PREMIERA

2012.03.10

CANAL+ PREMIUM

Sekrety i grzeszki

The Dilemma

USA, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 107 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ronny (Vince Vaughn) i Nick (Kevin James) od lat stanowią parę najlepszych przyjaciół. Obecnie wspólnie prowadzą firmę zajmującą się projektami samochodów i liczą na zdobycie kontraktu, który pozwoli im odnieść prawdziwy sukces.

Pewnego dnia Ronny, snując plany oświadczenia się swojej dziewczynie Beth (Jennifer Connelly), staje się świadkiem pocałunku, jakim żona Nicka (Winona Ryder) obdarza tajemniczego mężczyznę (Channing Tatum). Zaniepokojony, postanawia sprawdzić, czy jego przyjaciel nie pada ofiarą małżeńskiej zdrady. Okazuje się, że Nick także ma swoje sekrety. Niezręczność Ronny'ego przyczynia się do katastrofalnych w skutkach incydentów. Tymczasem nieubłaganie zbliża się termin prezentacji projektu, od której zależy podpisanie intratnego kontraktu.

Reżyserem "Sekretów i grzeszków" jest RON HOWARD, czterokrotnie nominowany do Oscara (odebrał dwie statuetki, obie za "Piękny umysł") i pięciokrotnie stający do walki o Złote Globy. Filmowiec zapisał się w historii kina za sprawą takich obrazów jak "Apollo 13", "Kod da Vinci" czy "Frost/Nixon". "Sekrety i grzeszki" są jego pierwszą komedią od czasu świetnie przyjętego "Edtv" z 1999 roku. Do zmierzenia się gatunkiem skłonił go scenariusz napisany przez Allana Loeba. "Bardzo cenię sobie komedie opowiadające o prawdziwych życiowych trudnościach" - przekonywał Howard. "Tę historię uznałem za współczesną i zmuszającą do myślenia. Nie udziela odpowiedzi, a prowokuje do rozmowy".

Reżyser od początku zakładał, że główną rolę w filmie powierzy Vince'owi Vaughnowi ("Starsky i Hutch", "Polowanie na druhny", "Raj dla par"), do którego miał pełne zaufanie jako do uzdolnionego aktora komediowego. "Zależało mi na pracy z nim także ze względu na jego improwizację" - mówił Howard. "Mieliśmy ciekawą historię, niezły scenariusz, a w trakcie prób wyglądało to coraz lepiej. Dołączali do nas kolejni aktorzy i wnosili swoje, a mnie cieszył fakt, że humor całego przedsięwzięcia stawał się zaraźliwy". Inni aktorzy, o których wspomniał filmowiec, to m.in. Kevin James oraz Jennifer Connelly i Winona Ryder.

"Howard po raz kolejny zaskakuje, tym razem przedstawiając nam tę szczerą komedię z domieszką melodramatu" - pisał na łamach "Austin Chronicle" Marc Savlov, podczas gdy J.R. Jones z "Chicago Reader" chwalił "Sekrety i grzeszki" za "przytomny sposób potraktowania emocjonalnego niepokoju bohatera, co sprawia, że historia sprawdza się także poza komediowymi ramami".

PREMIERA: CANAL+, sobota, 10 marca, 2012, 20:00

WASZE OPINIE

Blue-Grey

Nie ma tu rozmachu czy wszechstronnej doskonałości obrazu [i]Jak zostać królem[/i], ale i [i]Sekrety i grzeszki[/i] opowiadają w zasadzie o tym samym, czyli o męskiej przyjaźni, tylko pokazują tytułowe rozterki tejże przyjaźni używając komediowego spojrzenia - co prawda przejaskrawionego, lecz niegłupiego i niesztampowego.

Należę do widzów, których takie komediodramaty przeważnie nudzą. Jednak ten film obejrzałem z zainteresowaniem. A to przede wszystkim z uwagi na właśnie nieschematyczny scenariusz oraz na grę dwóch bardzo przeze mnie cenionych aktorek - Winony Ryder i Jennifer Connelly. Uwielbiam zwłaszcza ogistooką [link=Winonę Ryder]http://winona-ryder.org/[/link]. Nadal uważam ją za jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych aktorek świata. Wprawdzie mając lat czterdzieści, nigdy nie będziemy mieli wyglądu połowę młodszych, ale w przypadku Winony - blask jej duszy na zawsze chyba zachowa świeżość młodości.

zalogowany

W skali od 1 do 10 - ZERO.
Sekrety i grzeszki
reżyseria:
USA, 2011
Ronny (Vince Vaughn) i Nick (Kevin James) od lat stanowią parę najlepszych przyjaciół. Obecnie wspólnie prowadzą firmę zajmującą się projektami samochodów i liczą na zdobycie kontraktu, który pozwoli im odnieść prawdziwy sukces.
komediodramat
Sekrety i grzeszki
3,0 5 1 6