PREMIERA

2013.10.19

CANAL+ PREMIUM

Sęp

Polska, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

Ocena filmu

0.00

Opis

Z sądu znika morderca, którego czeka dożywocie. Policja zostaje postawiona na nogi, bo to nie pierwszy groźny uciekinier w ostatnim czasie.

Generał Krasucki (Piotr Fronczewski) sprawę powierza dwóm najlepszym: Brożkowi (Daniel Olbrychski) z CBA i Wolinowi, pseudonim "Sęp" (Michał Żebrowski). Istnieje podejrzenie, że za ucieczkami stoi ktoś z policji. Sęp - inteligentny, wysportowany, nieprzekupny pasjonat fizyki kwantowej - rozpoczyna śledztwo, w którym przeciwnik wciąż o krok go wyprzedza. W międzyczasie poznaje Nataszę (Anna Przybylska), sportową mistrzynię po przeszczepie serca, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Trzymając się ściśle reguł logiki powoli zbliża się do rozwiązania zagadki, które staje się dla niego pułapką bez wyjścia.

Premiera kinowa "Sępa" to jedno z najgłośniejszych wydarzeń filmowych początku 2013 roku. W debiucie fabularnym znanego i cenionego reżysera teatralnego EUGENIUSZA KORINA jest wszystko, co powinno się znaleźć w dobrym dreszczowcu: kryminalna tajemnica, pościgi, sceny walki, pełna pasji scena miłosna. Są też wielkie nazwiska. Poza Przybylską i Żebrowskim w "Sępie" występują m.in. Paweł Małaszyński, Daniel Olbrychski, Anna Dereszowska, Andrzej Seweryn, Piotr Fronczewski, Andrzej Grabowski i Mirosław Baka. Na szczególne pochwały zasługuje świetna muzyka angielskiego zespołu Archive, która tworzy klimat filmu oraz zdjęcia Arkadiusza Tomiaka.

WASZE OPINIE

lars

Bardzo dobry polski film. Pomijam już plejadę polski aktorów, skupiam się na przemyślanym
scenariuszu i bardzo dobrej końcówce co jest rzadkością (przeważnie film jest niezły do przeszło
połowy a potem lipa) tu końcówka lepsza niż całość,poruszająca bardzo kontrowersyjny temat..

pedro

Bardzo dobry polski thriller. Nie spodziewałem się, że w naszym kinie można nakręcić taki film. Mocny i brutalny, ale ciekawy i wciągający. Końcówka trochę naciągana i łzawa, ale całość podobała mi się.

Jacekturysta

A mi się film podobał. Pierwszy polski film z wyraźnie nagranymi dialogami. Przeważnie trzeba się wsłuchiwać co tam mamroczą. Dużo ciekawych motywów i zwrotów akcji. Jeden minus - przewidywalność.
Sęp
reżyseria:
Polska, 2012
Z sądu znika morderca, którego czeka dożywocie. Policja zostaje postawiona na nogi, bo to nie pierwszy groźny uciekinier w ostatnim czasie.
thriller
Sęp
3,5 5 1 39