PREMIERA

2011.12.14

CANAL+ PREMIUM

South Park 15

USA, 2011

gatunek: serial animowany

czas trwania: 22 min

Ocena filmu

0.00

Opis

South Park, malowniczą miejscowość w stanie Kolorado, odwiedzamy już po raz piętnasty.

Mieszkający tam kwartet niesfornych dziewięciolatków - Kyle'a, Stana, Kenny'ego i Cartmana - czekają nowe przygody. Kyle zostanie porwany przez wysłanników korporacji Apple, Stan będzie musiał zmagać się z depresją spowodowaną dorastaniem, Cartman trafi na terapię panowania nad gniewem, a Kenny... wyjątkowo nie zginie. Chłopcy sprowokują także konflikt z Niemcami, a ich kolega z klasy Butters stanie się meksykańskim bohaterem narodowym. Jak zwykle do South Park zawita kilka znanych postaci, a wśród nich założyciel Apple Inc., Steve Jobs oraz kanadyjska piosenkarka Sarah McLachlan.

TREY PARKER i MATT STONE zabrali się do realizacji XV sezonu kultowej serii krótko po zakończeniu prac nad obrazoburczym, znakomicie przyjętym przez krytyków musicalem "Księga Mormona", który wystawili na Broadwayu. W rezultacie - jak sami przyznawali w wywiadach - na wymyślenie fabuły każdego z odcinków mieli jedynie tydzień, ale to zdopingowało ich do intensywnej pracy i jeszcze bardziej absurdalnych pomysłów. Pierwszy odcinek, w którym twórcy pozwolili sobie na drwinę z praktyk handlowych koncernu Apple i nawiązanie do skandalizującego filmu "Ludzka stonoga", zgromadził przed telewizorami ponad 3 miliony widzów, kolejne cieszyły się średnio 2,5 milionową widownią. W trwającym w trakcie emisji plebiscycie czytelników tygodnika Entertainment "Weekly" "South Park" został wybrany animowanym serialem wszech czasów, pokonując m.in. "Simpsonów", "Futuramę" i "Batmana - The Animated Series".

W połowie emisji sezonu znani z szargania wszelkich świętości i atakowania postaci publicznych Parker i Stone wywołali kontrowersje nieco innej natury. Zaskakująco refleksyjny i gorzki odcinek "You're Getting Old" sprawił, że fani zaczęli dopatrywać się w nim niespodziewanego zakończenia produkowanego od czternastu lat serialu. Autorzy położyli jednak kres spekulacjom, podpisując z Comedy Central kontrakt na kolejne dwa sezony. Jako ciekawostkę warto dodać, że w ramach promocji XV sezonu firma Frito-Lay wyprodukowała jednorazowo partię przekąsek o nazwie "Cheesy Poofs", a więc ulubionego przysmaku Erika Cartmana.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

South Park 15
USA, 2011
South Park, malowniczą miejscowość w stanie Kolorado, odwiedzamy już po raz piętnasty.
serial animowany
South Park 15
4,1 5 1 22