NBC Universal

PREMIERA

2009.02.18

CANAL+ PREMIUM

SEJFMENI

Safe Men

USA, 1998

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia sensacyjna

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesna Ameryka. Sam (Sam Rockwell) i Eddie (Steve Zahn) uważają się za utalentowanych piosenkarzy. Niestety nikt nie podziela ich opinii. Brak sukcesów estradowych nie zraża ich jednak do kolejnych nieudanych prób.

Tymczasem niespodziewanie otwiera się przed nimi perspektywa kariery na innym polu. Na skutek pomyłki zostają wzięci za gwiazdy ligi w Providence na Rhode Island. Niestety koledzy z zespołu szybko odkrywają ich brak obycia na boisku. To jednak dopiero wstęp do prawdziwych problemów przyjaciół. Niespodziewanie dla samych siebie Sam i Eddie wchodzą w niejasne układy z dwoma żydowskimi gangsterami: Grubasem Berniem Gayle'em (Michael Lerner) i szefem tutejszego podziemia, Leo (Harvey Fierstein) oraz jego córką Hannah (Christina Kirk).

"Sejfmeni" to debiut reżyserski JOHNA HAMBURGA, scenarzysty komediowych hitów, takich jak "Poznaj mojego tatę", "Zoolander" i "Poznaj moich rodziców". W reżyserskim dorobku Hamburga są równie popularne komedie "Nadchodzi Polly" czy "Stella". Czasem reżyser pojawia się również w epizodach przed kamerą (m.in. "Starsza pani musi zniknąć" i "Sejfmeni"). Główne role w filmie powierzono jednak parze popularnych komików Samowi Rockwellowi i Steve'owi Zahnowi.

Sam Rockwell zyskał status gwiazdy dzięki filmowi "Niebezpieczny umysł" George'a Clooneya, za rolę w którym wyróżniono go m.in. Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie. W filmografii ma tytuły takie, jak "Celebrity", "Zielona mila", "Sen nocy letniej", "Aniołki Charliego", "Naciągacze", "Autostopem przez galaktykę", a w ostatnich latach również "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" i "Frost/Nixon".

Steve Zahn jest znany widzom z tak różnorodnych tytułów, jak "Podróż przedślubna", "Pierwsza strona", "Sahara", "SEXiPISTOLS", "Operacja Świt", za który w 2008 roku otrzymał m.in. nominację do Independent Spirit Award czy mini serial "Czas Komanczów".

W "Sejfmenach" pojawia się również nominowany do Oscara za "Bartona Finka" Michael Lerner ("Godzilla", "Mój przyjaciel Marsjanin"), nominowany do Oscara za "Człowieka ringu" Paul Giamatti ("Przekręt doskonały", "American Splendor", "Bezdroża") i Mark Ruffalo ("Tatuaż", "Zakochany bez pamięci", "Z ust do ust").

WASZE OPINIE

pozmu

"Na skutek pomyłki zostają wzięci za gwiazdy ligi w Providence na Rhode Island. Niestety koledzy z zespołu szybko odkrywają ich brak obycia na boisku."
???

Co do samego filmu, to ogólnie jest bardzo średni, ale warto go obejrzeć dla kilku dialogów czy chociażby monologu o spodniach ;) Niezły też jest ogólny klimat tej produkcji, niestety akcja toczy się baaardzo powoli i momentami jest po prostu nudno.

zn46

Nie polecam, szkoda czasu.

majsterek

Napisze krótko..............film warto obejrzec.
SEJFMENI
reżyseria:
USA, 1998
Współczesna Ameryka. Sam (Sam Rockwell) i Eddie (Steve Zahn) uważają się za utalentowanych piosenkarzy. Niestety nikt nie podziela ich opinii. Brak sukcesów estradowych nie zraża ich jednak do kolejnych nieudanych prób.
komedia sensacyjna
SEJFMENI
3,8 5 1 13