Fox

PREMIERA

2004.06.06

CANAL+ PREMIUM

SEKCJA 8.

Basic

Kanada/USA/Niemcy, 2003

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 94 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Panamska dżungla, współcześnie. W czasie ataku huraganu ginie oddział żołnierzy dowodzony przez mało popularnego wśród podwładnych sierżanta Nathana Westa (Samuel L. Jackson).

Przygotowywana do zadań specjalnych jednostka odbywała wówczas rutynowe ćwiczenia polowe, ale z życiem uszło tylko dwóch z sześciu żołnierzy: Dunbar (Brian Van Holt) i ciężko ranny Levi Kendall (Giovanni Ribisi), syn wysoko postawionego wojskowego. Ocaleli znają tego, który do nich strzelał, lecz nie chcą podać jego nazwiska. Wewnętrzne śledztwo w armii, które prowadzi kapitan żandarmerii wojskowej fortu Julia Osborne (Connie Nielsen), nie przynosi żadnych rezultatów. Dowódca bazy szuka pomocy u swojego starego przyjaciela, niegdyś komandosa, dziś agenta DEA (Urzędu do Walki z Handlem Narkotykami) Toma Hardy'ego (John Travolta), który znany jest z niekonwencjonalnych metod śledczych. Oskarżany o branie łapówek od dealerów narkotykowych Hardy nie wzbudza sympatii ani u kapitana Osborne'a, ani u swoich podwładnych. Ale jego działania przynoszą pierwsze efekty - żołnierze zaczynają zeznawać. Dunbar twierdzi, że sierżant wraz z resztą żołnierzy zostali zamordowani, a ich ciała porwał huragan. Kendall potwierdza jednak tylko część zeznań kolegi. W końcu Osborne i Hardy uświadamiają sobie, że chcąc poznać prawdę muszą zacząć współpracować.

Reżyser JOHN MCTIERNAN to twórca trzymających w napięciu filmów akcji tak znanych jak "Predator", "Polowanie na Czerwony Październik" czy "Szklana pułapka". Do obsady zaproszono m.in. dwukrotnie nominowanego do Oscara Johna Travoltę ("Gorączka sobotniej nocy", "Pulp Fiction"), Samuela L. Jacksona (też nominacja do Oscara za "Pulp Fiction", a poza tym m.in. Srebrny Niedźwiedź na MFF w Berlinie za "Jackie Brown"), duńską aktorkę podbijającą Hollywood Connie Nielsen ("Adwokat diabła", "Gladiator", "Zdjęcie w godzinę") oraz pamiętanego z "Nieba", "60 sekund", "Dotyku przeznaczenia" i licznych seriali telewizyjnych Giovanni'ego Ribisi.

WASZE OPINIE

Primo

Jeden z lepszych thrillerów ostatnich lat! Trzyma w napięciu do końca.
Ocena: 9/10

greg

nuda

bigosman

mocne kino, dużo się dzieje, momentami za dużo ale w końcu dowiemy sie o co biega to i nie warto sie martwic że czasem gubimy tropy.
SEKCJA 8.
reżyseria:
Kanada/USA/Niemcy, 2003
Panamska dżungla, współcześnie. W czasie ataku huraganu ginie oddział żołnierzy dowodzony przez mało popularnego wśród podwładnych sierżanta Nathana Westa (Samuel L. Jackson).
film sensacyjny
SEKCJA 8.
4,9 5 1 120