PREMIERA

2012.01.21

CANAL+ PREMIUM

Scott Pilgrim kontra świat

SCOTT PILGRIM VS. THE WORLD

Wlk. Brytania/USA/Kanada, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek:

czas trwania: 108 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pomimo dezaprobaty przyjaciół, 23-letni Scott Pilgrim (Michael Cera) zaczyna spotykać się z siedemnastolatką, Knives (Ellen Wong). Pewnego dnia spotyka dziewczynę, która od jakiegoś czasu pojawia się w jego snach.

Oszołomiony i zauroczony obsesyjnie zakochuje się w różowowłosej, atrakcyjnej, choć dość antypatycznej Ramonie (Mary Elizabeth Winstead). Teraz musi nie tylko poradzić sobie z desperacją odtrąconej Knives, ale także przystąpić do gry na śmierć i życie, by pokonać siedmiu byłych facetów nowej ukochanej. Na pierwszy ogień rusza Matthew Patel (Satya Bhabha), z którym Scott radzi sobie nie najgorzej. Gdy atakuje go drugi eks, popularny aktor i deskorolkarz Lucas Lee (Chris Evans), Pilgrim zwycięża wrabiając rywala w wykonanie arcytrudnej sztuczki na desce. Później musi się jeszcze zmierzyć m.in. z weganinem, randkującym z jego byłą dziewczyną oraz bliźniakami, których pokonanie gwarantuje Scottowi dodatkowe życie.

"Scott Pilgrim kontra świat" został okrzyknięty przez recenzenta "Entertainment Weekly" "filmem w zupełności nowatorskim". Jest prawdopodobnie pierwszą w historii kina "rock'n'rollowo-młodzieżową karate love story, zrobioną w konwencji gry komputerowej". Obraz powstał na podstawie kultowej serii komiksów "Scott Pilgrim", autorstwa kanadyjskiego rysownika Bryana Lee O'Malleya. Twórca komiksu przyznaje, że choć z początku niechętny, zgodził się w końcu na ekranizację, ponieważ jako początkujący artysta po prostu potrzebował pieniędzy. Z czasem zaangażował się w projekt filmowy. Współpracy przy pisaniu scenariusza oraz wyreżyserowania adaptacji podjął się EDGAR WRIGHT, reżyser takich pozycji, jak "Wysyp żywych trupów" i "Hot Fuzz - Ostre psy". W jednym z wywiadów reżyser wyjaśniał: "I ja, i Brian wychowaliśmy się na diecie, w której serwowano takie same gry komputerowe, filmy, muzykę, komiksy, kreskówki nadawane w sobotnie poranki oraz japońską animację. W projekcie "Scott Pilgrim kontra świat" urzekła mnie idea kogoś, kto dosłownie walczy o miłość. Spodobał mi się także pomysł na bohaterów wiedzionych w życiu przez popkulturę, którą na co dzień konsumują. Pociągał mnie pomysł pójścia jeszcze dalej - pokazania scen z marzeń i snów, ale takich, z których bohater w ogóle się nie budzi".

Wybór aktorów nie sprawił twórcom większych problemów. Już podczas pisania pierwszych zarysów scenariusza Wright i główny scenarzysta Michael Bacall widzieli w roli Scotta nastoletniego jeszcze wówczas Michaela Cerę ("Juno", "Supersamiec", "Grzeczny i grzeszny"). Uważali, że nikt nie odda lepiej uroku, nieporadności i zagubienia Scotta Pilgrima, a dodatkowo, że "śmiesznie będzie oglądać go w roli typowego gnojka". Do roli tajemniczej Ramony zaangażowano Mary Elizabeth Winstead, znaną z takich kinowych hitów, jak "Just Dance - Tylko taniec!", "Grindhouse: Death Proof" i "Oszukać przeznaczenie 3". Przyjaciela głównego bohatera zagrał Kieran Culkin, brat Macaulaya Culkina, niezapomnianego urwisa z "Kevina samego w domu". Na ekranie zobaczyć można także Jasona Schwartzmana ("Pociąg do Darjeeling", "Funny People") oraz nominowaną do Oscara za występ w "W chmurach" Annę Kendrick.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

michuk

kurczem ialem to samo co tufa walczylem ze soba isc do lodowki i uszykowac sobie kanapki czy dokonczyc ogladanie tego "dziela " hehehehe i dokonczylem chociaz bylo trudno bo zsysalo mnie okrutnie :)

Jacekturysta

A mne się film podobał, chociaż liczyłem że będzie to coś w stylu Kick-assa. A jest dużo słabszy.

zalogowany

Brawo, tufta! Tym razem zgadzam się z Tobą w 200 procentach.
Scott Pilgrim kontra świat
reżyseria:
Wlk. Brytania/USA/Kanada, 2010
Pomimo dezaprobaty przyjaciół, 23-letni Scott Pilgrim (Michael Cera) zaczyna spotykać się z siedemnastolatką, Knives (Ellen Wong). Pewnego dnia spotyka dziewczynę, która od jakiegoś czasu pojawia się w jego snach.
Scott Pilgrim kontra świat
3,7 5 1 20