PREMIERA

2009.10.21

CANAL+ PREMIUM

SEKSLISTA 101

Sex and Death 101

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 113 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Roderick Blank (Simon Baker) jest uosobieniem sukcesu. Żyje według starannie sporządzonego planu, według którego właśnie przyszedł czas na małżeństwo. Roderick oświadcza się atrakcyjnej Fionie (Julie Bowen). Na tydzień przed ślubem odbiera jednak anonimowy e-mail z listą stu kobiet.

Aktualna narzeczona figuruje tu na pozycji 29., a wcześniejsze 28 nazwisk to jego byłe partnerki. Mężczyzna uświadamia sobie, że w jego ręce trafiła lista kobiet, z którymi ma uprawiać w życiu seks, zwłaszcza że pod numerem 30. figuruje striptizerka z jego wieczoru kawalerskiego. Ta wiadomość skutecznie zaburza dobre samopoczucie Blanka. Odkłada małżeńskie plany i rusza na poszukiwanie autora tajemniczej wiadomości. Wkrótce na drodze Rodericka staje piękna i niebezpieczna femme fatale Gillian de Raisx (Winona Ryder), ukrywająca się pod pseudonimem Death Nell.

Czarną komedię "Sekslista 101" anonsowano sloganem "Jeden mężczyzna, jedna lista, 101 kobiet. Niektóre fantazje są zbyt prawdziwe, by mogły być dobre". Wyreżyserował ją DANIEL WATERS, który wcześniej zebrał solidne referencje jako współscenarzysta takich przebojów kina akcji, jak "Hudson Hawk", "Powrót Batmana" czy "Człowiek demolka". W 2001 roku samodzielnie nakręcił też zwariowaną komedię "Wesoły obóz" z udziałem m.in. Jaime King i Dominique Swain. Po kilku latach przerwy Waters wpadł na pomysł opowiedzenia historii człowieka sukcesu i bawidamka, który wchodzi w posiadanie listy stu kobiet - tych, z którymi wcześniej uprawiał seks, oraz tych, z którymi dopiero pójdzie do łóżka. Lista owa skutecznie gmatwa losy bohatera, który na domiar złego poznaje tajemniczą Gillian. To właśnie ona jest kobietą nr 101 w jego życiu, ale tej znajomości on sam raczej by sobie nie życzył.

W głównej roli bezdusznie perfekcyjnego Rodericka Waters obsadził australijskiego aktora Simona Bakera, znanego widzom z serialu "Mentalista". Za rolę błyskotliwego detektywa aktor został nominowany do Emmy, wcześniej zaś, w 2002 roku, zdobył nominację do Złotego Globu za występ w serii "Obrońcy". Baker zagrał także w takich filmach, jak "Diabeł ubiera się u Prady" czy "Czerwona planeta". W "Seksliście 101" jego ekranową partnerką jest demoniczna Gillian de Raisx, której nazwisko nawiązuje do postaci XV-wiecznego francuskiego rycerza i seryjnego zabójcy Gillesa de Rais. Zagrała ją Winona Ryder, gwiazda takich produkcji, jak "Edward Nożycoręki", "Małe kobietki", "Obcy - Przebudzenie" czy "Przerwana lekcja muzyki". Odnosząca największe sukcesy w latach 90. Ryder ma na koncie poważne wyróżnienia artystyczne, w tym dwie nominacje do Oscara oraz Złoty Glob i nominację do nagrody BAFTA za "Wiek niewinności". Na dalszym planie "Sekslisty 101" można zobaczyć Leslie Bibb ("Nocny pociąg z mięsem", "Wyznania zakupoholiczki", seriale "Ostry dyżur" i "Asy z klasy"), Julie Bowen ("Amerykański wilkołak w Paryżu", serial "Ed") czy popularnego komika Pattona Oswalta.

WASZE OPINIE

pedro

kobieto niepoważna ja też nie wierzę . Nie wiem co to nasze Słońce widziało....

kobieta niepowazna

nie wierze w bilbioteke miedzy regalami , bo tam obowiaqzuje cisza przeciez, chyba ze z drewnem[;-)]

....a film musze wyznac ze glupawka dla mnie

Słońce Peru

[quote pedro napisał 23.10.2009 21:22]
Słońce tak nisko mnie cenisz ?
[/quote]

202 dziewczyny w rok - to Twoim zdaniem niska ocena ? [:-)]
A tak zupełnie serio - to oczywiście życzę wszystkim tej jednej jedynej na całe życie !
SEKSLISTA 101
reżyseria:
USA, 2007
Roderick Blank (Simon Baker) jest uosobieniem sukcesu. Żyje według starannie sporządzonego planu, według którego właśnie przyszedł czas na małżeństwo. Roderick oświadcza się atrakcyjnej Fionie (Julie Bowen). Na tydzień przed ślubem odbiera jednak anonimowy e-mail z listą stu kobiet.
komedia
SEKSLISTA 101
4,4 5 1 5