Paramount Pictures

PREMIERA

2009.01.07

CANAL+ PREMIUM

SPALONE MOSTY

Broken Bridges

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: dramat

czas trwania: 101 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Bo Price (Toby Keith) jest muzykiem country, którego kariera uległa załamaniu. Gasnąca gwiazda wraca do rodzinnego miasta w Kentucky, ale okazja do powrotu nie jest radosna.

Przyjeżdża na pogrzeb zabitego w wypadku podczas ćwiczeń wojskowych brata. Na miejscu spotyka dawną miłość Angelę Delton (Kelly Preston), obecnie dziennikarkę z Miami. Kobiecie towarzyszy nastoletnia córka Dixie Leigh (Lindsey Haun), która okazuje się być dzieckiem Bo. Muzyk opuścił będącą w ciąży Angelę, a teraz musi wziąć na siebie ciężar ojcowskiej odpowiedzialności i pomóc trapionej kłopotami córce.

"Spalone mosty" są ciekawym przykładem połączenia dramatu obyczajowego z filmem muzycznym. W obrazie STEVENA GOLDMANNA w głównej roli wystąpił cieszący się w USA dużą popularnością wokalista Toby Keith, który nagrał dwanaście albumów i zdobył szereg nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego. Muzyk jest także znany ze stanowczych wypowiedzi. Swego czasu oznajmił m.in. "Nie zamierzam przepraszać za patriotyzm. Jeśli w byciu patriotą jest coś niewłaściwego, to proszę mnie pocałować w d....". Kontrowersje wokół jego osoby nie przeszkadzają mu w karierze. Niemal wszystkie albumy Keitha uzyskały status platynowych płyt, a on sam należy do najlepiej sprzedających się artystów na rynku. Rola Bo Price'a była jego pierwszym poważnym występem aktorskim. Wcześniej wystąpił jedynie w kilku epizodach, grając samego siebie (m.in. w serialu "Dotyk anioła"). Praca w filmie spodobała się Keithowi tak bardzo, że w 2008 roku podjął się realizacji komedii "Beer for My Horses", której był producentem i scenarzystą oraz głównym aktorem. W "Spalonych mostach" muzykowi partneruje małżonka Johna Travolty, Kelly Preston, pamiętana z takich filmów, jak "Jerry Maguire", "Od zmierzchu do świtu" czy "Jack Frost". Angaż do roli nastoletniej Dixie przypadł Lindsey Haun ("Wioska przeklętych", seriale: "Siódme niebo", "Zwariowany świat Malcolma"). W epizodach wystąpił także doświadczony gwiazdor Hollywood Burt Reynolds oraz legenda muzyki country, Willie Nelson. W filmie Goldmanna można usłyszeć wiele piosenek z gatunku country & western w wykonaniu Nelsona i Keitha, ale także utwory w interpretacji innych popularnych muzyków, jak Fred Eaglesmith, Sonya Isaac i Metraka Berg.

WASZE OPINIE

mapa_com

A mnie się ten film podobał. Podchodziłem do niego w taki sam sposób że to niby film kategorii B i go obejrzałem no i się mile zaskoczyłem. Całkiem miłe i sympatyczne kino obyczajowe miłe do obejrzenia. Odskocznia od tych wielomilionowych produkcji holywoodzkich. No i co że scenariusz nieskomplikowany ale życie takie właśnie jest, szczerze polecam

Guminho

Kolejny film IV sortu emitowany przez C+. Niestety, oni te filmy chyba za darmo dostają albo biorą w jakimś filmowym lumpexie. Brak mi słów jak naciągabi są abonnci

Bartolomeusz

"Spalone mosty" jest produkcją obyczajową z elementami muzycznymi. I niestety posiada wszystkie wady i zalety tego gatunku filmowego. Ewidentnym minusem jest nijakość bohaterów. Są bezbarwni. Trudno im sympatyzować. Kolejną wpadką twórców jest miałkość scenariusza, który nie powala na kolana. Jest niestety schematyczny ( samotna matka, zadziorna córka, oschły ojciec itp.) Sama historia to odkrywczych nie należy. Film da się jednak obejrzeć, bez najmniejszych emocji, ale jednak da.
SPALONE MOSTY
reżyseria:
USA, 2006
Bo Price (Toby Keith) jest muzykiem country, którego kariera uległa załamaniu. Gasnąca gwiazda wraca do rodzinnego miasta w Kentucky, ale okazja do powrotu nie jest radosna.
dramat
SPALONE MOSTY
3,6 5 1 20