Paramount Pictures

PREMIERA

2006.10.12

CANAL+ PREMIUM

SMĘTARZ DLA ZWIERZAKÓW 2

Pet Sematary II

USA, 1992

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

czas trwania: 97 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Chase Matthews (Anthony Edwards), niedawno owdowiały weterynarz, wraz z synem Jeffem (Edward Furlong, znany z "Terminatora 2") przeprowadza się do Ludlow, aby tam zacząć nowe życie.

Odrzucony przez dzieciaki z sąsiedztwa chłopak zaprzyjaźnia się z podobnym sobie outsiderem Drew (Jason McGuire), synem okrutnego szeryfa, Gusa (Chancy Brown). Kiedy ukochany pies Drew, Zowie atakuje króliki Gusa, ten - niewiele myśląc - w okrutny sposób go zabija. Chłopcy postanawiają zakopać zwłoki psa na znanym lokalnej społeczności indiańskim cmentarzu, który słynie z cudów. Pies faktycznie po jakimś czasie wraca do domu, ale jego oczy świecą dziwnym, nieziemskim blaskiem. W obronie Drew zagryza też Gusa, który kolejny raz chciał pobić syna. Wtedy chłopcy ponownie udają się na tajemniczy cmentarz, aby pochować tam ciało szeryfa. Kiedy i Gus "ożywa" Jeff postanawia przenieść na indiański cmentarz również ciało swojej zmarłej matki. Jednak cudownie ożywieni nie są już tymi samymi ludźmi, jakimi byli przed śmiercią.

"Smętarz dla zwierzaków II" to kontynuacja dobrze przyjętego horroru MARY LAMBERT z 1989 roku, który był ekranizacją jednej z najpopularniejszych powieści Stephena Kinga. Sequel, również wyreżyserowany przez Lambert, jest już jednak pomysłem samej reżyserki, a scenariusz do niego napisał Richard Outten, scenarzysta animacji ("Lwie serce", "Little Nemo: Adventure in Slumberland") i serialu "Przygoda na Dzikim Zachodzie". Lambert w kinie zadebiutowała jako reżyserka niezależna filmem "Sjesta" (1987), w którym wystąpili m.in. Jodie Foster, Martin Sheen, Isabella Rossellini, Ellen Barkin. W filmie miała również wystąpić Madonna, która często powierzała Lambert realizację swoich teledysków (m.in. "Material Girl" i "Like a Prayer"), ale gwiazda odmówiła, ponieważ jej zdaniem film zawierał zbyt wiele scen nagości. Po sukcesie "Sjesty" (m.in. nominacja do Independent Spirit Award) Lambert otrzymała angaż przy produkcji serialu "Opowieści z krypty", a później zaangażowała się również do realizacji wielu filmów telewizyjnych (najczęściej horrorów). Do dziś jednak jej nazwisko kojarzone jest przede wszystkim z obiema częściami "Smętarza dla zwierzaków".
SMĘTARZ DLA ZWIERZAKÓW 2
reżyseria:
USA, 1992
Chase Matthews (Anthony Edwards), niedawno owdowiały weterynarz, wraz z synem Jeffem (Edward Furlong, znany z "Terminatora 2") przeprowadza się do Ludlow, aby tam zacząć nowe życie.
horror
SMĘTARZ DLA ZWIERZAKÓW 2
3,6 5 1 32