PREMIERA

2006.09.06

CANAL+ PREMIUM

SOUTH PARK IX

USA, 2005

, ,

gatunek: serial

czas trwania: 22 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Kyle, Stan, Cartman i Kenny to najlepsi kumple z jednej klasy. Każdy z nich boryka się z "typowymi" problemami wieku dojrzewania.

Kyle Broslofski pochodzi z rodziny ortodoksyjnych Żydów, a jego rodzice stale wtrącają się w jego życie, Eric Cartman to rozpieszczony, tłusty i złośliwy dzieciak, który mówi o sobie, że ma "grube kości", Stanley Marsh jest beznadziejnie zakochany w szkolnej koleżance Wendy, a Kenny McCormick umiera na końcu każdego odcinka, aby w następnym cudownie się odrodzić. Miasteczko, w którym żyją bohaterowie, leży w stanie Kolorado pod aktywnym wulkanem, a wizyty UFO są w nim tak samo powszechne, jak bitwa w stylu Mortal Combat między Chrystusem a Świętym Mikołajem.

"South Park" to bodaj najbardziej kontrowersyjna i skandalizująca kreskówka w historii animacji - założycielka amerykańskiej organizacji Action for Children's Television stwierdziła nawet, że film ten jest zagrożeniem dla demokracji. Jego twórcy, MATT STONE i TREY PARKER, przekroczyli granicę dobrego smaku, która do tej pory była w telewizji nienaruszalna. Ich bohaterowie używają całej gamy wymyślnych przekleństw, otwarcie rozmawiają o wymiotach i fekaliach, poruszają problemy seksualności bez najmniejszego skrępowania i popularyzują tzw. humor etniczny, za który w Stanach Zjednoczonych można stracić pracę. Fala protestów, która przetoczyła się przez USA po emisji pierwszej serii serialu nie zaszkodziła jednak jego karierze. "South Park", który doczekał się już dziesięciu serii i pełnometrażowego filmu, może poszczycić się nie tylko rekordową liczbą stron w internecie, ale również wieloma nagrodami. Serial wyróżniono m.in. statuetką Emmy i czterema nominacjami do tej nagrody, CableACE za najlepszą animowaną serię 1997 roku Sitcom Primetime Teleplay Competition Award na festiwalu w Austin oraz PGA Golden Laurel Award.SOUTH PARK IX W ODCINKACH


MR. GARRISON'S FANCY NEW VAGINA
Pan Garrison, dzięki nowym możliwościom chirurgii plastycznej zmienia płeć, co powoduje, że Kyle postanawia operacyjnie zmienić kolor skóry na czarny, a Gerald zamierza przekształcić się w delfina.

DIE HIPPI, DIE
Cartman organizuje w South Park antyhippisowską demonstrację, żeby pozbyć się rosnącej populacji dzieci-kwiatów. Odkrywa też, że znienawidzeni hippisi przygotowują się do wielkiego muzycznego festiwalu.

WING
Chłopcy zakładają agencję łowców talentów, która ma być sposobem na łatwe pieniądze. Razem z chińską piosenkarką Wing wyruszają do Los Angeles, jednak po piętach depcze im chińska mafia.

BEST FRIENDS FOREVER
Cartman i Kenny przechodzą wielką próbę przyjaźni, kiedy Kenny wykupuje ostatnią konsolę Sony PSP - ten odcinek otrzymał w 2005 roku nagrodę Emmy.

THE LOSING EDGE
Chłopcy zatrudniają kuzyna Kyle'a do swojej drużyny baseballowej, żeby pomógł im przegrać mecz. Chcą tym samym uniknąć finałów i przestać wreszcie uprawiać ten "nudny sport".

THE DEATH OF ERIC CARTMAN
Mali mieszkańcy South Park postanawiają ignorować Cartmana, co sprawia, że chłopiec utwierdza się w przekonaniu, że nie żyje.

ERECTION DAY
Jimmy dostaje niekontrolowanych erekcji, co może zepsuć jego sceniczny występ podczas szkolnej gali.

TWO DAYS BEFORE THE DAY AFTER TOMORROW
W sąsiedztwie South Park pęka tama, co powoduje powódź. Mieszkańcy South Park podejrzewają, że jest to efekt globalnego ocieplenia i postanawiają zabarykadować się w centrum miasta.

MARJORINE
Butters pozoruje własną śmierć i w dziewczęcym przebraniu idzie na pidżama party do szkolnych koleżanek. Znakomita parodia "Smętarza dla zwierzaków".

FOLLOW THAT EGG!
Pan Garrison - już jako kobieta - dowiaduje się, że jego ex chce wyjść za mąż i rozpoczyna ostrą kampanię przeciwko małżeństwom tej samej płci. Tymczasem Stan jest piekielnie zazdrosny o to, że Kyle i Wendy wspólnie pracują nad szkolnym projektem.

GINGER KIDS
Cartman znęca się nad dziećmi z rudymi włosami i piegami. Pewnej nocy sam staje się ofiarą żartów i budzi się jako piegowaty rudzielec.

TRAPPED IN THE CLOSET
Członkowie Kościoła Scjentologicznego wierzą, że Stan jest reinkarnacją ich założyciela L. Rona Hubbarda. South Park nawiedzają więc czołowi scjentolodzy z Johnem Travoltą i Tomem Cruise'em na czele.

FREE WILLZYX
Ktoś stroi sobie żarty z przyjaciół z South Park. Chłopcy poznają "mówiącą" orkę, która podaje się za kosmitę i błaga ich, aby pomogli jej wrócić na księżyc.

BLOODY MARY
Ojciec Stana zostaje zmuszony do uczęszczania na mityngi Anonimowych Alkoholików, gdzie uświadamia sobie, że jest uzależniony. Razem z synem wybiera się na pielgrzymkę w intencji zdrowia do figury Maryi Dziewicy, która właśnie zaczyna w cudowny sposób krwawić... z odbytu.

WASZE OPINIE

wisniczanin

nowe odcinki sa jeszcze lepsze od pamietnej 1 serii - south park RULEZ

Frąc

Pierwszy odcinek nowej serii pokazał,że humor,do które przyzwyczailiśmy się przy okazji poprzednich się utrzymał.Nadal jest ostro,a bohaterowie nie oszczędzają nikogo ani niczego.Polecam.
SOUTH PARK IX
USA, 2005
Kyle, Stan, Cartman i Kenny to najlepsi kumple z jednej klasy. Każdy z nich boryka się z "typowymi" problemami wieku dojrzewania.
serial
SOUTH PARK IX
4,8 5 1 108