PREMIERA

2007.01.01

CANAL+ PREMIUM

Sky Fighters

Les Chevaliers du ciel

Francja, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 103 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Kapitanowie Antoine Marchelli (Benoit Magimel) i Sébastien Vallois (Clovis Cornillac) uchodzą za asów wśród pilotów francuskiej marynarki wojennej. Przyjaciół sporo dzieli...

Antoine pochodzi ze średnio zamożnej rodziny, podczas gdy Sébastien to jedyny dziedzic winiarzy-arystokratów z Bordeaux. W obliczu zagrożenia wykazują jednak taką samą odwagę i tak samo zadziwiające umiejętności. Mają szansę wykazać się nimi podczas pokazów lotniczych w Farnborough. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie wtedy nowy model myśliwca Mirage 2000. Antoine i Sébastien, którzy patrolują Morze Północne, mają go odszukać. Ale samo odnalezienie okazuje się dopiero początkiem kłopotów. Trafiając na zaginiony samolot, piloci nieoczekiwanie otrzymują rozkaz wstrzymania akcji poszukiwawczej. Jest już jednak za późno na zmianę planów. Załoga porwanego myśliwca strzela do ścigających go pilotów. Chcąc uratować Sébastiena, Antoine zestrzeliwuje Mirage. Szybko okazuje się, że obaj piloci znaleźli się w samym centrum afery terrorystycznej.

"Sky Fighters" to ekranizacja popularnego we Francji komiksu autorstwa Jean-Michela Charliera i Alberta Uderzo. Na jego podstawie powstały dwa seriale telewizyjne: pierwszy czterdzieści lat temu, a kolejny w 1988 roku. Wersja kinowa stała się w 2005 roku hitem przyciągając już w pierwszym tygodniu wyświetlenia 600 tysięcy widzów do francuskich kin. Ale nie tylko z tego powodu film jest wyjątkową produkcją. Sceny walk powietrznych nie mają sobie równych w historii kina. Przy ich realizacji tylko w niewielkim stopniu korzystano z efektów specjalnych czy trójwymiarowych modeli. W sekwencjach lotniczych brali udział doświadczeni piloci z francuskiej Marynarki Wojennej.

Zdjęcia realizowano we Francji (Paryż, Orange), Wielkiej Brytanii (Farnborough) i Djibouti. Reżyserię powierzono GERARDOWI PIRESOWI, który zasłynął dzięki brawurowym filmom akcji, takim jak "Taxi" czy "Rajdersi". Nakręcił również "Agresję", "Śmierć z komputera" i "Double Zéro". Do roli kapitana Antoine'a zaangażowano Benoita Magimela, który w 2001 roku został wyróżniony na MFF w Cannes za brawurową kreację w "Pianistce". W dorobku artysty są poza tym m.in. "Nienawiść", "Złodzieje", "Król tańczy", "Ostatni skok" i "Purpurowe rzeki II: Aniołowie Apokalipsy". W postać kapitana Sebastiena wcielił się zdobywca Cezara za "Zdrady, kłamstwa - i coś jeszcze" Clovis Cornillac. Aktor znany jest polskiej publiczności również dzięki filmom "Nieznośna lekkość bytu", "Grégoire Moulin przeciw ludzkości", "Rzeźnie", "Żona Gillesa" i "Bardzo długie zaręczyny". W obsadzie "Sky Fighters" znaleźli się również: Geraldine Pailhas ("Don Juan DeMarco", "5x2"), Alice Taglioni ("Mężczyzna moich marzeń", "Aptekarz") i Philippe Torreton ("Przynęta", "Kapitan Conan").


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

GAZO

Zawiodłem się. Może byłoby lepiej zrobić to z Jean Reno
POZDRAWIAM!!!

Johny

można spokojnie oglądać jako film dla rozrywki, dobra akcja i rzeczywiście widoki są super

Adaniooo

Kozackie zdjęcia.
Sky Fighters
reżyseria:
Francja, 2005
Kapitanowie Antoine Marchelli (Benoit Magimel) i Sébastien Vallois (Clovis Cornillac) uchodzą za asów wśród pilotów francuskiej marynarki wojennej. Przyjaciół sporo dzieli...
film akcji
Sky Fighters
4,4 5 1 40