PREMIERA

2005.01.16

CANAL+ PREMIUM

RYCERZE Z SZANGHAJU

Shanghai Knights

USA/Wlk. Brytania/Czechy, 2003

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia sensacyjna

czas trwania: 110 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Sequel przebojowego "Kowboja z Szanghaju" z udziałem eksportowanego z Hongkongu mistrza wschodnich walk Jackie Chana.

XIX-wieczna Ameryka. Niegdysiejszy zabijaka Wang Chon (Jackie Chan) dziś jest szeryfem w małym miasteczku Carson City. Wiedzie ustabilizowane i wolne od niespodzianek życie. Do czasu, gdy siostra Lin (Fann Wong) zawiadamia go o tajemniczej śmierci ich ojca. Nie ufając wymiarowi sprawiedliwości, Wang postanawia odnaleźć jego zabójcę na własną rękę. Ma nadzieję, że pomoże mu w tym stary kumpel Roy O'Bannon (Owen Wilson). Ale gdy odnajduje go w luksusowym hotelu Ritz odkrywa, że ten roztrwonił cały ich wspólny majątek. W dodatku ma wciąż dobre mniemanie o sobie, które podtrzymuje w serii książek gloryfikujących jego wyczyny na Dzikim Zachodzie. Na wieść o tragedii przyjaciela Roy porzuca jednak hulaszcze życie. Razem wyruszają do Anglii w poszukiwaniu zabójców ojca Wanga i skradzionej cesarskiej pieczęci. Podczas ryzykownej wyprawy nie tylko chwytają morderców, ale dostępują też zaszczytu poznania królowej Wiktorii (Gemma Jones).

"Rycerze z Szanghaju" to drugi kinowy film DAVIDA DOBKINA po ciepło przyjętej czarnej komedii "Clay Pigeons" z Vince'em Vaughnem, Joaquinem Phoenixem i Janeane Garofalo. Gwiazdą "Rycerzy" jest pochodzący z Hongkongu Jackie Chan, który szybko zdobył popularność w USA dzięki filmom "Godziny szczytu" i "Smoking". Nazywany Chaplinem i Keatonem naszych czasów aktor wykreował nowy gatunek - komediowe filmy akcji pełnych akrobatycznych popisów wschodnich walk. Ich opracowanie choreograficzne to prawdziwe wyzwanie. Chan twierdzi, że trzeba je przygotowywać tak precyzyjnie, jak sceny taneczne w musicalach. A w "Rycerzach z Szanghaju" jest ich więcej, niż w którymkolwiek z wcześniejszych filmów aktora. Chan występuje tu u boku partnera z "Kowboja z Szanghaju" Owena Wilsona ("Armageddon", "Zoolander", "Starsky i Hutch"), który z powodzeniem zajmuje się również pisaniem scenariuszy (za jeden z nich - "Genialny klan" - został nominowany do Oscara). Obaj spotkali się niedawno ponownie na planie "W 80 dni dookoła świata" Franka Coraci.

WASZE OPINIE

Primo

Film zdecydowanie słabszy od pierwszej części, w której ubaw był po pachy, a tu jest jakoś tak średnio! Oczywiście Jackie Chan jest super, ale tutaj żadnych nowych popisów w jego wykonaniu nie widziałem.
Ocena: 6/10

bosman

Super jak każdy film z Jackie Chanem nawet facet z krzywym nosem ( Wilson ) którego niecierpie nie popsuł mi przyjemności oglądania.

:-))

niezy film. Szkoda, że wywalili Aidan Gillena z wieży bo był całkiem całkiem.
RYCERZE Z SZANGHAJU
reżyseria:
USA/Wlk. Brytania/Czechy, 2003
Sequel przebojowego "Kowboja z Szanghaju" z udziałem eksportowanego z Hongkongu mistrza wschodnich walk Jackie Chana.
komedia sensacyjna
RYCERZE Z SZANGHAJU
4,2 5 1 73