PREMIERA

2015.07.05

CANAL+ PREMIUM

Sąsiedzi

NEIGHBORS

USA, 2014

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

Ocena filmu

0.00

Opis

Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne w komedii o młodym małżeństwie z małym dzieckiem, które walczy o odrobine spokoju z sąsiadującym studenckim bractwem. Druga, po filmie "Ten niezręczny moment", nagroda MTV Movie Award dla Efrona za występ bez koszulki.

Świeżo upieczeni rodzice, Mac (Seth Rogen) i Kelly Radner (Rose Byrne), z jednej strony spełniają swój amerykański sen, czyli spokojne życie na przedmieściu, z drugiej zmagają się z poczuciem końca młodości, spontanicznych imprez i czasu dla przyjaciół. Kiedy do domu obok wprowadzają się studenci z bractwa Delta Psi Beta, którym przewodzi charyzmatyczny prezes Teddy Sanders (Zac Efron), wydaje się, że wreszcie mogą połączyć wszystko. Za dnia będą odpowiedzialnymi rodzicami, a wieczorami, korzystając z elektronicznej niani, królami parkietu u sąsiadów. Imprezy organizowane przez bractwo stają się jednak coraz głośniejsze i obie strony zaczynają bronić swojego terytorium. Kiedy wyprowadzona z równowagi para wzywa policję i wyznacza linię graniczną, rozpętuje się piekło. Rozpoczyna się sąsiedzka wojna na śmierć i życie.

"Staraliśmy się wyobrazić sobie, kto mógłby być ostatnią osobą, którą chciałbyś zobaczyć bez koszulki, rozmawiającą przed domem z twoją żoną. I był to Zac Efron" - żartowali debiutujący scenarzyści "Sąsiadów", Brendan O'Brien i Andrew Jay Cohen. Gwiazdor disneyowskiego cyklu "High School Musical" za prezentację torsu w "Sąsiadach" zdobył zresztą drugą, po "Tym niezręcznym momencie", MTV Movie Award. W jego adwersarza, młodego ojca, który nie pogodził się z końcem epoki niczym nieograniczonej wolności wcielił się znany amerykański komik Seth Rogen. To pierwsza tego typu rola aktora, który dotychczas grywał zwykle niestrudzonego imprezowicza ("Boski chillout", "Wpadka"). Rogenowi i Efronowi partnerują m.in. Rose Byrne ("Druhny", "Naznaczony") jako żona Maca, Dave Franco ("21 Jump Street") w roli Pete'a, czarującego wiceprezesa bractwa, a także Lisa Kudrow jako dr Carol Gladstone, dziekan miejscowego uniwersytetu, która nie może poradzić sobie z imprezującymi studentami. Za kamerą stanął Nicholas Stoller ("Chłopaki też płaczą", "Idol z piekła rodem"). Film przyniósł ponad 268 milionów przychodu, stając się najbardziej dochodowym, nieanimowanym filmem z udziałem Setha Rogena (poprzedni rekord to 219 milionów zarobione przez "Wpadkę").

WASZE OPINIE

Tufta

Naszła mnie taka myśl .W niebiosach chyba mnie nie lubią .Zastanawiałem czemu krecą mnie takie
niunie niedostępne dla przeciętnego faceta takiego jak ja. Mam kumpla który ma żonę ,no nie bedę
cha..mem i powiem najdelikatniej jak potrafię ,żonę pasztecika. Jednak w przeciwieństwie do mojego
kolegi on jest szcześliwy a ja nie. Mu wystarcza pasztecik a ja bym chciał coś więcej.Najlepiej taką
Ewe Green. No i powiedzcie kto ma bardziej przes...rane w niebie. Ja czy mój kolega? No ja.
Chciałbym się zakochać w jakimś paszteciku ale nie umiem. Sam wyglądam jakbym tydzień orał w
polu bez przerwy i to nie ciągnikiem a końmi a wymagania mam że hej......Co za syfiaste życie.......

Tufta

Fajna ta mamuśka.Bardzo ładna aktorka.Podobają mi się takie[:-)]
Sąsiedzi
reżyseria:
USA, 2014
Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne w komedii o młodym małżeństwie z małym dzieckiem, które walczy o odrobine spokoju z sąsiadującym studenckim bractwem. Druga, po filmie "Ten niezręczny moment", nagroda MTV Movie Award dla Efrona za występ bez koszulki.
komedia
Sąsiedzi
3,1 5 1 41