PREMIERA

2012.07.18

CANAL+ PREMIUM

SERCE I DUSZE

Heart and Souls

USA, 1993

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 99 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pewnego dnia czworo ludzi - Harrison (Charles Grodin), Penny (Alfre Woodard), Julia (Kyra Sedgwick) i Milo (Tom Sizemore) - wsiada do tego samego autobusu. Każde z nich ma w życiu niespełnione marzenia i niewyjaśnione nieporozumienia.

Przejażdżka kończy się wypadkiem, w którym wszyscy giną. Tyle, że zamiast trafić do nieba, wszyscy pozostają na Ziemi, gdzie mają rozwiązać kilka niedokończonych spraw, na które wcześniej zabrakło im czasu. Dokładnie w tym samym momencie, w którym ma miejsce wypadek, rodzi się Thomas - dziecko nierozerwalnie odtąd związane z czworgiem duchów. Ich zadaniem jest opiekowanie się dorastającym chłopcem, który wyrasta na przystojnego mężczyznę (w tej roli Robert Downey Jr.). Jako dziecko Thomas ma jednak wiele problemy - widzi duchy, więc rodzą się podejrzenia, że został opętany. Dlatego Harrison, Penny, Julia i Milo postanawiają pożegnać się z Thomasem i stają się dla niego niewidzialni - nadal jednak opiekują się nim i nie przestają ingerować w jego życie.

Duchy to jeden z najchętniej wykorzystywanych tematów przez realizatorów komedii - jeśli jednak twórcom "Serca i dusz" udało się wyjść poza sentymentalno-zabawny schemat to dzięki temu, że oprócz rozśmieszenia widzów zależało im również na zmuszeniu publiczności do refleksji. Film RONA UNDERWOODA znanego z takich filmów jak "Wielki Joe" (1998) czy "Sułtani westernu" z roku 1991 (film ten znalazł się zresztą w Filmowej Księdze Guinessa, dzięki zaskakującemu tytułowi, jaki nadali mu Francuzi: "Życie, miłość i krowy") to zawieszona między światem żywych a umarłych, pełna ciepłego humoru przypowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i odkrywaniu tego, co w życiu najważniejsze. To również popis niebywałego talentu Roberta Downeya Jra., który w obrazie Underwooda potwierdza, że posiada niebywałą świadomość ciała i aktorską wrażliwość.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE

WASZE OPINIE

tufta

Gonia,Ty,ty....żeński rodzaju człowieka.O świniaka i wesele z Adminką zrobiłaś mi scenę a Ty buziaki rozdajesz innym.Ja to nie mogę mieć dwóch dziewczyn a Ty dwóch chłopaków to już tak:-(.Złamałaś mi serce.
A teraz poważnie.Gonia wydaje się ,że jesteś bardzo miłą dziewczyną,taką ciepłą i radośnie beztroską.Naprawdę cię lubię.Wolę takie kobiety jak Ty niż zołzy co tylko się wściekają i są wiecznie naburmuszone.Od Ciebie bije pozytywną energią .Tak trzymaj.Nie jestem zazdrosny o Blue-Greya:-) To porządny i mądry gość więc oddaje cię w dobre meskie ręce:-).Przesyłam ostatniego buziaka.

gonia1708

Witaj Blue - Grey tym razem nie używałam nagrywarki ,oczywiście oglądałam razem z Tobą było bardzo miło ;) Dziękuje za buziaka i również przesyłam dla Ciebie :)))

Blue-Grey

W pełni podzielam zdanie Goni. To świetnie zrobiona, typowo amerykańska filmowa baśń o związkach zaświatów z naszym życiem. W uroczej formie przypomina o cennej prawdzie:

[i]Nigdy nie odkładaj na później
ważnych spraw,
zwłaszcza tych
dotyczących miłości.[/i]

Cieszę się, Goniu, że razem (choć we własnych domach) oglądaliśmy ten film i że w tym samym czasie (chyba nie używałaś nagrywarki? [;-)]) nas wzruszał i śmieszył. Słoneczny buziak - jeśli pozwolisz.
SERCE I DUSZE
reżyseria:
USA, 1993
Pewnego dnia czworo ludzi - Harrison (Charles Grodin), Penny (Alfre Woodard), Julia (Kyra Sedgwick) i Milo (Tom Sizemore) - wsiada do tego samego autobusu. Każde z nich ma w życiu niespełnione marzenia i niewyjaśnione nieporozumienia.
komedia
SERCE I DUSZE
3,6 5 1 17