www.filmpolski.pl

PREMIERA

2010.06.01

CANAL+ PREMIUM

Smarkula

Polska, 1963

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 101 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pogodna komedia liryczna o perypetiach młodziutkiej prowincjuszki w Warszawie lat 60.

Po śmierci matki siedemnastoletnia Krysia (Anna Prucnal) przybywa do stolicy. Liczy na pomoc dalekich krewnych, ci jednak zawodzą. Osamotniej, zagubionej w wielkim mieście dziewczynie pomocy udziela dwóch przypadkiem spotkanych mężczyzn - taksówkarz Florek (Bronisław Pawlik) i jego przyjaciel, lekarz Bogdan (Czesław Wołłejko). Pan Florek usiłuje nauczyć Krysię prowadzenia samochodu, tymczasem Bogdan pomaga bohaterce przygotować się do matury. Wkrótce urodziwa prowincjuszka zwraca na siebie uwagę młodego oficera marynarki.

Lekki, sympatyczny film LEONARDA BUCZKOWSKIEGO należy do gatunku, który wiele lat później krytycy nazwali komedią romantyczną. "Smarkula" wpisuje się zarazem w cykl warszawskich opowieści filmowych Buczkowskiego, autora słynnych "Zakazanych piosenek".

WASZE OPINIE

Masster.mk

kto decyduje o tym, żeby puszczać takie starocie. Chciałbym dowiedzieć się kto to w ogóle ogląda ?? era filmów czarno-białych się skończyła, dajcie spokój z tymi gniotami, nie za to płacimy abonament ! codziennie emitowane są 2 filmy "historyczne" przesadzacie

tomek6996

Nie no filmik jak sie patrzy. Posmiałem sie troche i wcale nie przeszkadza,że to 'staroć'.

szewol

Hmmm... stare "dobre" czasy ;). Obsada bardzo przypominami "Wojnę domową". Czasami warto obejrzeć polskie filmowe starocie!
Smarkula
reżyseria:
Polska, 1963
Pogodna komedia liryczna o perypetiach młodziutkiej prowincjuszki w Warszawie lat 60.
komedia
Smarkula
4,4 5 1 94