Fox

PREMIERA

2010.07.22

CANAL+ PREMIUM

SPEED 2 - WYŚCIG Z CZASEM

Speed 2: Cruise Control

USA, 1997

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 120 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Annie Porter (Sandra Bullock) rozstała się z kochającym ryzyko Jackiem Travenem, z którym przeżyła chwile grozy w autobusie z podłożoną bombą. Teraz spotyka się z kimś bardziej odpowiednim.

Alex Shaw (Jason Patric) jest również policjantem. Oficjalnie ściga nastoletnich kieszonkowców na pobliskiej plaży, ale faktycznie jest członkiem elitarnego oddziału do zadań specjalnych. Pewnego dnia Alex w ramach przeprosin proponuje Annie wakacje na Karaibach. Podczas rejsu statkiem wstrząsa seria wybuchów, które uszkadzają układ sterowniczy. Sprawcą zamachu okazuje się geniusz komputerowy, zwolniony z pracy desperat John Geiger (Willem Dafoe). Na drodze statku, którego nie można zatrzymać ani zmienić jego kursu, znajduje się wypełniony ropą tankowiec i oblężone przez turystów nadmorskie miasteczko. Pasażerom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

W 1994 roku ceniony autor zdjęć JAN DE BONT ("Ciało i krew", "Klejnot Nilu", "Czarny deszcz") zadebiutował jako reżyser oryginalnym i pełnym inwencji filmem "Speed. Niebezpieczna szybkość". Film odniósł ogromny sukces komercyjny, zyskał pozytywne oceny krytyki, a Sandrze Bullock zapewnił status międzynarodowej gwiazdy. Powstanie sequela było kwestią czasu. Jeszcze przed realizacją "Twistera" (1996) de Bont napisał nowelę filmową, na podstawie której Randall McCormick i Jeff Nathanson ("Godziny szczytu 2 i 3", "Złap mnie, jeśli potrafisz", "Terminal") stworzyli scenariusz "Speed 2 - Wyścig z czasem". Postawiono w nim na Sandrę Bullock, zastępując Keanu Reevesa Jasonem Patrikiem ("Alamo", "Dobry agent", "W dolinie Elah"), który zyskał sławę dzięki roli Lorenza w "Uśpionych". Czarny charakter, w który w pierwszym filmie serii wcielił się Dennis Hooper, tym razem zagrał Willem Dafoe ("Pluton", "Cień wampira", "Ostatnie kuszenie Chrystusa", "Angielski pacjent", "Antychryst"). Akcja "Speed 2 - Wyścig z czasem" toczy się na pokładzie wypożyczonej od właściciela linii Seabourne "Legendy", jednego z najbardziej wówczas luksusowych statków pasażerskich. Zdjęcia, których autorem jest nominowany do Oscara i nagrody BAFTA Jack N. Green ("Bez przebaczenia", "Władza absolutna", "Kosmiczni kowboje"), powstały na Wyspie św. Marcina, a także w Los Angeles, Miami i Key West.

WASZE OPINIE

Frąc

Film ten widziałem kilka razy. Po raz pierwszy byłem na nim w kinie ładnych parę lat temu. Może nie jest on tak dobry jak pierwsza cześć, ale i tak nie należę do tych, którzy krytykowaliby ten sequel. Mamy znowu sprawie skonstruowaną intrygę z bardzo efektownym finałem. Trochę śmiechu, dużo akcji. Jednym słowem Speed. Polecam.
SPEED 2 - WYŚCIG Z CZASEM
reżyseria:
USA, 1997
Annie Porter (Sandra Bullock) rozstała się z kochającym ryzyko Jackiem Travenem, z którym przeżyła chwile grozy w autobusie z podłożoną bombą. Teraz spotyka się z kimś bardziej odpowiednim.
film sensacyjny
SPEED 2 - WYŚCIG Z CZASEM
5,0 5 1 3