PREMIERA

2013.07.11

CANAL+ PREMIUM

Śledztwo we dwoje

Associes contre le crime

Francja, 2012

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia kryminalna

czas trwania: 104 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Prudence (Catherine Frot) i Bélisaire (André Dussollier) Beresfordowie to ekscentryczna para z kart powieści Agathy Christie.

Prudence od bycia przykładną panią domu woli zdobywać doświadczenie detektywa-amatora, pułkownik Bélisaire z kolei promuje właśnie swoją autobiografię, w której dość bezczelnie wyciął wiele wątków dotyczących jego żony, tłumacząc to "marketingową strategią". Prudence w odwecie zakłada własną agencję detektywistyczną i wyrusza na poszukiwanie rosyjskiego dziedzica, który zaginął bez wieści. Trop prowadzi ją do tajemniczej kliniki chirurgii plastycznej, której pacjenci - na ogół około 90-letni - wyglądają zadziwiająco młodo. Na tyle zadziwiająco, żeby Prudence nabrała poważnych podejrzeń co do metod stosowanych w klinice.

"Śledztwo we dwoje" to czwarta i - jak pisali krytycy - najbardziej ekstrawagancka adaptacja prozy Agathy Christie, angielskiej królowej kryminału. Jej autorem jest francuski reżyser PASCAL THOMAS, specjalista od komedii w klasycznym francuskim stylu. Pascal Thomas i aktorski duet Frot-Dussolier, z którym reżyser współpracuje przy wszystkich swoich komediach opartych na książkach Agathy Christie, cieszą się we Francji ogromną popularnością. Urodzony w 1946 roku André Dussollier był trzykrotnie nagradzany najważniejszą francuską nagrodą filmową - Cezarem za "Serce jak lód", "Znamy tę piosenkę" Alaina Resnaisa czy "Salę oficerską". Szerokiej publiczności jest znany przede wszystkim z "Amelii" i "Bardzo długich zaręczyn" Jeana-Pierre'a Jeuneta czy thrillera "Nie mów nikomu". Towarzysząca mu Catherine Frot zdobyła Cezara za rolę w komedii Cédrica Klapischa "W rodzinnym sosie", a w 1999 roku odebrała nagrodę aktorską na festiwalu w Moskwie za rolę w "La dilettante". Produkcja "Śledztwa we dwoje" przedłużała się jednak z powodu problemów z uzyskaniem praw do wykorzystania wizerunku ikony amerykańskiego kina - Carry'ego Granta. Sprawę uratowała wdowa po aktorze, Barbara Harris, która po obejrzeniu filmu wydała na to zgodę. "Śledztwo na cztery ręce" otrzymało nominację do Cezara za najlepiej zaadaptowany scenariusz.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
Śledztwo we dwoje
reżyseria:
Francja, 2012
Prudence (Catherine Frot) i Bélisaire (André Dussollier) Beresfordowie to ekscentryczna para z kart powieści Agathy Christie.
komedia kryminalna
Śledztwo we dwoje
4,0 5 1 3