PREMIERA

2012.08.29

CANAL+ PREMIUM

Safari

Francja, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia/film przygodowy

czas trwania: 98 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Richard Dacier (Kad Merad) jest właścicielem kiepsko prosperującego biura podróży, specjalizującego się w organizacji wycieczek do Afryki.

Mężczyzna zachodzi za skórę grupie gangsterów, którzy stawiają go przed wyborem: albo wraz z kolejną grupą turystów przetransportuje na Czarny Ląd walizkę z pewną zawartością albo zostanie zamordowany jego wspólnik i mentor Bako (Greg Germain). Dacier zgadza się wykonać misję, od trzydziestu lat nie postawił nogi na afrykańskiej ziemi, a do tego panicznie boi się dzikich zwierząt. Sześcioro spragnionych wrażeń turystów nie wie o niekompetencji swego przewodnika, pobyt na safari w jego towarzystwie dostarcza im wyjątkowych wrażeń.

"Wybierasz się na safari do Afryki? Żaden problem. Nie zapomnij jednak, że największym zagrożeniem jest ON!" - przestrzegają twórcy filmu przed jego głównym bohaterem. Zwariowana komedia OLIVIERA BAROUX ("L'Italien", "Rodzina Tuche") przenosi widza wprost na Czarny Ląd, gdzie grupa turystów spodziewa się przeżyć kontrolowaną przygodę, spojrzeć oko w oko dzikim zwierzętom i zakosztować egzotycznych potraw. Tymczasem wiedzeni przez swego przewodnika spotkają uzbrojonych rebeliantów, handlarzy bronią i wrogo nastawionych tubylców. Nie do końca na takie safari liczyła szóstka przywykłych do luksusów mieszczuchów. W filmie wystąpili m.in. Ked Merad ("Jeszcze dalej niż Północ", "Mikołajek", nagroda Cezara za rolę w "Nie martw się o mnie"), Lionel Abelanski ("Poltergay - Duchy", "Wolna strefa"), Frédérique Bel ("Zmiana adresu", "Red Nights") i Valérie Benguigui ("Jesteś taka piękna", "Życie artysty").


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

k5ys

iezła komedia przygodowa. polecam:) mi sie podobala

Blue-Grey

Kapitalne te sceny ze słoniem, lwem i żyrafą. Poza tym... No cóż... Krajobrazy super.
Safari
reżyseria:
Francja, 2009
Richard Dacier (Kad Merad) jest właścicielem kiepsko prosperującego biura podróży, specjalizującego się w organizacji wycieczek do Afryki.
komedia/film przygodowy
Safari
3,8 5 1 10