PREMIERA

2008.03.10

CANAL+ PREMIUM

RZĄDY GARGULCÓW

Reign of the Gargoyles

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: film fantasy

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Druga wojna światowa powoli zbliża się do końca. Jedna z prostych wydawało się akcji amerykańskich sił powietrznych ku zaskoczeniu dowódców ponosi całkowitą klęskę.

Niewielki oddział, w skład którego wchodzą m.in. major Gus (Joe Penny), Will (Wes Ramsey), Chick (Billy Lush) i Porter (Brad Beyer) wyrusza, aby wyjaśnić przyczyny niepowodzenia. Żołnierze zostają zaatakowani przez dziwne latające stworzenia, które chwilę później odlatują w kierunku nieba. Pomoc niesie im należąca do ruchu oporu Sophie (Julia Rose). Od niej żołnierze dowiadują się, że skrzydlate stwory to antyczne gargulce, powołane do życia setki lat temu za sprawą pogańskich rytuałów i czarnej magii. Przerażające monstra ożywiają naziści, dla których miały być one sposobem na ostateczne zwycięstwo. Aby je unieszkodliwić amerykański oddział musi odnaleźć zaklęty miecz - jedyną broń, która jest w stanie zniszczyć gargulce.

Gargulce, uskrzydlone groteskowe stwory, których kamienne wizerunki zdobią wiele gotyckich zabytków, m.in. katedrę Notre-Dame, są kuzynami gdańskich rzygaczy czy maszkaronów z murów krakowskich sukiennic. Zaskakujący scenariusz do reżyserskiego debiutu AYTONA DAVISA, napisał opierając się na baśniach i podaniach Chase Parker, scenarzysta m.in. "Boa kontra Pyton". Film został wyprodukowany przez Jeffery'ego Beacha, autora takich projektów, jak "Misja do wnętrza Ziemi", telewizyjnej serii o przygodach Beowulfa "Grendel" czy horroru "The Grudge 3", amerykańskiego remaku głośnej serii wyreżyserowanej przez Takashi Shimizu. W obsadzie "Rządów Gargulców" znaleźli się m.in. Wes Ramsey, znany z komedii "Odmrożenie", Joe Penny, czyli przystojny Jake Styles z serialu "Gliniarz i prokurator" oraz Julia Rose, urodzona w Zambii aktorka, która ma na koncie m.in. rolę w "Lepiej późno niż później" i gościnny udział w serialu "Star Trek".

WASZE OPINIE

SVauPxqwECeUvK

89CFcf <a href="http://bqhbimzpfbvh.com/">bqhbimzpfbvh</a>, [url=http://plpvptfrshxh.com/]plpvptfrshxh[/url], [link=http://lgclpugjixcf.com/]lgclpugjixcf[/link], http://zyrhpqwejchx.com/

Bartolomeusz

W 2002 r. na ekranach mogliśmy oglądać podobny w wymowie film pt. "Władcy ognia". Niestety "Rządy gargulców" są niezamierzoną parodią tamtej produkcji sprzed sześciu lat. Ani straszne, ani śmieszne. Scenariusz wygląda jakby był pisany na kolanie, w czasie przerwy obiadowej. Nudne i nie warte oglądania.

matost8

Widziałem go w kilku różnych fragmentach i najsensowniejsze, co mi przychodzi na myśl o tym filmie to miernota...
RZĄDY GARGULCÓW
reżyseria:
USA, 2007
Druga wojna światowa powoli zbliża się do końca. Jedna z prostych wydawało się akcji amerykańskich sił powietrznych ku zaskoczeniu dowódców ponosi całkowitą klęskę.
film fantasy
RZĄDY GARGULCÓW
2,7 5 1 26