Fox

PREMIERA

2007.01.13

CANAL+ PREMIUM

SIOSTRY

In Her Shoes

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 125 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Maggie (Cameron Diaz) i Rose (Toni Collette) są siostrami. Trudno w to uwierzyć już na pierwszy rzut oka.

Maggie jest bardzo zgrabna i atrakcyjna, lubi się bawić i do wszystkiego podchodzi beztrosko i na luzie. Rose wciąż walczy z nadwagą, unika imprez, jest powściągliwa, a wolny czas najchętniej spędza w swoim pięknym apartamencie. Nieśmiała i niespełniona w miłości, swoje problemy próbuje ukoić oddając się pasji kupowania butów. Maggie z trudem ukończyła szkołę średnią, nie ma stałej pracy, ani własnego mieszkania. Sensem jej życia jest flirtowanie z mężczyznami oraz dobór odpowiedniego do okazji makijażu i stroju. Rose jest jej całkowitym zaprzeczeniem - ambitna, pracowita, robi karierę w znanej i cenionej kancelarii prawniczej. Pewnego dnia Maggie wprowadza się do Rose po tym, jak została wyrzucona z domu swego ojca i macochy. Mimo, że znalazła schronienie w domu siostry, podkrada jej pieniądze i wprowadza wiele zamieszania w życie pani prawnik. Po kolejnej awanturze Rose wyrzuca Maggie z domu, a ta wyjeżdża na Florydę do babci Elli (Shirley MacLaine), która pracuje w ośrodku dla emerytów. Jej przybycie wprowadza spore poruszenie w życiu Elli, tym bardziej, że nie widziała się z wnuczkami od czasu śmierci ich matki, a swojej córki. Teraz spróbuje odbudować więzi rodzinne, wypełnić pustkę, jaka powstała między nimi przez lata milczenia. W międzyczasie Rose, sfrustrowana i niezadowolona, rzuca pracę i postanawia wszystko wokół siebie zmienić.

Film wyreżyserował CURTIS HANSON. Do jego najbardziej znanych obrazów należą: nagrodzone Oscarem za najlepszy scenariusz "Tajemnice Los Angeles" z Kevinem Spaceyem, Kim Basinger Oscar za najlepszą drugoplanową rolę żeńską) i Guyem Piercem, "8 Mila" z Eminemem, czy "Cudowni Chłopcy" z Michaelem Douglasem i Robertem Downeyem Juniorem. Scenariusz do "Sióstr", na podstawie bestsellera Jennifer Weiner, napisała Susannah Grant, autorka m.in. scenariusza do "Erin Brockovich" Stevena Sodebergha. W "Siostrach" główną rolę zagrała Cameron Diaz, aktorka znana z wielu kasowych przebojów kinowych, takich jak: "Maska", "Mój chłopak się żeni", "Sposób na blondynkę" czy "Aniołki Charliego". Partneruje jej australijska aktorka Toni Collette, nominowana do Oscara za rolę w "Szóstym zmyśle" M. Night Shyamalana. Collette wystąpiła również w "8 i pół kobiety" Petera Greenewaya czy "Weselu Muriel" P.J. Hogana. W roli babci Elli wystąpiła wybitna amerykańska aktorka Shirley MacLaine, laureatka Oscara za rolę w "Czułych słówkach" Jamesa L. Brooksa. MacLaine grała również w "Pocztówkach znad krawędzi" Mike'a Nicholsa oraz "Z ust do ust" Roba Reinera z Jennifer Aniston i Kevinem Costnerem. Za rolę w "Siostrach" była nominowana do Złotego Globu.

WASZE OPINIE

Domusska

Kiedy będzie znowu lecieć.. ?

lucius

Fakt, że rewelacyjna ta Cameron Diaz, ale w pewnym ujęciu kamery- miała niemałe już zmarszczki...:-)

krycho

Film całkiem całkiem. Szybko przeleciał czas i jeśli ktoś się nudzi to warto go zobaczyć. No i rewelacyjna Cameron Diaz:)
SIOSTRY
reżyseria:
USA, 2005
Maggie (Cameron Diaz) i Rose (Toni Collette) są siostrami. Trudno w to uwierzyć już na pierwszy rzut oka.
komediodramat
SIOSTRY
4,3 5 1 62