PREMIERA

2013.11.07

CANAL+ PREMIUM

Siostra Jackie 5

Nurse Jackie V

USA, 2013

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial

Ocena filmu

0.00

Opis

Piąty sezon serialu "Siostra Jackie" od 7 listopada premierowo w CANAL+

Jackie Peyton (Edie Falco) to uzależniona od leków przeciwbólowych pielęgniarka nowojorskiego szpitala All Saints. Na pozór jest ideałem - robi wszystko, by zapewnić swoim pacjentom doskonałą opiekę. W rzeczywistości Jackie prowadzi podwójne życie. Okłamuje męża (Dominic Fumusa), rodzinę i wszystkich wokół, a by mieć stały dostęp do leków, decyduje się na romans z miejscowym farmaceutą Eddiem (Paul Schulze). Jest matką dwóch dziewczynek: nastoletniej Grace (Ruby Jerins), która najwyraźniej odziedziczyła po matce sztukę kłamania oraz młodszej Fiony (Mackenzie Aladjem). Jest w stanie zrobić wszystko, by jej tajemnice nie wyszły na jaw.

W piątym sezonie "Siostry Jackie" do ekipy szpitala dołącza dwóch nowych lekarzy. Młoda, śliczna, ale niekompetentna stażystka dr Carrie Roman (Betty Gilpin), którą zaczyna interesować się dr Cooper (Peter Facinelli) oraz dr Ike Prentiss (Morris Chestnut), utalentowany weteran wojen w Iraku i Afganistanie. Problemom Jackie wciąż nie ma końca. Jej mąż Kevin jest zdeterminowany, żeby odebrać jej prawa rodzicielskie. Żeby osiągnąć cel, nie waha się oskarżyć ją publicznie nadużywaniem leków. Oprócz walki z uzależnieniem i mężem, Jackie musi radzić sobie z córkami, które nie stronią od problemów. Zaangażuje się też w nowy związek.

Serial był nominowany aż 16 razy do nagród Emmy, z czego zdobył 4 statuetki, w tym nagrody dla Edie Falco i Merritt Wever. Twórcy serialu zdobyli też m.in. trzy nominacje do Złotych Globów i do nagrody BAFTA.
Siostra Jackie 5
USA, 2013
Piąty sezon serialu "Siostra Jackie" od 7 listopada premierowo w CANAL+
serial
Siostra Jackie 5
5,0 5 1 2