EMISJE

PT | 14.08 | 02:05

CANAL+ SERIALE

WT | 18.08 | 02:35

CANAL+ FAMILY

Sara

Polska, 1997

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 107 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Polska lat 90. Józef (Marek Perepeczko) jest jednym z najbardziej wpływowych i niebezpiecznych gangsterów. Jego oczkiem w głowie jest 16-letnia córka Sara (Agnieszka Włodarczyk).

Z racji swojej "profesji" Józef ma wielu wrogów, by więc zapewnić córce pełne bezpieczeństwo wynajmuje dla niej ochroniarza Leona (Bogusław Linda). Leon to typowy twardziel, zamknięty w sobie mężczyzna, który mało mówi, za to szybko działa. Nie od razu przypada do gustu rozpieszczonej nastolatce, jednak stopniowo dziewczyna zaczyna w nim widzieć kogoś na wzór romantycznego rycerza. W końcu Sara, z właściwym jej wiekowi entuzjazmem, zakochuje się w Leonie. Wyboru córki nie akceptuje oczywiście ojciec. Sam Leon, mężczyzna po tragicznych przejściach, nie spodziewał się już w życiu takich uczuciowych niespodzianek. Nie potrafi określić, czy to co czuje do Sary jest tylko sympatią czy już miłością. Tymczasem Józef zaczyna wprowadzać w czyn groźby i nasyła na Leona swoich ludzi: Cezarego (Cezary Pazura) i Jasia (Sławomir Sulej).

MACIEJ ŚLESICKI po obsypanym nagrodami debiucie "Tato" postanowił kontynuować inteligentne i pełne humoru mieszanie filmowych gatunków. "Mam nadzieję, że film usatysfakcjonuje widzów, nie tylko tych szesnasto i czterdziestoletnich. Moim zamiarem było zrealizowanie bezpretensjonalnego, sympatycznego filmu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to przede wszystkim dość niekonwencjonalna opowieść o miłości, w którą wplecione są wątki sensacyjne. Podobnie jak w filmie "Tato" połączyłem różne gatunki: melodramat, kino sensacyjne i komedię" - powiedział o "Sarze" reżyser. Maciej Ślesicki ukończył kierunek operatorski Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jest scenarzystą ("13 wagon", "Deszcz", "Show"), operatorem ("Komando", "Oj", "Trybuna romantyków"). W swym dorobku ma również wiele teledysków i filmów reklamowych. Jest też reżyserem i scenarzystą produkowanego przez CANAL+ serialu komediowego "13 posterunek" i "13 posterunek 2".


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

szymon_212

Rewelacja.

szymon_212

Bardzo dobre Polskie kino. Polecam w 100%

szewol

dobry film... młoda Włodarczyk ;)
Sara
reżyseria:
Polska, 1997
Polska lat 90. Józef (Marek Perepeczko) jest jednym z najbardziej wpływowych i niebezpiecznych gangsterów. Jego oczkiem w głowie jest 16-letnia córka Sara (Agnieszka Włodarczyk).
dramat obyczajowy
Sara
3,7 5 1 183