PREMIERA

2005.08.20

CANAL+ PREMIUM

SMAKOSZ 2

Jeepers Creepers II

USA, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 100 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Smakosz (Jonathan Breck) jest osobliwym tworem. Pół człowiek, pół nietoperz co 23 lata budzi się w swojej kryjówce i wyrusza na trwające 23 dni łowy.

Jego ulubione menu to różnorodne części ludzkiego ciała. Smakosz nie zadowala się przy tym byle czym i starannie komponuje swój jadłospis. Nic więc dziwnego, że kolejna wyprawa monstrum sieje postrach wśród okolicznych mieszkańców. Na pobliskim polu kukurydzy pracuje farmer Jack Taggard (Ray Wise) z dwoma synami. Skrzydlata bestia porywa młodszego (Shaun Flemming) i unosi do swojej kryjówki. Zrozpaczony ojciec poprzysięga zemstę. Razem ze starszym synem (Luke Edwards) gromadzi rozmaite rolnicze narzędzia i konstruuje z nich broń, która ma raz na zawsze wykończyć potwora. W tym samym czasie na rzadko uczęszczanej autostradzie zatrzymuje się szkolny autobus. W wyniku awarii grupa nastoletnich koszykarzy, cheerleaderek i trenerów musi spędzić kilka godzin na pustkowiu. Okaże się to niezwykle trudnym zadaniem, a tymczasem powoli zachodzi słońce, a z autokaru znikają kolejni pasażerowie. Nie działają ani telefony komórkowe, ani CB radio. Jedyną nadzieją pozostałych przy życiu jest żądny zemsty Taggard.

Sequel przeboju z 2001 roku - horroru "Smakosz". Za kamerą stanął ponownie reżyser pierwszej części (i scenarzysta obu) VICTOR SALVA, autor filmów "Złe towarzystwo" czy "Zagadka Powdera". W tytułową postać wcielił się po raz kolejny Jonathan Breck, pamiętany z filmów "Pająki", "Dobre rady" i serialu "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze". W roli Taggarda pojawił się popularny aktor kinowy i telewizyjny Ray Wise ("Wschodzące słońce", "Pociąg skazańców", serial "Miasteczko Twin Peaks"), pracujący wcześniej z Salvą na planie "Zagadki Powdera". Do sukcesu filmu przyczyniły się znakomite efekty specjalne autorstwa Jonathana Rothbarta i jego firmy The Orphanage ("Gwiezdne wojny", "Powrót Jedi", "Faceci w czerni", "Sky Kapitan i świat jutra"). W 2004 roku Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films nominowała "Smakosza II" do Saturn Award za najlepszy horror.

WASZE OPINIE

Yamaneko

Jedynka kiepska, dwojka tragiczna. Czy oni wiedza jak powinien wygladac dobry horror? Chyba nie. Dobry na dobranocke dla dzieci.

joanna

nie wazne skad i po co; wazne czy sie boisz czy nie; tutaj wlasciwie nie bylo sie czego bac

Orton

Niby więcej się dzieje, a i tak gorszy od średnio udanej pierwszej części
SMAKOSZ 2
reżyseria:
USA, 2003
Smakosz (Jonathan Breck) jest osobliwym tworem. Pół człowiek, pół nietoperz co 23 lata budzi się w swojej kryjówce i wyrusza na trwające 23 dni łowy.
horror
SMAKOSZ 2
3,3 5 1 69