PREMIERA

2005.12.21

CANAL+ PREMIUM

SOUTH PARK VIII

USA, 2004

,

gatunek: serial animowany

czas trwania: 23 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Bohaterowie serii to czterej nastolatkowie: Stan, Kyle, Kenny i Cartman.

"South Park" poprzez podejmowaną w nim tematykę obyczajową i bardzo niecenzuralny język, adresowany jest zdecydowanie do widzów dorosłych. Wszechobecne wulgaryzmy tym bardziej bulwersują, że główni bohaterowie to nastolatkowie. To co "South Park" wyróżnia spośród innych seriali to niejednoznaczność gatunkowa. Znaleźć w nim można zarówno elementy czarnej komedii i musicalu, jak i science-fiction. W South Park może zdarzyć się wszystko. W powietrzu latają śmiercionośne pszczoły amerykańskie, a w okolicznych lasach grasują przedziwne stwory. Nieoczekiwanie potrafią pojawić się tu kosmici, a w każdej chwili spotkać można Szatana, Barabarę Streisand, czy Świętego Mikołaja. Wśród osób, które zostały sparodiowane w serialu znaleźli się m. in.: Tom Hanks, Whoopi Goldberg, John Travolta, Celine Dion, Brian Adams, O. J. Simpson, George Bush, Osama Ben Laden, Saddam Hussein, Bill Gatek czy Mel Gibson.

Historia "Miasteczka South Park" zaczęła się od spotkania TREYA PARKERA i MATTA STONE'A na uniwersytecie Kolorado w Boulder. Od razu przypadli sobie do gustu. To samo poczucie humoru, podobne upodobania filmowe. Podczas gdy ich koledzy ze studiów fascynowali się czarno-białym filmem, oni zaczynali tworzyć krótkie animowane komedyjki, jak "American History" i "Frosty vs. Santa Claus". Ta ostatnia jest prekursorem legendarnego już "The Spirit of Christmas", uznawanego za pierwszy odcinek "South Parku". Kreskówka doceniona przez Briana Gardena związanego z wytwórnią Fox, zgodnie z jego pomysłem, stała się czymś w rodzaju kartki świątecznej nagranej na kasecie wideo. Pod taką postacią Brian rozesłał ją swoim znajomym i w ten sposób trafiła między innymi do stacji Comedy Central. Pierwszy odcinek serialu został tam wyemitowany 13 sierpnia 1997 roku. W 1999 roku powstała pełnometrażowa wersja serialu "Miasteczko South Park" ("South Park: Bigger, Longer and Uncut"). Trey Parker i Matt Stone użyczają głosów większości swoich animowanych bohaterów.

Popularność "Miasteczka South Park" znalazła oddźwięk w Internecie - serial ma rekordową liczbę stron, których mogą mu pozazdrościć największe gwiazdy showbiznesu. Wśród licznych wyróżnień, które zdobył serial są: CableACE za najlepszą animowaną serię 1997 roku, PGA Golden Laurel za najbardziej obiecującą produkcję telewizyjną 1998 roku, nagroda za najlepszy sitcom nadawany w primetimie na Austin Film Festival 2001 oraz cztery nominacje (1998; 2000; 2002; 2004) i jedną nagrodę Emmy w 2005.

WASZE OPINIE

yRSFWOlPwlqNc

63c0qz <a href="http://qcsrflmuvxwe.com/">qcsrflmuvxwe</a>, [url=http://emfbhicxmykj.com/]emfbhicxmykj[/url], [link=http://hztojzqwoabf.com/]hztojzqwoabf[/link], http://qnpiitrfukqi.com/

pablo1713

South Park rządzi :):):) ten serial nigdy mi sie nie znudzi i zawsze bedzie mnie rozsmieszal ;) pozdrawiam wszystkich wielbicieli South Parku :]

przemas

Co prawda film jest zrobiony w konwencji bajki, ale autorzy poruszają bieżące problemy Ameryki. Pokazują, że przeciętni Amerykanie to zwykłe buraki, mają swoje wady, sa słabo wykształceni, są niechętnie nastawieni do obcych i są niezbyt uczciwi. To jest niespotykane w historiach hollywoodzkich. Jestem fanem twórców tego serialu (polecam też ich film Team America - o tzw. nadrzędnej roli USA jako strażnika pokuju na świecie).
SOUTH PARK VIII
USA, 2004
Bohaterowie serii to czterej nastolatkowie: Stan, Kyle, Kenny i Cartman.
serial animowany
SOUTH PARK VIII
4,8 5 1 139