PREMIERA

2009.03.22

CANAL+ PREMIUM

SKOK NA KASĘ

Mad Money

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia sensacyjna

czas trwania: 99 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Bridget Cardigan (Diane Keaton) zawsze zajmowała się jedynie domem i dziećmi, a swój wysoki status społeczny zawdzięcza świetnie zarabiającemu mężowi, Donowi (Ted Danson). Życie w luksusie kończy się jednak wraz z utratą przez małżonka posady.

Zmuszona do podjęcia pracy, lecz pozbawiona zawodowego doświadczenia, zatrudnia się jako sprzątaczka w Banku Rezerw Federalnych. Każdego dnia z bólem obserwuje utylizację starych, tak pożądanych przez nią banknotów. Wkrótce w głowie Bridget pojawia się pomysł na kradzież przeznaczonych na przemiał pieniędzy. W plan wtajemnicza dwie inne pracownice banku: samotną matkę Ninę (Queen Latifah) oraz młodą, zwariowaną Jackie (Katie Holmes). Przez trzy lata kobietom udaje się wykradać gotówkę. Jednak gdy zaczynają coraz więcej wydawać, ktoś zaczyna je obserwować.

"Skok na kasę" jest filmem, który umownie można nazwać kobiecą komedią sensacyjną. Historia trzech pracownic Banku Rezerw Federalnych, decydujących się na śmiałą kradzież jest dziełem urodzonej w Teksasie CALLIE KHOURI, która w 1991 roku zasłynęła jako scenarzystka "Thelmy i Louise" Ridleya Scotta. Za wysiłek włożony w powstanie tego, jak pisali o nim krytycy, "feministycznego filmu drogi" Khouri odebrała szereg wyróżnień z Oscarem i Złotym Globem na czele. Później autorka zabłysnęła talentem scenopisarskim przy komediodramacie "Miłosna rozgrywka" w reżyserii Lassego Hallströma, aż w końcu wzięła na siebie ciężar samodzielnej realizacji filmów. Jej debiutem reżyserskim była typowo "babska" produkcja, sympatyczna komedia obyczajowa "Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-Ya" z 2002 roku, w której pokazała życie w małym miasteczku na południu USA, widziane oczyma grupki kobiet. Cztery lata później Khouri zrealizowała jeszcze telewizyjny obraz "Hollis & Rae", by wreszcie podjąć się nakręcenia "Skoku na kasę". Obraz ten dał jej po raz pierwszy okazję wcielić się w potrójną rolę scenarzystki, reżyserki i producentki. W pierwszym zadaniu pomagał jej Glenn Gers, który zdobył doświadczenie m.in. przy realizacji thrillera sądowego "Słaby punkt" ze znakomitymi rolami Anthony'ego Hopkinsa i Ryana Goslinga.

Doborowa ekipa realizatorska i doświadczony zespół producencki były niekwestionowanymi atutami przedsięwzięcia, ale nawet one nie mogły zagwarantować sukcesu filmu bez odpowiednio dobranej obsady. Do głównych ról wybrano trzy bardzo różne osobowości. Wywodzącą się z wyższych sfer Bridget zagrała Diane Keaton, niegdyś muza i żona Woody'ego Allena, gwiazda takich obrazów, jak "Annie Hall" (m.in. Oscar, Złoty Glob i BAFTA), "Tajemnica morderstwa na Manhattanie", "Pokój Marvina" czy trylogia "Ojciec chrzestny" Coppoli. W samotną matkę Ninę wcieliła się Queen Latifah, popularna wykonawczyni muzyki hip-hop, a także, a może przede wszystkim aktorka, znana z takich filmów, jak "Chicago" (m.in. nominacja do Oscara, Złotego Globu i BAFTY), "Kolekcjoner kości", "Ostatnie wakacje" czy "Przypadek Harolda Cricka". Grupę ekranowych złodziejek uzupełniła Katie Holmes. Aktorka, związana z Tomem Cruise'em, wystąpiła w kilku udanych produkcjach, m.in. czarnej komedii "Jak wykończyć Panią T.?", thrillerze "Telefon" czy filmie akcji "Batman - Początek".

WASZE OPINIE

arczi1280

ciekawy lekki film na niedzielne popoludnie godny obejrzenia

gregi

Oryginalny pomysł na skok,ale życiowo-umówmy się,mało realny.W końcu jednak za co kochamy kino?

gimbas

Luźna komedia w dość dobrej obsadzie o kradzieży w "bogatym " miejscu pracy polecam
SKOK NA KASĘ
reżyseria:
USA, 2008
Bridget Cardigan (Diane Keaton) zawsze zajmowała się jedynie domem i dziećmi, a swój wysoki status społeczny zawdzięcza świetnie zarabiającemu mężowi, Donowi (Ted Danson). Życie w luksusie kończy się jednak wraz z utratą przez małżonka posady.
komedia sensacyjna
SKOK NA KASĘ
4,0 5 1 30