PREMIERA

2006.12.12

CANAL+ PREMIUM

SPADEK

The Inheritance

Polska/Wlk. Brytania, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesna Polska. Krister (Tomas Norstrom) wiele lat temu wyemigrował z Polski do Szwecji. Teraz zmuszony jest wrócić w rodzinne strony. Czeka na niego spadek po zmarłym krewnym...

Po przyjeździe szybko przekonuje się, że w czasie jego nieobecności w kraju zaszły duże zmiany. W Warszawie poznaje 20-kilkuletnią Ewę (Anna Powierza). Piękna dziewczyna szybko zdobywa jego serce. Wkrótce para staje się nierozłączna. Krister angażuje się do tego stopnia, że zaczyna myśleć o ich wspólnej przyszłości, ale nie jest mu dane wprowadzić w życie romantycznych planów. Ewa okazuje się gwiazdą tutejszego przemysłu porno. W dodatku wychodzi na jaw, że jest także jego córką.

EDWARD POREMBNY to Polak od kilkunastu lat pracujący jako reżyser i producent za granicą. Ukończył szkołę filmową we Francji. Zrealizował wiele dokumentów, programów telewizyjnych i widowisk plenerowych. "Spadek" jest jego debiutem fabularnym. Scenariusz filmu to dzieło Andrew Hislopa i Delphine Dewulf. Autorem muzyki jest znakomity polski kompozytor Stanisław Syrewicz, który pracował zarówno przy polskich ("Marcowe migdały", "Awantura o Basię", "Testosteron"), jak i międzynarodowych produkcjach ("Narwana miłość", "Windsorski protokół", "Polowanie na grube ryby").

W postać jednego z głównych bohaterów wcielił się Krzysztof Kolberger, w którego bogatym dorobku są m.in. "Koniec babiego lata", "Kontrakt", "Kornblumenblau", "Kroniki domowe", "Pan Tadeusz", "Rozdroże Cafe" oraz seriale "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy", "Kuchnia polska", "Ekstradycja", "Rzeka kłamstwa" i "Tak czy nie". W obsadzie znaleźli się również: Anna Powierza ("Panna Nikt", seriale "Klan", "Kochaj mnie, kochaj!"), Dariusz Odija ("Młode wilki", seriale "Kryminalni", "Pogoda na piątek"), Paweł Burczyk ("Darmozjad polski", seriale "13 posterunek", "Na dobre i złe") oraz Maciej Kowalewski (seriale "Lokatorzy", "Sąsiedzi", "Magda M"). Przed kamerą pojawia się też jeden z najbardziej popularnych polskich zespołów - Myslovitz.

WASZE OPINIE

Piotrek 22

Fatalny, przereklamowany.

polan

Nuda jeszcze raz nuda z ambitnym zacięciem .

Hydraulik

Słaby film.Nie polecam.
SPADEK
reżyseria:
Polska/Wlk. Brytania, 2005
Współczesna Polska. Krister (Tomas Norstrom) wiele lat temu wyemigrował z Polski do Szwecji. Teraz zmuszony jest wrócić w rodzinne strony. Czeka na niego spadek po zmarłym krewnym...
dramat obyczajowy
SPADEK
3,0 5 1 21