PREMIERA

2008.09.22

CANAL+ PREMIUM

SKORUMPOWANI 3

Ripoux 3

Francja, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia sensacyjna

czas trwania: 101 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Były policjant René Boirond (Philippe Noiret) mieszka z kotem na łódce przycumowanej gdzieś na Sekwanie. Z pomocą mieszkającej w przyczepie nieopodal wróżki (Bernadette Lafont), udaje mu się unikać spotkań z dłużnikami, których jako nałogowy hazardzista ma wielu.

Pewnego dnia René musi zabrać swego czworonoga do weterynarza, udaje się więc do znajomego doktora, specjalizującego się w leczeniu koni. Dowiaduje się od niego, który koń wygra w najbliższej gonitwie. Boirond chce za wszelką cenę wykupić zakład, a że nie ma ani grosza, szuka pożyczkodawcy. Zwraca się do Chena (Reinaldo Wong), o którym wiadomo, że jego restauracja jest przykrywką dla pralni brudnych pieniędzy. Traf chce, że akurat w tym samym momencie lokal Chana odwiedza policja. Przewodzi im były partner René - François Lesbuche (Thierry Lhermitte). W wyniku zbiegu okoliczności Boirond nieoczekiwanie staje się właścicielem niewyobrażalnej sumy pieniędzy.

Ukazanie stróżów prawa jako posiadających liczne słabości ludzi zawsze spotyka się z życzliwością widzów. CLAUDE ZIDI, czołowy twórca francuskich komedii, powrócił do swojej serii o skorumpowanych policjantach po 13 latach. Pierwsza część, którą nakręcił w 1984 roku okazała się nie tylko wielkim przebojem kasowym, ale także artystycznym, przynosząc 3 Cezary, w tym za najlepszy film i reżyserię. Sequel powstał jednak dopiero 6 lat później. Zanim powstali "Skorumpowani 3" Zidi wyreżyserował m.in. "Asteriksa i Obeliksa kontra Cezar". Z wcześniejszych jego filmów warto wspomnieć kultową komedię "Skrzydełko czy nóżka" z Louisem de Funesem wcielającym się w postać budzącego grozę krytyka kulinarnego.

"Skorumpowanych 3" kręcono głównie w malowniczej, zimowej scenerii paryskich dzielnic Belleville i Bastylia. W głównych rolach wystąpili towarzyszący serii od początku Philippe Noiret i Thierry Lhermitte, jeden z najbardziej dziś rozchwytywanych francuskich komików, który zaczynał karierę zabawiając publiczność jako artysta estradowy. W kinie debiutował komedią "Rok 1" u boku Gérarda Depardieu, jednak większą rozpoznawalność przyniosły mu dopiero "Opaleni" wraz z sequelem "Slalom niespecjalny", dzięki którym aktor zyskał przydomek "nieśmiałego amanta". Jedną z jego popisowych kreacji jest także rola Pierre'a Brochanta z "Kolacji dla palantów". Dla zmarłego w 2006 roku Philippe'a Noireta rola emerytowanego policjanta Boironda była jedną z ostatnich. Miał wówczas za sobą ponad 50 lat pracy w filmie i blisko 150 tytułów na koncie, a wśród nich, takie jak "Wielkie żarcie", "Zazie w metrze" czy "Cinema Paradiso".

WASZE OPINIE

villemo

Przyjemny, lekki pachnący francuską komedią film. . Dla mnie czysta rozrywka - niczym nie irytująca, nie nużąca. A że bez nastawienia oglądana - pozytywne zaskoczenie.

Bartolomeusz

Przeciętna komedia, która niczym specjalnym się nie wyróżnia. Obejrzałem ją, specjalnie się nie zachwyciłem, ani nie uśmiałem, ale nie był to zmarnowany czas. Można obejrzeć, jeśli w tym czasie nie macie nic lepszego do roboty.

Bartolomeusz

"Skorumpowani 3" aka "Tymczasowi gliniarze" aka "Part-Times Cops". To który tytuł jest ten właściwy ?!
SKORUMPOWANI 3
reżyseria:
Francja, 2003
Były policjant René Boirond (Philippe Noiret) mieszka z kotem na łódce przycumowanej gdzieś na Sekwanie. Z pomocą mieszkającej w przyczepie nieopodal wróżki (Bernadette Lafont), udaje mu się unikać spotkań z dłużnikami, których jako nałogowy hazardzista ma wielu.
komedia sensacyjna
SKORUMPOWANI 3
4,3 5 1 10