Fox

PREMIERA

2006.11.01

CANAL+ PREMIUM

SENATOR BULWORTH

Bulworth

USA, 1998

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 104 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Warren Beaty i Halle Barry udowadniają, że nic tak nie leczy z życiowej rutyny, jak romans czarnoskórej aktywistki z konserwatywnym politykiem.

Senator Jay Bulworth (Warren Beatty) zadręcza się poczuciem zawodowej i osobistej klęski. Jego polityczna kariera utknęła w miejscu, codziennie wygłasza nudne, sztampowe przemówienia w stylu "nadchodzi nowe tysiąclecie", jego żona już dawno przestała ukrywać, że ma kochanka, a córce zależy wyłącznie na jego karcie kredytowej. Zdołowany Bulworth nie może jeść i spać, więc postanawia umrzeć. Wykupuje drogą polisę na życie, żeby zabezpieczyć rodzinę i wynajmuje płatnego mordercę, który ma go zastrzelić. Kiedy nie ma już nic do stracenia porzuca obyczajowy gorset i rozwija skrzydła. Publicznie nazywa Afroamerykanów leniami, którzy spędzają czas na piciu i braniu prochów, producentom filmowym zarzuca, że jako Żydzi mają antyarabskiego hopla i publicznie przyznaje, że wziął łapówkę od faceta z firmy ubezpieczeniowej. Skandal, który wybucha, paradoksalnie staje się najlepszą kampanią, jaką można było sobie wyobrazić. Bulworth zostaje najpopularniejszym politykiem, zyskuje poparcie i w dodatku zakochuje się w ambitnej, czarnoskórej aktywistce Ninie (Halle Berry). Życie znów nabiera smaku. Teraz trzeba tylko odwołać płatnego mordercę. Kiedy jednak okazuje się, że facet, który pośredniczył w zleceniu zmarł na zawał, staje się to szczególnie trudne.

"Senator Bulworth" to film wyreżyserowany przez legendę kina WARRENA BEATY'EGO, aktora takich przebojów, jak "Bonnie i Clyde" (1967) czy "Bugsy" (1991). Beatty, brat Shirley MacLaine i przez lata "zły chłopiec" Hollywood (zanim ożenił się z Annette Bening romansował m.in. z Joan Collins, Diane Keaton, Julie Christie i Madonną) karierę reżysera rozpoczął w roku 1978 filmem "Niebiosa mogą poczekać", gdzie zagrał również główną rolę. Debiut za kamerą przyniósł mu potrójną nominację do Oscara i Złoty Glob. Nagrodę Akademii otrzymał cztery lata później za swój kolejny film "Czerwoni", biograficzną opowieść o lewicującym amerykańskim dziennikarzu Johnie Reedzie, który staje się świadkiem rewolucji październikowej. "Dicka Tracy" (1990) z Madonną krytycy chwalili za zręczne przełożenie komiksu na film - obraz był realizowany wyłącznie w sztucznych wnętrzach i bazował na siedmiu kolorach, w których utrzymany był komiks: czerwonym, niebieskim, żółtym, zielonym, pomarańczowym, białym i czarnym. Na planie "Senatora Bulwortha" Beatty'emu towarzyszyła Halle Berry, wówczas znana głównie z produkcji telewizyjnych i roli we "Flinstonach" (1994), gdzie zagrała Sharon Stone.

WASZE OPINIE

Giorgio

już kiedys ogladalem, inteligentny humor, dowcipne teksty, dobra muzyka, boki zwijąc!

Giorgio

superkomedia
SENATOR BULWORTH
reżyseria:
USA, 1998
Warren Beaty i Halle Barry udowadniają, że nic tak nie leczy z życiowej rutyny, jak romans czarnoskórej aktywistki z konserwatywnym politykiem.
komediodramat
SENATOR BULWORTH
4,1 5 1 29