PREMIERA

2011.01.25

CANAL+ PREMIUM

Smutna

Polska, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 80 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Małżeństwo Pawła (Mirosław Baka) i Róży (Magdalena Woźniak) przechodzi poważny kryzys. Mają przed sobą coraz więcej tajemnic.

Paweł stopniowo oddala się od żony i jej córki Mai (Ida Małachowska). Nie cieszy go życie i praca. Nie zamierza jednak bezczynnie czekać na rozpad związku. Wpada na pomysł wakacji w Chorwacji. Ma nadzieję, że w pięknej nadmorskiej scenerii, z dala od szarej codzienności sprawy przybiorą lepszy obrót. Wycieczka, która miała stać się nowym początkiem, okazuje się prawdziwym testem. Parę wystawia na próbę choroba dziecka i pojawienie się tajemniczej Anny (Weronika Rosati).

"Smutna" to film w reżyserii jednego z najważniejszych twórców polskiego kina offowego PIOTRA MATWIEJCZYKA. W ramach prowadzonej przez siebie wytwórni Muflon Pictures Matwiejczyk regularnie realizuje filmy zbierające laury na festiwalach kina niezależnego. Jego "Emilia", nawiązująca do francuskiej "Amelii", zdobyła I Nagrodę Krakowskiego Festiwalu Filmów Niezależnych KRAKFFA. Opowiadający o związku dwóch gejów "Homo Father" przyniósł Matwiejczykowi Nagrodę Specjalną konkursu kina niezależnego na festiwalu w Gdyni. Z "Na boso" i "Pamiętasz mnie?" odwiedził austriackie Ebensee, przywożąc odpowiednio Srebrnego i Brązowego Niedźwiadka z tamtejszego Festival der Nationen. Nazwisko reżysera już dawno przestało być anonimowe dla polskiej branży filmowej. Dzięki przebojowości i festiwalowym sukcesom Matwiejczykowi udaje się gromadzić na planie gwiazdy. W jego filmach grali: Artur Barciś, Cezary Pazura, Marcin Dorociński, Eryk Lubos, Wojciech Mecwaldowski czy Renata Dancewicz. W "Smutnej" po raz kolejny reżyser mógł liczyć na Mirosława Bakę, który pojawiał się wcześniej m.in. w jego "Pamiętasz mnie?", "Wstydzie" i "Na boso". Za kreację przechodzącego kryzys wieku średniego Pawła aktor otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmów Niezależnych "Bartoszki Film Festival" w Tarnobrzegu. Jego ekranową małżonkę zagrała Magdalena Woźniak ("Homo Father", "Wstyd"). W femme fatale wcieliła się Weronika Rosati ("Pitbull", "M jak miłość").

WASZE OPINIE

szymon_212

Mi się film Smutna podobał. Ocena 8.

szymon_212

Mi się film Smutna pdobał. Ocena 8.
Smutna
reżyseria:
Polska, 2009
Małżeństwo Pawła (Mirosław Baka) i Róży (Magdalena Woźniak) przechodzi poważny kryzys. Mają przed sobą coraz więcej tajemnic.
dramat
Smutna
2,1 5 1 32