PREMIERA

2008.04.19

CANAL+ PREMIUM

Sexipistols

Bandidas

Meksyk/USA, 2006

,

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: western komediowy

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Hiszpańskojęzyczne gwiazdy Hollywood, Penélope Cruz i Salma Hayek, w wyprodukowanym przez Luca Bessona filmie "SexiPistols" - westernie z przymrużeniem oka.

Sara Sandoval (Salma Hayek) i María Álvarez (Penélope Cruz) pochodzą z różnych warstw społecznych, ale życie uczyni z nich drużynę. W ramach zemsty za krzywdę swoich ojców i w poczuciu niesprawiedliwości społecznej, kobiety spróbują złamać monopol miejscowego barona Tylera Jacksona (Dwight Yoakam) na okradanie banków. Do sprawy podejdą profesjonalnie i, by podnieść swoje kompetencje, udadzą się na nauki do mistrza napadów Billa Bucka (Sam Shepard). Ich działania nie spodobają się wielu ludziom...

Decyzja producenta "SexiPistols", Luca Bessona, o obsadzeniu w rolach głównych dwóch hiszpańskojęzycznych aktorek mogłaby się wydawać zabiegiem czysto estetycznym. Jednak nie w tym przypadku: i pochodząca z Madrytu Penélope Cruz i Meksykanka Salma Hayek to nie tylko ikony zmysłowości, ale i doskonałe aktorki. Cruz, muza Pedro Almodovara jest niedawną laureatką Oscara za film Woody'ego Allena "Vicky Cristina Barcelona". Hayek ma na koncie role u Roberto Rodrigueza w "Desperado", czy entuzjastycznie przyjętym "Od zmierzchu do świtu". Do Oscara nominowano ją za świetną i niezwykle wymagającą rolę Fridy Kahlo w filmie Julie Taymor. Obie aktorki w "SexiPistols" dają popis umiejętności komicznych.

Reżyserię filmu powierzono parze przyjaciół: Joachimowi Rønningowi oraz Espenowi Sandbergowi. Norwegowie wspólnie kończyli szkołę filmową i stawiali pierwsze kroki w show-biznesie, realizując telewizyjne reklamówki. W 2001 r. wyruszyli do Ameryki, którą zainteresowali swoją reklamówką dla Budweisera z... psem w roli głównej. Obecnie pracują nad filmem "Kon-Tiki" produkowanym przez Jeremy'ego Thomasa, zdobywcę Oscara za "Ostatniego cesarza" Bertolucciego.

Autorem ścieżki dźwiękowej do "SexiPistols" jest Eric Serra stały współpracownik Luca Bessona. Serra jest odpowiedzialny między innymi za klimatyczną muzykę do "Leona zawodowca" i "Wielkiego błękitu".

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Kino, które trawię jeśli mam ze sobą coś słonego do przegryzienia w czasie trwania seansu. Z nadmiaru słodkości można dostać cukrzycy, czego ten film jest ewidentnym przykładem. W miarę szybko ten film zleciał, ale nie ze względu na błyskotliwy scenariusz, ale dzięki dwóm pięknym kobietom: Hayek-Cruz. I nawet angielski tej ostatniej tak bardzo mnie nie irytował. Masz doła ? Obejrzyj "Sexipistols".

Renu

Film spod znaku niewykorzystanej charyzmy odtwórczyń głównych ról. Mogło być zabawnie i rozrywkowo a wyszło conajwyżej mocno przeciętnie. Wina leży w scenariuszu...nie podołał urokowi i talentom aktorskim Pani Salmy i Pani Penelopy.
Do tego montaż taki sobie...Osobiście nie polecam.

pedro

Lekko, łatwo i przyjemnie do tego Penelope Cruz i Salma Hayek. Seksownie i efektownie czego można chcieć więcej. W tym przypadku fabuła schodzi na dalszy plan. Film mi sie podobał, ale jak pomyślę ,która z polskich "gwiazd" mogłaby zagrać w podobnym filmie to zżera mnie zazdrość co do latynoskich piękności (szczególnie Penelope).
Sexipistols
Meksyk/USA, 2006
Hiszpańskojęzyczne gwiazdy Hollywood, Penélope Cruz i Salma Hayek, w wyprodukowanym przez Luca Bessona filmie "SexiPistols" - westernie z przymrużeniem oka.
western komediowy
Sexipistols
3,8 5 1 45