Kino Świat 2014

PREMIERA

2014.08.13

CANAL+ PREMIUM

Śnieżka

Blancanieves

Niemcy/Belgia/Francja/Hiszpania, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: przygodowy

Ocena filmu

0.00

Opis

Nowa wersja słynnej baśni braci Grimm. W stylizowanej na czarno-biały film z lat 20. XX wieku opowieści słowa zastąpiła gra aktorska, mimika oraz muzyka nawiązująca do flamenco.

Mała Carmen (Sofía Oria) nigdy nie poznała swojej pięknej, zmarłej przedwcześnie matki. Ojciec (Daniel Giménez Cacho), niegdyś sławny torreador, zaniedbuje córkę, ulegając złemu wpływowi nowej żony (Maribel Verdú). Macocha z całego serca nienawidzi dziecka i pewnego dnia postanawia pozbyć się go raz na zawsze. Dziewczynce udaje się uniknąć śmierci. Spotyka wesołą kompanię małych torreadorów, którzy przyjmują ją do swojej grupy i dają przezwisko Śnieżka. Carmen (Macarena García) pragnie pójść w ślady ojca i stać się mistrzynią corridy. Zła macocha, kiedy dowiaduje się, że Śnieżka żyje, postanawia dokonać zbrodni.

"Śnieżka" PABLA BERGERA jest nową wersją słynnej baśni braci Grimm. W stylizowanej na czarno-biały film z lat 20. XX wieku opowieści słowa zastąpiła gra aktorska, mimika oraz muzyka nawiązująca do flamenco. Jej autorem jest Alfonso Vilallonga, który ma na koncie m.in. ścieżkę dźwiękową do "Moje życie beze mnie" w reżyserii Isabel Coixet. Berger zaprosił do pracy nad "Śnieżką" wybitnych hiszpańskich artystów. Macochę zagrała Maribel Verdú, pamiętana z "Tetro" Francisa Forda Coppoli, "I twoją matkę też", gdzie zagrała u boku Gaela Garcíi Bernala i Diego Luny czy "Labiryntu Fauna" Guillermo del Toro. W ojca Śnieżki wcielił się Daniel Giménez Cacho, który wystąpił m.in. w "Złym wychowaniu" Pedra Almodóvara i "Dorwać Gringo" u boku Mela Gibsona. W tytułowej roli pojawia się młoda i piękna Macarena García. "Śnieżka" była oficjalnym kandydatem Hiszpanii do Oscara, zdobyła 32 nagrody przemysłu filmowego, w tym 10 statuetek Goya.

WASZE OPINIE

pedro

Nowa wersja "Królewny Śnieżki", ale jaka piękna. Akcja rozgrywa się w Hiszpanii na początku XX wieku. Ojcem Śnieżki jest najlepszy torreador, zaś matką piękna tancerka flamenco. Jednak dochodzi do nieszczęścia. Nie będę opisywał całości, bo ją znacie. Aby jednak zachęcić do obejrzenia "Śnieżki" dodam, że mamy tu sporo innowacji : film jest niemy z napisami, czarno-biały w formacie 4:3 (tj. "Artysta"), muzyka płynąca z offu to gorące latynoskie klimaty połączone z flamenco, przepiękna scenografia.
Warto zobaczyć ten film. Dla mnie baśń braci Grimm + gorąca Hiszpania + dziewczyna i krasnoludki torreadorzy = jedna z najciekawszych premier miesiąca.
Śnieżka
reżyseria:
Niemcy/Belgia/Francja/Hiszpania, 2012
Nowa wersja słynnej baśni braci Grimm. W stylizowanej na czarno-biały film z lat 20. XX wieku opowieści słowa zastąpiła gra aktorska, mimika oraz muzyka nawiązująca do flamenco.
przygodowy
Śnieżka
4,4 5 1 5