PREMIERA

2012.10.17

CANAL+ PREMIUM

Seksualni, niebezpieczni

The Inbetweeners Movie

Wlk. Brytania, 2011

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: komedia

czas trwania: 93 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Po zakończeniu edukacji w liceum czwórka zaprzyjaźnionych angielskich nastolatków udaje się na Kretę, by przeżyć najlepsze wakacje w życiu. Bardziej niż starożytne zabytki interesują ich rzecz jasna alkoholowe libacje i podrywanie dziewczyn.

Mózgiem wyprawy jest Will (Simon Bird) - pucułowaty okularnik i szkolny prymus, który jako jedyny realistycznie podchodzi do swoich możliwości uwodzenia kobiet. Wygadany Jay (James Buckley), dotąd znający seks jedynie z internetu, wiąże z wyjazdem nadzieję na zmianę tego stanu rzeczy. Z kolei porzucony przez ukochaną romantyk Simon (Joe Thomas) ciągle rozpamiętuje nieudany związek i nie w głowie mu podrywy. Szaloną ekipę nieudaczników uzupełnia niezbyt rozgarnięty Neil (Blake Harrison), który wieczorami zamienia się w prawdziwą dyskotekową bestię i nie przepuszcza żadnej kobiecie, niezależnie od jej wieku.

"Seksualni, niebezpieczni" to prawdziwa gratka dla miłośników niewybrednego humoru spod znaku "American Pie". Brytyjska komedia jest kinową wersją emitowanego w latach 2008-2010 serialu "The Inbetweeners". Produkcja ta, opowiadająca o perypetiach przyjaciół z liceum upokarzanych przez szkolnych osiłków, ma w Wielkiej Brytanii status kultowej. Spotkała się z życzliwym przyjęciem krytyki i widzów, którzy swoimi głosami przyznali serialowi nagrodę BAFTA. Mimo licznych kontrowersji wynikających z dosadnego poczucia humoru, doceniono inteligencję i odwagę twórców w podjęciu tematyki dojrzewania współczesnych nastolatków, wśród których nadrzędną kwestią pozostaje dążenie do jak najszybszej utraty dziewictwa. W myśl zasady o niezmienianiu zwycięskiego składu, autorami scenariusza filmu są Iain Morris i Damon Beesley, którzy wspólnie pracowali nad wszystkimi trzema sezonami serialu. Za kamerą stanął BEN PALMER, mający na koncie, poza 12 epizodami "The Inbetweeners", odcinki popularnych brytyjskich seriali komediowych, takich jak "Bo' Selecta!" i "Star Stories". Bez zmian pozostała obsada głównych ról, które zagrali: Simon Bird, James Buckley, Blake Harrison i Joe Thomas. Wcześniej nikomu nieznani młodzi aktorzy, dzięki "The Inbetweeners" zapewnili sobie ogromną popularność. Wiadomość o wakacyjnych przygodach angielskich przeciętniaków zelektryzowała widzów, którzy masowo ruszyli do kin. W Wielkiej Brytanii "Seksualni, niebezpieczni" ustanowili rekord otwarcia wśród filmów komediowych, dystansując w pierwszym weekendzie wyświetlania "Bridget Jones: W pogoni za rozumem" i "Kac Vegas w Bangkoku". Ostatecznie film przyniósł producentom blisko 90 milionów dolarów zysku, a czytelnicy branżowego magazynu "Empire" uznali go najlepszą komedią roku.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

CuoreRosso

Popłakałem się ze śmiechu, jak chłopaki tańczyli na disco. Generalnie film wporzo. Duży plus.

gonia1708

Mi też film nie przypadł do gustu niestety - zdecydowanie nie polecam nie ma czego :(

Pio

Film to całkowity niewypał, nudny jak cholera, ciągnie się i ciągnie w nieskończoność .
Seksualni, niebezpieczni
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2011
Po zakończeniu edukacji w liceum czwórka zaprzyjaźnionych angielskich nastolatków udaje się na Kretę, by przeżyć najlepsze wakacje w życiu. Bardziej niż starożytne zabytki interesują ich rzecz jasna alkoholowe libacje i podrywanie dziewczyn.
komedia
Seksualni, niebezpieczni
3,6 5 1 31