, który ma na sobie, on przypatruje się jej z rosnącym zainteresowaniem.

Kiedy ona nerwowo szuka miejsca, w którym można palić, on nieoczekiwanie prosi barmana, aby życzył mu szczęścia. Za chwilę widzimy ich oboje siedzących razem przy stoliku. Tak rozpoczyna się gra słów, spojrzeń i wspomnień, z których wyłania się obraz dwojga ludzi na różnych etapach życia, zmagających się z tak naturalną dla człowieka potrzebą miłości, bliskości i akceptacji.

"Rozmowy z innymi kobietami" to zaledwie drugi pełnometrażowy film w dorobku HANSA CANOSY, którego debiut "Alma Mater" nagrodzony został przez publiczność na festiwalu w Austin. Jak wskazuje tytuł, "Rozmowy z innymi kobietami" opierają się głównie na dialogu. Helena Bonham Carter i Aaron Eckhart nakręcili wspólnie około 80 stron dialogów w zaledwie 12 dni. Wiele rozmów, które widzimy na ekranie, to zresztą aktorska improwizacja. W filmie krytycy docenili oryginalny, choć nawiązujący nieco do stylu Erica Rohmera, sposób kadrowania, oraz montaż, dzięki któremu mamy wrażenie, że poznajemy opowiadaną historię jednocześnie z perspektywy mężczyzny i kobiety. Doceniono odtwórców głównych ról: Helenę Bonham Carter, pięciokrotnie nominowaną do Złotych Globów i raz do Oscara za rolę w "Miłość i śmierć w Wenecji", i Aarona Eckharta, nominowanego do Złotego Globu za "Thank You for Smoking" i zdobywcy Independent Spirit Award za "Między nami facetami". Podkreślano również niesłychaną dojrzałość młodego reżysera w opowiadaniu o potrzebie miłości na różnych etapach życia. Tym bardziej, że Hans Canosa, urodzony w bardzo konserwatywnej rodzinie chrześcijańskich misjonarzy, swój pierwszy w życiu film obejrzał dopiero jako siedemnastolatek.

WASZE OPINIE

bagi

Polecam. Film potwierdza, ze milosc, bliskosc, przyjazn jest konieczna zarowno kobiecie jak i mezczyznie na lkazdym etapie zycia. Film bardzo prosty i bezpretensjonalny, jakby "niewykonczony", ale to dodaje wiarygodnosc i historii i postaciomi. Greenaway'owska rownoleglosc obrazu zacheca do podpatrywania roznych punktow widzenia sympatycznej pary dawnych kochankow., bagi

alex

FILM JEST SUPER , GRA AKTORSKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE A DO TEGO CIEKAWY SCENARIUSZ Z DOBRYMI DIALOGAMI GORĄCO POLECAM!

witkacy1971

Jak na komedie romantyczna film przyzwoity, co jest rzadkoscia w tym gatunku. Zgadzam sie ze dialogi i gra aktorska momentami stanowia o slabości calosci ,ale mimo to nie moglam sie oderwac od ekranu. Naprawde fajny pomysł, niestety nie zachwycajaca realizacja. A jednak bardzo miło i lekko sie go ogląda co stanowi solidny plus!!!
ROZMOWY Z INNYMI KOBIETAMI
reżyseria:
Wlk. Brytania/USA, 2005
Mężczyzna (Aaron Eckhart) i kobieta (Helena Bonham Carter), oboje przed czterdziestką, spotykają się na ślubnym przyjęciu. Ona nie pasuje do stroju druhny, który ma na sobie, on przypatruje się jej z rosnącym zainteresowaniem.
obyczajowy
ROZMOWY Z INNYMI KOBIETAMI
4,3 5 1 53