Fox

PREMIERA

2010.07.02

CANAL+ PREMIUM

SKAZANI NA SIEBIE

Stuck On You

USA, 2003

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 114 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Amerykańska prowincja. Walt (Greg Kinnear) i Bob (Matt Damon) od 32 lat tworzą zgrany duet. Nie mają innego wyjścia, bo jako syjamscy bracia są na siebie po prostu skazani. Ta niecodzienna sytuacja nigdy jednak nie była dla nich ograniczeniem. Energiczni i pogodni bracia są ulubieńcami rodzinnego miasteczka, gdzie prowadzą mały bar szybkiej obsługi.

Wszystko się zmienia, gdy Walt postanawia zrealizować swoje życiowe marzenie i zostać aktorem. Choć Bob ma zupełnie inne plany, chcąc nie chcąc musi bratu towarzyszyć. Zobowiązuje go do tego pakt, który zawarli w dzieciństwie. Obiecali sobie, że będą wzajemnie wspierać własne aspiracje. Obaj wyruszają więc do Hollywood. Przewodniczką braci po Fabryce Snów staje się piękna April (Eva Mendes), która także marzy o szansie przed kamerą. Agentem Walta zostaje stary wyga showbiznesu Morty (Seymour Cassel), ale jego pierwsza propozycja - rola w filmie porno - okazuje się dosyć niefortunna. Niespodziewanie na drodze braci staje legendarna Cher (Cher w roli samej siebie). Gwiazda chce doprowadzić do klapy kiepski serial, w którym zgodziła się wystąpić i idealnego partnera do realizacji swojego planu znajduje w debiutancie Waltcie. Plan jednak zawodzi, gdyż bohater zagrany przez Walta zyskuje dużą sympatię widowni. Z dnia na dzień podupadający serial staje się przebojem, a Walt i Bob gwiazdami.

Przebojowa komedia "Skazani na siebie" to dzieło reżyserskiego duetu braci BOBBY'IEGO i PETERA FARRELLY, którzy swoje filmy kręcą wspólnie od początku kariery. Mają na koncie takie hity, jak "Głupi i głupszy", "Sposób na blondynkę", "Ja, Irena i ja" czy "Płytki facet". Wpływy z rozpowszechniania ich filmów przekroczyły już miliard dolarów. "Kluczem do sukcesu "Skazanych na siebie" była trafna obsada dwóch głównych ról" - podkreślał Bobby Farrelly. Idealnymi odtwórcami tytułowych postaci okazali się Matt Damon i Greg Kinnear. Damon to laureat Oscara za scenariusz "Buntownika z wyboru", w którym zagrał tytułową postać. Sławę przyniosły mu też "Szalona odwaga", "Szeregowiec Ryan", "Utalentowany pan Ripley", "Rącze konie" i "Tożsamość Bourne'a". Przełomem w karierze Kinneara natomiast była nominacja do Oscara za drugoplanową rolę w "Lepiej być nie może". Później zagrał m.in. w "Masz wiadomość", "Serce nie sługa", "Dotyk przeznaczenia" i "Byliśmy żołnierzami". Aktorom partneruje młoda Meksykanka Eva Mendes ("Dzień próby", "Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2") oraz doświadczony aktor charakterystyczny Seymour Cassel ("Twarze", "Genialny klan"). Epizodycznie, grając samych siebie, pojawiają się także gwiazdy, jak Cher ("Wpływ księżyca", "Maska"), telewizyjny prezenter Jay Leno oraz laureaci Oscarów: Meryl Streep ("Sprawa Kramerów", "Wybór Zofii") i Jack Nicholson ("Lot nad kukułczym gniazdem", "Czułe słówka", "Lepiej być nie może").

WASZE OPINIE

tufta

Miła i sympatyczna komedia.Sam mam brata i wyobraziłem sobie jak by to było gdyby przykleił się do mnie-brrr .To byłby koszmar.Ja taki przystojniacha z kaloryferem na brzuchu bym nie pasował do niego z tym jego zbiornikiem wyrównawczym w pasie.Swoją drogą tak marudzę na te filmy ostatnio a tu znienacka ni stąd ni zowąd wpada mi taki dobry film.Musze baczniej się przyjrzeć następnym filmom zanim się wypowiem na ich temat.Może znowu mnie miło zaskoczy jakiś obraz.

BeruZadra

Obiektywnie - ujdzie w tłoku.
Subiektywnie - mdłe i bez wyrazu. Temat może i ciekawy, ale podany jako zwykła papka. Płytki, pretensjonalny, bylejaki. Wymęczył mnie i znudził już wówczas, gdy oglądałam film po raz pierwszy (Gdzie to było? TVN? a może Polsat?) i nie widzę powodów by zmienić zdanie.
Ale jako taka sobie głupawka - może być.

szewol

W miarę dobry film weekendowy. Taki staruszek troszku ;)
SKAZANI NA SIEBIE
USA, 2003
Amerykańska prowincja. Walt (Greg Kinnear) i Bob (Matt Damon) od 32 lat tworzą zgrany duet. Nie mają innego wyjścia, bo jako syjamscy bracia są na siebie po prostu skazani. Ta niecodzienna sytuacja nigdy jednak nie była dla nich ograniczeniem. Energiczni i pogodni bracia są ulubieńcami rodzinnego miasteczka, gdzie prowadzą mały bar szybkiej obsługi.
komedia
SKAZANI NA SIEBIE
3,8 5 1 29