PREMIERA

2011.09.01

CANAL+ PREMIUM

Simpsonowie 22

The Simpsons

USA, 2010/2011

gatunek: serial komediowy

czas trwania: 22 min

Ocena filmu

5.00

Opis

Dwudziesty drugi sezon Simpsonów niesie kolejne prześmiewcze przygody tytułowej familii.

Bart stara się zarobić na nowy rower, sprzedając Chińczykom tajne informacje na temat energii atomowej. Po obozie artystycznym Lisa Simpson odkrywa w sobie "wewnętrznego hipstera". Homer chce być lepszym rodzicem na podstawie wskazówek zawartych w serialach komediowych lat 80., po czym zostaje skierowany na terapię powściągania gniewu. Marge poznaje tajemnicę swoich niebieskich włosów. To tylko niektóre z , przygód, które czekają członków najsłynniejszej animowanej rodziny świata w 22 odcinkach XXII sezonu legendarnego serialu. Rodzina Simpsonów oraz ich przyjaciele i znajomi - barman Moe Szyslak, gangster Gruby Tony, dyrektor miejscowej podstawówki Seymour Skinner, kierowca szkolnego autobusu Otto i wielu innych - powracają z kolejną porcją niestarzejącego się humoru.

"Simpsonowie" pojawiają się regularnie na ekranach telewizorów od 1990 roku. W Polsce można było zobaczyć wszystkie części słynnej kreskówki jedynie w CANAL+, który rozpoczął nadawanie "Simpsonów" w 2007 roku i systematycznie nadaje jego najnowsze sezony. Dotychczas powstały 22, w sumie 488 odcinków, przy czym budżet jednego szacuje się na 750 tysięcy dolarów. Ale "Simpsonowie" są warci tych nakładów. Przy okazji startu najnowszego sezonu w USA przed ekranami znów zebrała się wierna widownia, a każdy odcinek oglądało średnio 7,28 miliona widzów. "Jak wielu 22-latków, Simpsonowie cieszą się niezmiernie, że pozostają na swoim" - mówi producent wykonawczy serii Al Jean.

Twórcy naszpikowanej czarnym humorem kultowej kreskówki również w 22. sezonie nie oszczędzają nikogo. Kpią z popkultury, ulubieńców publiczności, wydarzeń politycznych i szanowanych aktywistów społecznych. W najnowszych epizodach nawiązują do popularnych filmów i seriali, ale także literatury klasycznej. Wytrawni kinomani wypatrzą parodie niejednego hitu wielkiego ekranu, w tym "Bękartów wojny" i "Zmierzchu". W jednym z odcinków mówią o charytatywnej inicjatywie mikrofinansowania, zainicjowanej przez laureata Pokojowej Nagrody Nobla Muhammada Yunusa, który zgodził się zresztą na występ w "Simpsonach". Zwracają uwagę na kiepską kondycję małej przedsiębiorczości i nie pozwalają zapomnieć, że wielcy potentaci finansowi, jak Mark Zuckerberg czy Bill Gates, nie skończyli studiów. Naśmiewają się również z trendu kupowania drogich rzeczy i zwracania ich do sklepu natychmiast po spełnieniu snobistycznej potrzeby pokazania się z nimi. Żartują sobie także z surowego zakazu stosowania jakichkolwiek kar fizycznych wobec dzieci.

Słynne "D'oh!" Homera weszło na stałe do języka angielskiego i figuruje w słowniku oksfordzkim. Sam Homer zyskał rangę ikony popkultury. Stworzeni przez MATTA GROENINGA "Simpsonowie" są wpisani do księgi rekordów Guinnessa w dwóch kategoriach: najdłużej emitowany sitcom telewizyjny i serial posiadający najdłuższą listę występujących gościnnie gwiazd. W sezonie 22. pojawia się ich jeszcze więcej. Do udziału w tworzeniu poszczególnych epizodów zaproszono m.in. wspomnianego twórcę Facebooka, Marka Zuckerberga, Hugh Lauriego, czyli dr. House'a, Daniela Radcliffe'a, czyli filmowego Harry'ego Pottera, a także Rachel Weisz, Halle Berry, Wernera Herzoga, iluzjonistę Davida Copperfielda, Katy Perry, Alyson Hannigan i Stephena Hawkinga.

WASZE OPINIE

nvsnfsahibc

super, ze simpsonowie wrocili
do
waszej
ramowki! dzieki!

Edd

szkoda ,że tylko jeden odcinek dziennie puszczaja a nie jak na zachodzie 1,5h ...

baboL

nareszcie!!
Simpsonowie 22
USA, 2010/2011
Dwudziesty drugi sezon Simpsonów niesie kolejne prześmiewcze przygody tytułowej familii.
serial komediowy
Simpsonowie 22
4,4 5 1 58