PREMIERA

2005.10.01

CANAL+ PREMIUM

RRRRRRR!!!

Francja, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

35 tysięcy lat p.n.e. W fantastycznym świecie przeszłości żyją słoniozaury, koniozaury, glizdozaury, a obok nich pierwsze grupy Homo Sapiens. Malowniczą dolinę położoną na terenach dzisiejszej Francji zamieszkują dwa plemiona: Czystowłosych i Brudnowłosych. Ci pierwsi skrupulatnie strzegą swojego wielkiego sekretu - formuły szamponu do włosów.

Brudnowłosi już od 800 lat próbują im wykraść ten skarb. Kolejne próby kończą się niepowodzeniem. W końcu ich sędziwy wódz (Jean Rochefort) w akcie desperacji popełnia samobójstwo. Jego następca (Gérard Depardieu) postanawia raz na zawsze przerwać złą passę. Z futra owcozaura robi perukę dla swojej córki Guy (Marina Fois) i poleca jej wyprawę do obozu Czystowłosych, gdzie ma uwieść jednego z nich i wykraść cenny szampon. W atrakcyjnej nieznajomej zakochuje się jeden z członków plemienia - Pokręcony (Pef Martin-Laval). Guy jako "Kto" spędza parę dni u gościnnych sąsiadów, ale wciąż nie może zdobyć szamponu. Tymczasem dochodzi do pierwszej w ówczesnych czasach zbrodni. Wódz Czystowłosych (Maurice Barthélémy) wyznacza Pokręconego i jego kumpla Blondyna (Jean Paul-Rouve) do przeprowadzenia śledztwa. Kolejny dzień nie przynosi rozwiązania zagadki, za to dochodzi do następnego morderstwa. Prawda, którą w końcu odkrywają stróże prawa, okazuje się dla wszystkich bardzo zaskakująca.

"RRRrrrr!!!" to jeden z największych sukcesów kasowych w ostatnich latach we Francji. Jego twórcą jest pochodzący z Algierii aktor, scenarzysta i reżyser ALAIN CHABAT. W filmografii reżyserskiej artysty są przebojowe komedie "Didier" (Cezar za debiut roku) i "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra". Przed kamerą wystąpił we wszystkich swoich produkcjach oraz w filmach "Kochanek czy kochanka", "Gusta i guściki", "Wariaci z Karaibów" i "Kociak". Scenariusz "RRRrrrr!!!" to wspólne dzieło reżysera oraz członków "Robins des Bois" (popularnej telewizyjnej grupy kabaretowej): Maurice'a Barthélémy, Jean-Paula Rouve, Pefa Martin-Lavala i Mariny Fois. To pierwszy kinowy film grupy. Scenarzyści wraz z ekipą scenografów i kostiumologów wykreowali świat, który tylko do pewnego stopnia odpowiada naszym wyobrażeniom o czasach prehistorycznych, bo na przykład wszystkie zwierzęta od kaczek po niedźwiedzie mają w nim kły. Niemal 90% zdjęć do filmu kręcono w malowniczych plenerach Larzac we Francji, gdzie na potrzeby produkcji wybudowano - obok autentycznych - kilka sztucznych skalnych wzgórz. Tylko kilka ujęć realizowano w dekoracjach w studio. Oprócz członków kabaretowej grupy i reżysera, który wciela się w pierwszy w swojej karierze czarny charakter, w filmie pojawiają tak wielkie gwiazdy, jak Gérard Depardieu i Jean Rochefort. W bogatym dorobku Depardieu są tak głośne tytuły, jak "Danton", "Zielona karta", "Germinal", "Księga Diny" oraz dwie części "Asterixa i Obelixa". Za kreacje w "Ostatnim metrze" i "Cyrano de Bergerac" zdobył Cezary. Weteran francuskiego kina Rochefort otrzymał Cezara za rolę w "Niech się zacznie zabawa". Ponadto, wystąpił w filmach: "Tajemniczy blondyn w czarnym bucie", "Niewinni o brudnych rękach", "Widmo wolności", "Mąż fryzjerki", "Wielkie tournee", "Śmieszność" i "Plotka". W polskiej wersji językowej bohaterom głosu użyczają m.in. Hanna Śleszyńska, Jerzy Kryszak i Grzegorz Halama.

WASZE OPINIE

fajnie jest jak jest fajnie :)

Film... Moim zdaniem najlepszy jaki kiedykolwiek widziałam. I prawdę pisał ktoś, kto twierdzi, że jest on tylko dla inteligentnych ludzi zrozumiały i śmieszny. Naprawdę jest tak dopracowany do perfekcji, że każdy teks śmieszy. Ale niestety jest kilka wersji dubbingu i ta kinowa jest beznadziejna. Bardzo polecam obejrzeć ten film, bo warto:)

Bombel92

Fajny film =)

Jacek

Wspaniały film. Tak doskonałych dialogów dawno nie słyszałem. Każda scena niesie niesamowitą dawkę humoru, która nawet oderwana jest doskonała sama w sobie. Tylko podziwiać....
RRRRRRR!!!
reżyseria:
Francja, 2004
35 tysięcy lat p.n.e. W fantastycznym świecie przeszłości żyją słoniozaury, koniozaury, glizdozaury, a obok nich pierwsze grupy Homo Sapiens. Malowniczą dolinę położoną na terenach dzisiejszej Francji zamieszkują dwa plemiona: Czystowłosych i Brudnowłosych. Ci pierwsi skrupulatnie strzegą swojego wielkiego sekretu - formuły szamponu do włosów.
komedia
RRRRRRR!!!
3,6 5 1 134