EMISJE

WT | 29.09 | 14:40

CANAL+ FILM

ŚR | 30.09 | 06:30

CANAL+ FILM

Sekretne życie Waltera Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

USA, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 115 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesna ekranizacja opowiadania fantastycznego z 1939 roku autorstwa Jamesa Thurbera z Benem Stillerem po obu stronach kamery. W obsadzie: Kristen Wiig, Sean Penn, Shirley MacLaine i Adam Scott.

Walter Mitty (Ben Stiller) pracuje jako fotoedytor w tygodniku, w którym są publikowane jedne z najciekawszych zdjęć na świecie. Ma dostęp do archiwum fotografii z ostatnich 70 lat i większość czasu poświęca na wyobrażanie sobie, że jest herosem, który doświadcza wielu niesamowitych przygód. Wraz z koleżanką Cheryl (Kristen Wiig), w której się skrycie podkochuje, dowiaduje się, że właściciele pisma postanowili zmienić profil pisma i skupić się na stronie internetowej. Wielu pracownikom, w tym Walerowi, grozi utrata pracy. W przygotowaniu jest ostanie papierowe wydanie magazynu, w którym kluczową rolę ma odegrać zdjęcie, nadesłane do redakcji przez Seana O'Connella (Sean Penn). Ulubiony fotograf Waltera i legendarny artysta, słynie z odwagi i wytrwałości w dążeniu do zrobienia tego jednego jedynego zdjęcia. Negatyw jakimś cudem ginie, co sprawia, że Walter wyrusza na poszukiwanie O'Connella i rozpoczyna przygodę, o której do tej pory tylko śnił.

W "Sekretnym życiu Waltera Mitty" BEN STILLER stanął po obu stronach kamery - jako aktor odgrywający główną rolę ("Poznaj mojego tatę", "Nocy w muzeum", "Starsky & Hutch") i reżyser ("Orbitowanie bez cukru", "Zoolander", "Jaja w tropikach"). Stiller postanowił wyreżyserować współczesną ekranizację opowiadania fantastycznego z 1939 roku autorstwa Jamesa Thurbera, z którym po raz pierwszy zetknął się w liceum. Na podstawie tekstu powstał m.in. w latach 40. XX wieku film z Dannym Kayem oraz sztuki teatralne. Do języka weszło nawet powiedzenie "być jak Walter Mitty", oznaczające kogoś, kto spędza większość czasu na fantazjowaniu. Stiller zamienił liczący dwie i pół strony tekst w komiksowy, spektakularny film o mężczyźnie, który przeżywa przygody, będące do pewnego momentu tylko jego marzeniami. Zrealizował piękną historię, będącą jednocześnie kinem fantastycznym i wzruszającym kinem obyczajowym. Od "Life Magazine", które jest pierwowzorem filmowego pisma, Stiller pożyczył motto, które brzmi: "Podziwiaj rzeczy oddalone o tysiące kilometrów, skryte za murami, czasem niebezpieczne. Spójrz na nie i zachwyć się".

WASZE OPINIE

k3425

Fakt niezłe pomysłowe kino(dzień wcześniej obejrzałem na Ale Kino pierwszy film o tym samym tytule z 1947 roku) i sumie spodziewałem się czegoś więcej. Książki nie czytałem i mam pytanie który z tych filmów jest bliższy opowiadaniu?

Blue-Grey

Niezłe, pomysłowe kino. Główny bohater - Walter Mitty, niepozorny brzydal o przydużych uszach - doświadcza syndromu marzyciela, to znaczy w pewnych chwilach odlatuje duchowo w świat wyobraźni, gdzie - niby Superman - dokonuje bohaterskich czynów albo bezwzględnie walczy z podłym przeciwnikiem, albo jest wielkim artystą mogącym zaimponować ukochanej.

Ktoś inny na jego miejscu zapewne coraz bardziej by dziwaczał i stawał się większym odludkiem. Ktoś inny, ale nie Walter Mitty. Nie żyjący już ojciec nauczył go radzić sobie mądrze w życiu, zawsze może liczyć na serdeczne wsparcie kochającej siostry i wspaniałej matki, a ponadto zwyczajnie lubi innych ludzi oraz ma kilku prawdziwych przyjaciół.

Kiedy los robi mu wrednego psikusa i kiedy równocześnie spotyka miłość swojego życia, odsuwa na bok krainę marzeń i postanawia zająć się całą sprawą osobiście.

Amerykańska baśń, którą przyjemnie się ogląda i która uczy, że wytrwała walka o swoje jest czasem najlepszą drogą ku wymarzonym celom.
Sekretne życie Waltera Mitty
reżyseria:
USA, 2013
Współczesna ekranizacja opowiadania fantastycznego z 1939 roku autorstwa Jamesa Thurbera z Benem Stillerem po obu stronach kamery. W obsadzie: Kristen Wiig, Sean Penn, Shirley MacLaine i Adam Scott.
komediodramat
Sekretne życie Waltera Mitty
3,5 5 1 37