PREMIERA

2011.10.22

CANAL+ PREMIUM

Saga "Zmierzch": Zaćmienie

The Twilight Saga: Eclipse

USA, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: melodramat/fantasy

czas trwania: 119 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Bella (Kristen Stewart) i Edward (Robert Pattinson) po trudnych chwilach rozłąki znowu mogą cieszyć się sobą. On uparcie naciska na ślub, ona nie chce o tym słyszeć, zanim nie przemieni jej w wampira.

Jednak by mogła nadejść ta wiekopomna chwila, Bella musi zdać maturę i dostać się na studia. Dziewczynę martwi kiepski stan psychiczny zadurzonego w niej przyjaciela - wilkołaka Jacoba (Taylor Lautner). Względny spokój zakochanych, a także wszystkich wampirów i wilkołaków z Forks zostaje zaburzony przez złe wieści z Seattle. Na terenie miasta formuje się ogromna armia wampirów. Werbując nowych członków, zabijają dziesiątki ludzi, sieją strach i zniszczenie. Na ich czele stoi Riley (Xavier Samuel), wybrany na przywódcę przez czyhającą na życie Belli Victorię (Bryce Dallas Howard). Dzięki wizjom Alice (Ashley Greene) i czujności pozostałych Cullenów, tymczasowo udaje się zapewnić bezpieczeństwo ukochanej Edwarda. W ciężkiej chwili w sukurs przychodzą im także wilkołaki, które pragną przepędzić nadchodzącą armię wampirów ze swoich terenów. Mimo odwiecznego konfliktu, Cullenowie i wilkołaki zawiązują współpracę w imię bezpieczeństwa Belli oraz zniszczenia zastępów wampirów zmierzających do Forks.

"Saga "Zmierzch": Zaćmienie" to wyczekiwana przez miliony fanów na świecie kolejna część ekranizacji miłosnej historii autorstwa Stephenie Meyer. Jej książki o przygodach zakochanej w wampirze Belli sprzedały się w rekordowej liczbie ponad 116 milionów egzemplarzy. Pisarka uplasowana przez magazyn "Forbes" na 90. pozycji w rankingu najbardziej wpływowych celebrytów świata 2011 roku wychowała się w mormońskiej rodzinie nauczycieli, u boku piątki rodzeństwa. W wieku 21 lat wzięła ślub, potem planowała kontynuować edukację na studiach prawniczych. Pracowała jako recepcjonistka i nigdy nie wierzyła, że mogłaby wydać książkę. Do napisania pierwszej powieści sagi zainspirował ją sen. W 2003 roku przyśniła się Meyer dziewczyna, w której zakochał się wampir, pragnący jednocześnie krwi ukochanej. W wolnym czasie rozbudowywała historię, aż powstał pierwszy tom sagi "Zmierzch". Z początku autorka chciała zachować powieść dla siebie. Dopiero namówiona przez oczarowaną książką siostrę zdecydowała wysłać rękopis do agencji literackich. Na 15 wysłanych kopii 5 pozostało bez odpowiedzi, 9 zostało odrzuconych. Tylko jedna spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, dzięki czemu w 2005 roku "Zmierzch" ukazał się w księgarniach. Potem wszystko potoczyło się jak lawina.

Podczas gdy scenariusze do ekranizacji wszystkich części serii pisze Melissa Rosenberg, producentom nie udaje się kontynuować współpracy z reżyserami. Za kamerą "Zaćmienia" stanął Anglik DAVID SLADE, mający na koncie kontrowersyjny thriller psychologiczny "Pułapka". Tym razem kręcił film skazany na sukces kasowy. Tylko w czasie pierwszego seansu, który został wyświetlony w USA i Kanadzie o północy w 4 tysiącach kin, produkcja zarobiła 30 milionów dolarów, czyli w ciągu 2 godzin zwróciła się blisko połowa budżetu. Po 6 dniach w kieszeniach twórców było już ponad 176 milionów, a pod koniec obecności "Zaćmienia" na ekranach kin na świecie - niemal 700 milionów dolarów. Zyski nie byłyby najpewniej tak zawrotne, gdyby nie obsada, która zawróciła w głowach wielu młodym ludziom na całym globie. Kristen Stewart i Robert Pattinson jako zakochani Bella i Edward to wizytówka serii. W tej części o serce bohaterki jak lew walczy także wilkołak Jacob, w którego wciela się Taylor Lautner, prywatnie - zapalony sportowiec, kilkukrotny mistrz świata juniorów w karate. Tych, którzy mają wątpliwości, czy obejrzeć "Sagę "Zmierzch": Zaćmienie" zachęca odtwórczyni głównej roli Kristen Stewart: "Film stanowi dojrzalsze spojrzenie na wydarzenia i postaci "Sagi". Napięcie w miłosnym trójkącie Edward-Bella-Jacob sięga zenitu, aby w końcu znaleźć rozwiązanie. W części tej jest także dużo więcej akcji niż w poprzednich dwóch, co wynika z przebiegu wydarzeń zawartych w książkach Stephenie Meyer. Pojawiają się także nowe wampiry i wszystkie chcą zabić Bellę, przez co wywiązuje się emocjonująca walka. Jest to film o wielkiej dynamice."

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

dociaaa

ja najchętniej oglądnełabym jeszcze raz pierwszą część :D

zalogowany

Ta seria już od dawna jest takim filmowym chłopcem do bicia. Wszyscy na nią narzekają i się z niej śmieją. A ja jakoś nie mogę. Podoba mi się wykorzystanie elementów horroru w melodramacie. Podoba mi się sceneria. Polubiłem bohaterów. Nic na to nie poradzę.

tufta

Ja rozumiem żeby się zakochać.Nawet rozumiem żeby zkochać się w dwóch osobach naraz.Ale żeby tak odrazu w wilkołaku i wampirze.Nie ma to już zwykłych ludzi.I ten jej popęd do bycia wampirem.Kolejny już film gdzie kobieta jest przedstawiona w złym świetle.Niezrównoważona emocjonalnie,pragnąca pić krew kobieta to nie mój ideał.Czy nie ma normalnych kobiet na tym świacie? Film słaby.Pierwszą część jeszcze się oglądało ale nastepne to już mizeria.
Saga "Zmierzch": Zaćmienie
reżyseria:
USA, 2010
Bella (Kristen Stewart) i Edward (Robert Pattinson) po trudnych chwilach rozłąki znowu mogą cieszyć się sobą. On uparcie naciska na ślub, ona nie chce o tym słyszeć, zanim nie przemieni jej w wampira.
melodramat/fantasy
Saga "Zmierzch": Zaćmienie
4,2 5 1 102