DreamWorks

PREMIERA

2009.10.19

CANAL+ PREMIUM

SMOKING

The Tuxedo

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jimmy Tong (Jackie Chan) jest nieśmiałym kierowcą taksówki, który nie potrafi nawiązywać kontaktów z pięknymi kobietami. Wrażenie robią na nich jednak jego umiejętności prowadzenia samochodu. Zdolności te tak bardzo imponują tajnej agentce Steenie (Debi Mazar), że kobieta proponuje mu pracę.

Jimmy zostaje szoferem multimilionera Clarka Devlina (Jason Isaacs), który okazuje się także tajnym agentem. Uprzejmy, wyrafinowany i łatwo pozyskujący przychylność kobiet Devlin ma wszystkie cechy, które chciałby posiadać Jimmy, chociaż - jak twierdzi sam agent - 90 % sukcesu zawdzięcza garderobie. Jimmy wkrótce przekonuje się o tym na własnej skórze, gdy Devlin zostaje ranny w wyniku ataku na jego życie. Tuż przed zapadnięciem w śpiączkę, agent daje szoferowi swój supernowoczesny zegarek. Tong szybko orientuje się, że zegarek służy do kontroli specjalnego, równie zaawansowanego technologicznie smokingu, który sprawia, że nosząca go osoba zyskuje nieograniczone możliwości i może zrobić prawie wszystko, w tym pokonać siły grawitacji. Tak wyposażony Jimmy przystępuje do działania. Zastępując szefa, udaje się jako tajny pracownik organizacji CSA na spotkanie z niedoświadczoną agentką Del Blaine (Jennifer Love Hewitt). Wspólnie z dziewczyną prowadzą dochodzenie przeciwko biznesmenowi Dietrichowi Banningowi (Ritchie Coster), który chce zmonopolizować światowy rynek wody pitnej.

"Smoking" to kolejny hit pochodzącego z Hong Kongu gwiazdora kina akcji Jackie Chana, który od kilkunastu lat podbija amerykański rynek. Chan zadebiutował jako reżyser w 1980 roku filmem "Młody mistrz", który był pierwszym udanym mariażem komedii z kinem wschodnich sztuk walki. Połączenie to stało się znakiem firmowym Chana i uczyniło go największą gwiazdą kina azjatyckiego po śmierci Bruce'a Lee. Prawdziwe sukcesy komercyjne Chana w Hollywood zaczęły się od pierwszej części filmu "Godziny szczytu", a w bogatej filmografii aktor ma tak znane tytuły, jak "Kowboj z Szanghaju", "Rycerze z Szanghaju" czy "W 80 dni dookoła świata". W "Smokingu" obok Chana pojawia się m.in. Jennifer Love Hewitt ("Zakonnica w przebraniu 2", "Koszmar minionego lata", "Wielki podryw"), a także Jason Isaacs ("Patriota", "Helikopter w ogniu", "Harry Potter i Komnata Tajemnic"), Debi Mazar ("Batman Forever", "Dziewczyna nr 6", "Informator") i Peter Stormare ("Fargo", "Tańcząc w ciemnościach", "Raport mniejszości").

WASZE OPINIE

Piotr O.

Super komedia. Niestety, drugi raz nagralem (Cyfra+ PVR) i drugi raz dzwiek wysiada po 10-15 min (w tym samym miejscu).

gring0s

Naprawdę miłe zaskoczenie. Włączyłem przez przypadek przeglądając kanały i obejrzałem do końca z niekłamanym zainteresowaniem. Klasyczny, dobrze zrobiony film z Jackie Chanem. Bardzo duża dawka humoru rodem z Nagiej Broni.

Podsumowując: bardzo przyjemne kino akcji z dużą dawką dobrego humoru.

janek35

fajnie jest sobie przypomniec taki film
SMOKING
reżyseria:
USA, 2002
Jimmy Tong (Jackie Chan) jest nieśmiałym kierowcą taksówki, który nie potrafi nawiązywać kontaktów z pięknymi kobietami. Wrażenie robią na nich jednak jego umiejętności prowadzenia samochodu. Zdolności te tak bardzo imponują tajnej agentce Steenie (Debi Mazar), że kobieta proponuje mu pracę.
komedia
SMOKING
3,9 5 1 17