PREMIERA

2006.03.23

CANAL+ PREMIUM

SPIN CITY VI

USA, 2001/2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial komediowy

czas trwania: 21 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Akcja tego niezwykle popularnego w Stanach Zjednoczonych serialu komediowego skupia się na codziennym życiu pracowników fikcyjnego Ratusza, na którego czele stoi nieporadny burmistrz Nowego Jorku Randall Winston (Barry Bostwick).

Winston ma niebywały talent do gaf i wpadek. Jego kariera polityczna z pewnością ległaby już dawno w gruzach, gdyby nie pomysłowość czujnych współpracowników, a zwłaszcza zastępcy burmistrza Charlie'ego Crawforda (Charlie Sheen), który zajął miejsce Mike'a Flaherty (Michael J. Fox). Charlie, zaakceptowany w końcu przez kolegów, ma wciąż sporo zmartwień: jego życiorys pełen jest mało chlubnych incydentów, które przypominają zresztą te z życia odtwarzającego go Charlie'ego Sheena. Ponadto, do stałego zespołu zalicza się również sekretarz prasowy Paul Lassiter (Richard Kind), szef personelu Stuart Bondek (Alan Ruck) oraz Carter Heywood (Michael Boatman), który zajmuje się sprawami mniejszości społecznych.

W "Spin City VI" do urzędu miasta powraca na krótko Mike Flaherty (Michael J. Fox, który nie jest już zdewastowanym pracoholikiem, a wypoczętym i zakochanym mężczyzną. Charlie Crawford (Charlie Sheen) przetrwał pierwszy rok urzędowania jako zastępca burmistrza i z powodzeniem zaczyna następny. W jego życiu osobistym jest wciąż wiele znaków zapytania. Nadal flirtuje z Caitlin (Heather Locklear), jednak jako para nie mogą zdecydować się na poważny związek, co jest powodem wielu komicznych sytuacji. Tymczasem Caitlin zaczyna zastanawiać się, czy nie czas zostać matką, Carter (Michael Boatman), który jest homoseksualistą, rozważa adopcję dziecka, a Stuart Bondek (Alan Ruck) nieoczekiwanie odnajduje miłość życia. Problemy osobiste bohaterów idą w parze z zawodowymi. Burmistrz przygotowuje się do nowych wyborów, co dla jego zespołu jest prawdziwie morderczym wyzwaniem. Do tego Winston zakochuje się w sędzinie Claire Simmons (Farrah Fawcett) i z trudem łączy obowiązki publiczne z życiem prywatnym. W dodatku wychodzi na jaw, że atrakcyjna Claire nie zdążyła się jeszcze rozwieść. Sędzina nie jest jednak jedyną nową postacią, która pojawia się w szóstej części serialu. Charlie spotyka na swojej drodze piękną Jennifer (Denise Richards), dla której traci głowę. W urzędzie pojawia się też na krótko Robin (Queen Latifah), która uważa się za medium. W tym sezonie wystąpił również w roli ojca Charlie'ego Martin Sheen.

"Spin City" został stworzony przez Gary'ego Davida Goldberga i Billa Lawrence'a. Pierwszy odcinek wyemitowała 10 lat temu amerykańska stacja telewizyjna ABC. Od tamtej pory powstało sześć sezonów, w sumie 145 odcinków, wszystkie emitowane w Polsce przez CANAL+. Nad serialem pracowało sześciu reżyserów, dwudziestu trzech scenarzystów, dwóch operatorów i trzydziestu dwóch producentów, a tylko dwóch aktorów, Richard Kind (Paul) i Michael Boatman (Carter), zagrało we wszystkich bez wyjątku odcinkach. Często natomiast pojawiały się w nich gościnnie gwiazdy - nie tylko ekranu. W "Spin City" zadebiutowała m.in. supermodelka Heidi Klum, która zagrała - podobnie jak Paula Abdul - samą siebie.
MICHAEL J. FOX

W pierwszych czterech częściach serialu zastępcę burmistrza grał Michael J. Fox. To jemu serial zawdzięcza wielką popularność i najwięcej wyróżnień. W 1998 aktor ogłosił, że cierpi na chorobę Parkinsona. Czuł się coraz gorzej i nie mógł już pracować na pełnych obrotach, co było powodem wprowadzenia do serialu postaci Caitlin Moore, która miała odciążyć postać Flaherty'ego z części obowiązków w urzędzie. W roku 2000 Fox ostatecznie wycofał się z serialu (scenarzyści zgrabnie usunęli go z programu wplątując w sekretne relacje z mafią). Oficjalnym powodem rezygnacji była chęć spędzania więcej czasu z rodziną, a także poświęcenia się działalności charytatywnej na rzecz osób dotkniętych Parkinsonem. Fox pozostał jednak jednym z producentów serialu, a w szóstym sezonie ponownie pojawia się w nim gościnnie. Miejsce Flaherty'ego zajął Charlie Crawford, w którego wcielił się Charlie Sheen. Postać Crawforda z bujną przeszłością od razu wpasowała się w konwencję "Spin City" i została dobrze przyjęta przez publiczność.

WASZE OPINIE

ab

tak... :(

ciastek

czy to byl ostatni odcinek??

s

22 chyba. :/
SPIN CITY VI
reżyseria:
USA, 2001/2002
Akcja tego niezwykle popularnego w Stanach Zjednoczonych serialu komediowego skupia się na codziennym życiu pracowników fikcyjnego Ratusza, na którego czele stoi nieporadny burmistrz Nowego Jorku Randall Winston (Barry Bostwick).
serial komediowy
SPIN CITY VI
4,6 5 1 88