PREMIERA

2003.11.26

CANAL+ PREMIUM

SIEDEMNAŚCIE MIEĆ LAT

Try Seventeen

Kanada/USA, 2002

reżyseria:

obsada: ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Opowieść o młodym mężczyźnie, który wchodząc w dorosłość odkrywa miłość i towarzyszące jej rozczarowania.

Jones (Elijah Wood) ma niespełna 20 lat i niedawno wyprowadził się z rodzinnego domu. Mieszkał tam tylko ze swoją matką - alkoholiczką, Blanche (Elizabeth Perkins). Nigdy nie poznał własnego ojca, choć cały czas pisze do niego listy. Teraz zaczyna naukę w college'u i zamieszkuje wraz z mało towarzyskim kolegą we wspólnym pokoju w bursie akademickiej. Szybko jednak ma dość tej sytuacji i postanawia sam wynająć mieszkanie. W nowym domu zastaje bardzo różnorodny zestaw sąsiadów. Jane (Franka Potente), którą spotyka pierwszego dnia, jest fotografem, Lisa (Mandy Moore) - początkującą aktorką, a Brad (Aaron Pearl) wie wszystko o wszystkich. W wyobraźni Jones zaczyna pisać fantastyczne scenariusze o swoich hipotetycznych związkach z pięknymi sąsiadkami i w końcu fikcja zaczyna mu się mylić z rzeczywistością.

Dużym walorem bezpretensjonalnej komedii JEFFREYA PORTERA jest obsada. Realizatorom udało się zaprosić do współpracy m.in. popularną na przełomie lat 70. i 80. piosenkarkę Deborah Harry ("Videodrome", "Lakier do włosów") i młodą niemiecką aktorkę Frankę Potente ("Księżniczka i wojownik") coraz częściej pojawiającą się też w międzynarodowych produkcjach ("Blow", "Tożsamość Bourne'a"). W postać Jonesa wcielił się występujący na ekranie od dziecka Elijah Wood ("Przygody Hucka Finna", "Flipper"), który stał się ostatnio prawdziwą gwiazdą dzięki roli Frodo we "Władcy pierścieni".

WASZE OPINIE

dwape

franka i mandy, heh ;-)

dobra na poważnie: film godny polecenia. udawadnia że z elijah wood'a nie tylko hobbit jest :-) generalnie obsada na 5, bardzo charakterystyczne dające się polubić postacie. sympatyczny filmik.

Juliett

film całkiem niezły i Wood grał naprawde profesjonalinie, a te jego niebieskie oczy.... Hmm.....

virginqueen

mnie sie podobalo, zadne dzielo sztuki ale wciaga mam ochote to ciagle ogladac.szkoda ze tak rzadko leci:(( no i Lij ;)
SIEDEMNAŚCIE MIEĆ LAT
reżyseria:
Kanada/USA, 2002
Opowieść o młodym mężczyźnie, który wchodząc w dorosłość odkrywa miłość i towarzyszące jej rozczarowania.
komediodramat
SIEDEMNAŚCIE MIEĆ LAT
4,5 5 1 6